W otchłani Revis Beth

Okładka W otchłani
autor:
Revis Beth
wydawnictwo:
Jaguar
data wydania:
2012-03
ISBN:
9788324591206

Opis

Pierwsza część sensacyjnej dystopijnej trylogii.

Nieodległa przyszłość. Siedemnastoletnia Amy i jej rodzice biorą udział w misji, której celem jest zaludnienie nowej planety. Podróż ma trwać trzysta lat, dlatego pasażerowie poddani są hibernacji. Któregoś dnia Amy zostaje brutalnie zbudzona z lodowatego snu. Ktoś próbuje ją zamordować! Statek kosmiczny zmienia się w zdradliwą pułapkę. Jego mieszkańcy poddali się władzy Najstarszego, despotycznego i przerażającego przywódcy. Jest jednak.. jeszcze Starszy - zafascynowany Amy zbuntowany nastolatek i następca Najstarszego. Zdeterminowany, by przejąć władzę. Czy Amy może mu zaufać?

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

„W otchłani” to wyprawa w przyszłość. Jak może wyglądać świat za kilkaset lat? Amy – siedemnastoletnia dziewczyna, bierze udział wraz z rodzicami w misji, której celem jest zaludnienie nowej planety. Przed podróżą uczestnicy są poddawani zabiegowi, który ma na celu zamrożenie ciała. Hibernacja... więcej »
"SKRO MOJE ZIEMSKIE ŻYCIE MUSI SIĘ SKOŃCZYĆ..." Gdy zamykała się pokrywa komory kriogenicznej, Amy patrzyła w przyszłość ze strachem, ale i niezwykle silną nadzieją, że za trzy stulecia jej umysł i ciało ponownie się przebudzą do życia. Ogromny statek kosmiczny budowano już na ziemskiej orbicie,... więcej »
"Czasami mam wrażenie, że śpię już tysiąc lat, a czasami mogłabym przysiąc, że minęło zaledwie kilka chwil. Jakbym utknęła w tym dziwacznym stanie pół snu; próbuję spać do południa i chociaż wiem, że pora wstawać, mój umysł zaczyna błądzić. Już wiem, że nie uda mi się ponownie zasnąć, a jeśli naw... więcej »
Kosmos fascynuje ludzi od zawsze. Migoczące do nas z daleka gwiazdy. Niezbadane i tajemnicze planety. Prawdopodobieństwo odkrycia innych ras i cywilizacji. Także amerykańska pisarka Beth Revis zainteresowała się otaczającym nas kosmosem i użyła go jako tło dla swojej magicznej historii. Amy ma... więcej »
Życie na statku kosmicznym, podróż przez galaktyki czy hibernacja dotychczas kojarzyły mi się z niepokojącymi filmami science-fiction osadzonymi w dalekiej przyszłości. To pewnego rodzaju stałe, wytyczne, na których opiera się mnóstwo lepszych i gorszych ekranizacji futurystycznego świata i mogło... więcej »
Amy ma 17 lat wraz z rodzicami decyduję się wziąć udział w misji, której celem jest zaludnienie nowej planety. Podróż na nią ma trwać 300 lat, co oczywiste, uczestnicy żeby przeżyć muszą zostać zahibernowani. Niestety sprawy się komplikują i dziewczyna zostaje brutalnie wybudzona przed czasem. Bu... więcej »
„W otchłani” zaintrygowało mnie opisem z tyłu książki, dawno nie czytałam czegoś o podobnej, lecz oklepanej tematyce. Lot statkiem kosmicznym, zamrożenie na kilkaset lat, misja zaludnienia planety. Oczywiście każdy z Was spotkał się z czymś podobnym, czy to film, czy książka. Tylko „W otchłani” j... więcej »
Amy jest zwykłą nastolatką. Ma normalny dom, rodzinę, a jej wielką pasją jest bieganie. Pewnego dnia decyduje się wziąć udział w zaludnieniu nowej planety. Robi to tylko ze względu na rodziców, którzy są niezbędni podczas rozwoju nowej planety. Podróż na Centauri-Ziemię ma trwać trzysta lat, dlat... więcej »
Jako dziecko zastanawiałam się, jak to jest być w stanie hibernacji. Przetrwanie stuleci w niezmienionej formie to przecież z pewnością coś wspaniałego. Taka namiastka nieśmiertelności. Kto wie, może za kilkadziesiąt lat podobne zjawiska będą na porządku dziennym? W każdym razie poddanie się ta... więcej »
W otchłani
Recenzent: Kala95
Beth Revis to amerykańska autorka, która wraz z mężem mieszka w Północnej Karolinie. Zadebiutowała powieścią "W otchłani", która stanowi pierwszą część dystopijnej trylogii dla młodzieży. Książka błyskawicznie zdobyła status bestsellera „New York Timesa”, została również Najlepszą Książką Amazon.... więcej »
To pierwsza książka, której rzecz dzieje się w kosmosie, a nie na Ziemi. Pierwsza, którą ja przeczytałam oczywiście. Nie przypominam sobie bym wcześniej czytała o czymś takim. I jestem w pełni usatysfakcjonowana. I strasznie się cieszę, że nie potrafiłam się powstrzymać i nie kupić jej w ostatni... więcej »
„Śmiertelna odyseja” Wyobraź sobie nieodległą przyszłość. Przyszłość, w której odkryto nową planetę mającą warunki do życia. Teraz okazuje się, że masz wziąć w misji w celu utworzenia kolonii na „nowej Ziemi”. Podróż trwa trzysta lat, zatem umieszczają Cię w specjalnej kopule do hibernacji. ... więcej »
"W otchłani" Beth Revis od dnia premiery wzbudza ogromne zainteresowanie i ogólnie dostrzegalny entuzjazm. Popychana ciekawością i poszukiwaniem odpowiedzi na pytanie: co ma w sobie ta książka, że porusza serca tak wielu czytelników, postanowiłam ją przeczytać. Jestem już po lekturze "W otchłani"... więcej »
„W otchłani” autorstwa Beth Revis, to książka o której wydaniu w Polsce dowiedzieliśmy się już dawno, ale czekać trzeba było naprawdę długo. Jednak mówi się, że im więcej czekania, tym później przyjemności z czytania. Zgadzam się jak najbardziej z tym powiedzeniem. Jednak czy pod niesamowitą, pi... więcej »
Niedaleka przyszłość. Naukowcy odkrywają nową planetę, na której prawdopodobnie mogłoby rozwinąć się życie. Postanawiają zbudować statek zwany "Błogosławionym", który poleci na nieznaną planetę. GZF finansują lot rodzinie Amy, którzy będą pełnić ważną funkcje na drugiej ziemi. Dziewczyna ma wybór... więcej »
Amy wraz z rodzicami bierze udział w zaludnieniu nowo odkrytej planety. Zostaje zamrożona, aby „przespać” całą podróż, która miała trwać 300 lat. Lecz dziewczyna zostaje za wcześnie obudzona i to o 50 lat. Musi się pogodzić z tym, że będzie mieszkała teraz na statku- „Błogosławionym”. Niestety ni... więcej »
Do tej pory pamiętam jak przez przypadek natknęłam się w internecie na okładkę „Across the Universe” Beth Revis. Aby przykuć moją uwagę wystarczył sam tytuł, który jest zarazem tytułem jednej z piosenek The Beatles, a także jednego z moich ulubionych filmów; ale to okładka przeważyła (jak dobrze... więcej »
Siedemnastoletnia Amy ma bardzo trudną decyzję do podjęcia. Albo pozostanie na Ziemi, wraz z przyjaciółmi, ukochanym, babcią, ciocią i wujkiem, albo – wraz z rodzicami – przemierzy bezkresną otchłań międzygwiezdną, aby w końcu dotrzeć do Centauri-Ziemi i zakolonizować ją. Aby móc udać się w podró... więcej »
Znakomita!
Recenzent: blackkaty
W otchłani” jest pierwszym tomem trylogii pióra Beth Revis. Książka opowiada o przyszłości, co jest coraz częstszym i już oklepanym tematem wybieranym przez autorów. Po tuzinie przeczytanych powieści o podobnej tematyce, nie spodziewałam się niczego naprawdę dobrego. Bardzo się jednak zdziwiłam. ... więcej »
„Chciałem cię tylko poznać. Nie wiedziałem, że zniszczę całe twoje życie.” Dawno dawno dawno temu nie kręciły mnie powieści, których fabuła była osadzona w kosmosie, na statkach kosmicznych itp. Sama nie wiem dlaczego - może tak było bezpieczniej, nie musiałam się jeszcze bardziej obawiać o ... więcej »
Beth Revis mieszka z mężem w Północnej Karolinie w USA. Pierwsza część jej dystopijnej trylogii W otchłani błyskawicznie zdobyła status bestsellera New York Timesa. Została Najlepszą Książką Amazon.com w styczniu 2011 oraz nominowano ją do prestiżowej nagrody Carnegia Medal i Nagrody Książki Roku... więcej »
Książka bardzo dobra, choć spodziewałam się czegoś lepszego. Mimo to nie żałuję ani chwili spędzonej na czytaniu "W otchłani" Miło odwrócić się czasem od królujących w księgarniach wampirzych opowieści i zagłębić się w kosmicznym romansie. Najbardziej podobało mi się to, że w książce są dwaj głów... więcej »
Sięgając po książkę „W otchłani” kierowałam się przede wszystkim dobrymi wrażeniami innych czytelników, którzy zachwalali ją na różnych portalach literackich i stronach internetowych. Za sprawą kilku dobrych pozycji zaczęłam zaczytywać się w różnorakich antyutopiach i tym samym postanowiłam zabra... więcej »
Wyobraź sobie, że budzisz się rano w zupełnych ciemnościach. Bierzesz głęboki wdech i czujesz sztucznie przefiltrowane powietrze. Po chwili wszystko rozbłyska jasnym światłem. Wstajesz niepewnie, wyzuty z wszelkich uczuć, emocji. Wychodzisz poza teren mieszkania w celu zaczerpnięcia świeżego powi... więcej »
Fascynująca...
Recenzent: iza122
Powieść "W otchłani" Bethy Revis nie należy do gatunku, po jakie najczęściej sięgam, jednak magia tej książki kusiła mnie już od dawna. Gdy tylko powieść trafiła w moje ręce, nie byłam w stanie odłożyć jej na półkę. Amy wraz z rodzicami bierze udział w wyprawie na nową planetę. Wraz z grupą och... więcej »
Matka Ziemia ma z nami istne utrapienie. Nie dość, że nieodwracalnie niszczymy jej naturalne bogactwa to dodatkowo wciąż poszukujemy jej godnej zastępczyni. Co więcej wizja skolonizowania innych planet z dzisiejszej perspektywy nie wydaje się też tak odległa. Przyszłość z pewnością będzie obfito... więcej »
Po „W otchłani” autorstwa Beth Revis sięgnęłam z pewnym podekscytowaniem oraz nutą obawy. W ostatecznym rozrachunku uznaję, że owa obawa była jak najbardziej na miejscu. Teraz muszę wyznać, że czuję rozczarowanie jak i satysfakcje, ponieważ nie jest tak tragicznie, jak może się wydawać. Życ... więcej »
„Nie jest przywódcą ten, kto zmusza ludzi, by czynili go silniejszym, lecz ten, kto z chęcią odda część własnej siły, aby ci ludzie mogli stanąć na własnych nogach.” Siedemnastoletnia Amy dołącza do swoich rodziców, jako zamrożony ładunek na pokładzie ogromnego statku kosmicznego "Błogosławion... więcej »
Na tę książkę miałam już chrapkę od dłuższego czasu, zawsze coś mnie do niej przyciągało, kiedy widziałam ją na półce. Ale niestety był jeden czynnik, który mnie odpychał i to bardzo skutecznie - cena. Dlatego też odkładałam jej kupno na później i na później, aż w końcu kupiłam ją na promocji i n... więcej »
W otchłani
Recenzent: Clarissa
„W Otchłani” to książka, na którą zwróciłam swoją uwagę od razu do wejścia do Empika. Przyciągnęła mnie swoją okładką a zapadła w pamięci dzięki intrygującemu opisowi. Pamiętam do dziś jak zastanawiałam się, co będzie w tej książce. Gdy wreszcie dostałam ją w swoje ręce byłam w ogromnym szoku pie... więcej »
W Otchłani
Recenzent: waniliowa
Siedemnastoletnia Amy i jej rodzice poddają się procesowi hibernacji, mającemu trwać około 300 lat. W tym czasie statek, który wyrusza z naszej rodzimej ziemi powinien dotrzeć do nowej planety. Zadaniem ludzi takich jak rodzice Amy będzie przygotowanie nowego środowiska do zasiedlenia przez ludzi... więcej »
Beth Revis to amerykańska pisarka mieszkająca wraz z mężem w Północnej Karolinie. Powieść W otchłani zdobyła status bestsellera New York Timesa, została Najlepszą Książką Amazonu, a także była nominowana do prestiżowej nagrody Carnegie Medal i Nagrody Książki Roku w kategorii literatury dla młodz... więcej »
„Działo się coś niedobrego,a ja najwyraźniej trafiłam w sam środek zawieruchy.” Dla Amy najważniejsza jest rodzina. Jej rodzice są ważnym ludźmi dla przyszłości nowej cywilizacji i dlatego muszą podjąć się hibernacji. Chociaż Amy ciężko rozstać się z obecnym życiem i przyjaciółmi wie, że bez ro... więcej »
Amy oraz jej rodzice zostają zamrożeni, a następnie umieszczeni na pokładzie statku kosmicznego o nazwie "Błogosławiony". Gdy ich lot dobiegnie końca razem z resztą zahibernowanych osób stanowić będą grupę kolonistów, która przygotuje nową planetę dla przyszłych pokoleń. Wg planu cała podróż ma p... więcej »
„W otchłani” to debiut Beth Revis. Autorka mieszka z mężem w Północnej Karolinie. Jej książka szybko została bestsellerem „New York Timesa” oraz zdobyła kilka prestiżowych nagród. Prawa autorskie zostały sprzedane do ponad dwudziestu krajów, gdzie cieszy się wielką popularnością. Amy wraz z... więcej »
O książce "W otchłani" autorstwa amerykańskiej autorki Beth Revis słyszałam już kilka lat temu. Jak - z pewnością wielu czytelników - przyciągnęła mnie magnetyzująca okładka tego dzieła. Piękna, dopracowana, a przede wszystkim idealnie oddająca zawartość lektury. Jednak ja przecież nie chcę pisać... więcej »
Już od dawna pragnęłam przeczytać ową książkę, sama okładka przyciągnęła mój wzrok, a potem wystarczyło tylko chwycić ją w dłonie, a ta wciągnęła mnie bezpowrotnie i zaskakiwała aż do ostatniej strony. Beth Revis to mężatka mieszkająca w Karolinie Północnej w USA, jest to jedna z najlepszych auto... więcej »
Dodali do kolekcji
kasiulek1118
jarka.trocka
Aly102
Elaine
Betsy
Cropka
kasandra
kwiatsniegu
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!