Uprowadzona Lucy Christopher

Okładka Uprowadzona
autor:
Lucy Christopher
wydawnictwo:
Wilga
data wydania:
2010

Opis

Ta historia mogła się przydarzyć każdej dziewczynie. Tak, tobie też. Lotnisko. Oczekiwanie na przygodę. Przystojniak, który proponuje ci kawą. A po chwili jesteś na końcu świata, zdana na łaskę i niełaskę porywacza. Czy przetrwasz? Czy wrócisz do swojego życia? A co będzie, jeżli się zakochasz?

Słowa kluczowe

Uprowadzona
Recenzent: Susie95
Gdy tylko przeczytałam opis tej książki, pomyślałam, że może warto byłoby ją przeczytać. Tak więc zrobiłam. Chociaż po opisie spodziewałam się czegoś trochę innego, nie zawiodłam się. Opis: Ta historia mogła się przydarzyć każdej dziewczynie. Tak, tobie też. Lotnisko. Oczekiwanie na przygodę.... więcej »
Wiele młodych dziewczyn na świecie marzy o tym, by tajemniczy jeździć na białym koniu porwał je i wywiózł w nieznane. Bez bicia przyznam się, że i ja w niedalekiej przeszłości posiadałam takie ukryte pragnienia. Wszystko za sprawą filmów, które dane mi było obejrzeć w swoim kilkunastoletnim już ż... więcej »
Uprowadzona
Recenzent: Naikari
Chwyciłam książkę. Nie wiem właściwie, co mnie do niej przyciągnęło. Okładka jest różowa, za różowa jak dla mnie. Zbyt... słodka. Tak, słodka to chyba właściwe określenie dla tej okładki. Jednakże tylko okładki, bo wnętrze „Uprowadzonej” prezentuje się zupełnie inaczej. Cieszę się, że kupiłam t... więcej »
Syndrom sztokholmski to stan psychiczny, który pojawia się u ofiar porwania lub u zakładników, przejawiający się odczuwaniem sympatii i solidarności, więzi emocjonalnej z osobami je przetrzymującymi. Może osiągnąć taki stopień, że osoby więzione pomagają swoim prześladowcom w osiągnięciu ich celó... więcej »
Każdy z nas musiał kiedyś zastanawiać się, czy jest na dobrym miejscu. Czy nie było mu pisane coś innego. Marzyć, patrząc w gwiazdy i rozważać, czy istnieją siły wyższe. Kłócić się z rodzicami. Kupować kawę. Robić coś, bo „wszyscy tak robią”. Innymi słowy, każdy czasem czuł się jak Gemma, bohater... więcej »
Gemma poszła tylko po kawę. Za chwilę startuje jej samolot. Wróci i razem z rodzicami będzie kontynuować wakacyjną przygodę. Gdy przychodzi do płacenia, okazuje się, że nie przyjmują tutaj w Bangkoku obcej waluty w drobnych, tylko w banknotach. Nagle ktoś inny za nią płaci. Sympatyczny młodzienie... więcej »
Pierwszy raz spotykam tak niesamowitą i niezwykłą książkę ,,Uprowadzona”, która pokazała mi niezwykły świat. Wiele dziewczyn czasem marzy by być porwaną i nigdy nie odnalezioną, ale czy wiecie co was czeka? Lucy Christopher wcieliła się w rolę porwanej nastolatki i ukazuje nam życie uprowadzonej ... więcej »
W dzisiejszych czasach wiele słyszy się o porwaniach, gwałtach i morderstwach. Spotkałam się już z tym zagadnieniem wiele razy w filmach oraz książkach. Mimo wszystko, są to tematy kontrowersyjne, czasem uważane za tabu. Ludzie wolą nie myśleć, nie czytać, nie widzieć, nie mieć nic wspólnego z po... więcej »
''Uprowadzenie''-to słowo ,które większości kojarzy się z brutalnym porwaniem. Znęcaniem się nad ofiarą i przetrzymywaniem jej latami. Jednak w książce Autorstwa Lucy Christopher to słowo przekształca się w zupełnie coś innego. W swojej opowieści autorka pokazuje czytelnikom ,że nie każda ofiara ... więcej »
„Zobaczyłeś mnie, zanim ja zauważyłam ciebie.” Na świecie notuje się bardzo liczną ilość porwań. Najczęściej ofiarami padają młode kobiety i dzieci. Nie łatwo jest się przed tym ochronić, a więc każda z nas mogła paść ofiarą porywacza. Wyobraźmy sobie sytuację: jesteśmy na lotnisku/ w sklepi... więcej »
Patrząc na okładkę tej powieści można wyrobić sobie przekonanie, że książka ta jest jakąś prostą młodzieżówką, z wątkiem romantyczno kryminalny. Dominujący różowy kolor, jakieś motylki- zdecydowanie nie są zapowiedzią tego co kryje wnętrze. A w środku dzieje się naprawdę wiele. Gemma jest nast... więcej »
Tytuł/Cykl: "Uprowadzona" Autor: Lucy Christopher Tom: 1 Wydawnictwo: Wilga Rok wydania: 2010-05-21 „Ta historia mogła się przydarzyć każdej dziewczynie. Tak, tobie też…” Zastanawiałaś się kiedykolwiek nad tym, co by było gdyby? Nie? To spójrz na to tak: Lotnisko. Czekasz na swój lot. M... więcej »
Uprowadzona
Recenzent: Aly102
"Uprowadzona" jest debiutancką powieścią Lucy Christopher, młodej australijskiej pisarki. Długo wahałam się, nim w końcu po nią sięgnęłam. Odrzucała mnie przede wszystkim okładka, opis również nie był dla mnie zbytnio zachęcający. Ostatecznie poleciło mi ją kilka osób oraz pani z biblioteki, więc... więcej »
Po książkę sięgnęłam z czystej ciekawości i bynajmniej nie przekonała mnie do tego okładka. Chwilowo miałam już dosyć paranormali i postanowiłam przeczytać coś normalnego. W żadnym wypadku nie spodziewałam się takiej dawki emocji. Gemma, która jest główną bohaterką, to zwykła nastolatka na... więcej »
„ – Nie słyszałeś ich... na to musiałbyś mieć słuch Supermana – prychnęłam. - A kto powiedział, że nie jestem Supermanem? – Patrzyłeś na mnie pod słońce, z jednym okiem zamkniętym. Wzruszyłam ramionami. - Gdybyś był Supermanem, już byś mnie uratował – wymamrotałam. - A kto powiedział, że cię n... więcej »
16- letnia Gemma na lotnisku zauważa cudownie przystojnego nieznajomego, który jej się przypatruje. Podglądacz gdy orientuje się , że dziewczyna zauważyła jego spojrzenie , zawstydza się i odwraca wzrok. Parę momentów później spotyka go w kawiarni, nieziemsko ładny chłopak, płaci za jej kawę, si... więcej »
Gemma to zwyczajna dziewczyna, która znalazła się na lotnisku, chciałoby się powiedzieć, w nieodpowiednim czasie i miejscu. Ale przecież to wszystko było dokładnie przemyślane i zaplanowane, więc nic nie uchroniłoby jej przed katastrofą. W biały dzień, z obiektu pełnego ludzi i zabezpieczeń, zost... więcej »
Uprowadzona
Recenzent: Drrim
Nastoletnia Gemma, która wraz z rodzicami wybiera się na wakacje do Wietnamu. Na lotnisku spotyka przystojnego mężczyznę, który stawia jej kawę. Jest tak urzeczona jego urodą, że nie odmawia, siada z nim do stolika i zaczyna pogawędkę. Nie zauważa, kiedy mężczyzna wsypuje jej do napoju narkotyk. ... więcej »
"Zapisałam więc jedynie słowa,które przychodziły mi do głowy: uwięziona, zamknięta, zatrzymana, uwiązana, uprowadzona, porwana, zabrana, zmuszona , zaciągnięta, skrzywdzona, ukradziona.." To nie jest kolejna historia o pięknej miłości.To nie jest kolejna opowieść o odnalezionym szczęściu. T... więcej »
Opis jak dla mnie jak najbardziej kuszący, lecz myślałam, że z drugiej strony będzie to słodka historyjka o porwanej dziewczynie, która zakochuje się w swoim porywaczu. Lecz myliłam się i to bardzo, ta książka ma swoją głębię i szokuje. Życie szesnastoletniej Gemmy zmienia się diamentralnie. ... więcej »
"Nie oceniaj książki po okładce!" to takie bardzo znane powiedzonko, które dla każdego mola książkowego powinno być święte. Słowa, słowami, ale ja swoje wiem i podświadomie, przy wyborze książki zawsze patrzę na okładkę. Z "Uprowadzoną" było troszeczkę inaczej. Najpierw przeczytałam opis, który m... więcej »
Recenzja pochodzi z naszego bloga MyBooks - Nasze recenzje Zachęcił mnie przede wszystkim opis. Bardzo mi się podoba, sama nie wiem do końca dlaczego. Książkę bardzo szybko i dobrze się czyta. Ma fajną czcionkę i przystosowane do czytania kolory stron. Jednak ma dwa (co do mojego uznania w tre... więcej »
Dodali do kolekcji
sylweek
Kobaltowa
PatkaPatka
monisiunia
arwenka2222
Angelika_d
Ridmania
mjju
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!