W pierścieniu ognia Suzanne Collins

Okładka W pierścieniu ognia
autor:
Suzanne Collins
wydawnictwo:
Media Rodzina
data wydania:
2009
ISBN:
9788372783950

Opis

Każdego roku w państwie Panem na zlecenie Kapitolu telewizja relacjonuje reality show zwane Głodowymi Igrzyskami. Dwudziestu czterech losowo wybranych nastolatków z każdego dystryktu toczy śmiertelną walkę. Ich zwycięzca może być tylko jeden. W "Igrzyskach śmierci" dwójka uczestników Katniss Everdeen i Peeta Mellark udaremnia plany Kapitolu, wymuszając zwycięstwo obojga. Za to zwycięstwo bohaterowie zapłacą cenę, jakiej się nie spodziewają... W drugim tomie trylogii, "W pierścieniu ognia" Katniss.. i Peeta przygotowują się do odbycia obowiązkowego Tournee Zwycięzców, kiedy dowiadują się o fali zamieszek, do których przyczynił się ich zuchwały czyn. W tle trwają przygotowania do rocznicowych, 75. Głodowych Igrzysk, które przyniosą bardziej niż zaskakujący obrót spraw... Bo Kapitol jest zły. I Kapitol pragnie zemsty!

Rozwiń opis ›

Gdzie kupić?

Słowa kluczowe

Bardzo ucieszył mnie fakt, że będę mogła niemal od razu, po przeczytaniu "Igrzysk śmierci", wziąć się za drugą część serii, bez czekania długich miesięcy, aż ta książka ukaże się w Polsce. Nawet nie musiałam jej szuka... więcej »
Z wielkim zainteresowaniem zaczęłam czytać kolejną część „Igrzysk śmierci” czyli „W pierścieniu ognia” Suzanne Collins. Na początku nie robiłam sobie wielkich nadziei. Stwierdziłam, że nie ma co robić wielkich oczekiw... więcej »
Po przeczytaniu „Igrzysk śmierci” od razu pobiegłam do biblioteki w nadziei, że znajdę na półce kolejną część trylogii Suzanne Collins. Na szczęście dostałam tam „W pierścieniu ognia” i natychmiast zaczęłam czytanie. ... więcej »
„Igrzyska Śmierci” spodobały mi się tak bardzo, że nie mogłam się doczekać powrotu do Panem. Po drugą część trylogii sięgnęłam więc z zaciekawieniem i głową pełną jak najlepszych myśli. Jednak trochę bałam się czy „W ... więcej »
Tytuł/Cykl: "W pierścieniu ognia" Autor: Suzanne Collins Tom: 1 Wydawnictwo: Media Rodzina Rok wydania: 2009-11-12 "Każdego roku w państwie Panem na zlecenie Kapitolu telewizja relacjonuje reality show zwan... więcej »
"Igrzyska śmierci" autorstwa Suzanne Collins wywarły na mnie takie wrażenie, że od razu kupiłam drugą część, a po pewnym czasie z ochotą zaczęłam czytać, oczekując wartkiej akcji, wielu emocji, wspaniałych bohaterów i... więcej »
No i mamy II tom Igrzysk śmierci! Życie Katniss zupełnie się zmienia. Nie musi martwić się o pieniądze, czy wyżywienie rodziny. Również nie musi martwić się o to, że znów trafi na arenę. Jednak wciąż nie potrafi się p... więcej »
"Przychodzi mi do głowy tylko jedna myśl. To nie jest miejsce dla dziewczyny, która igra z ogniem." Zwycięzcy 74 Głodowych Igrzysk wrócili do Dwunastego Dystryktu, gdzie prawie ze sobą nie rozmawiają. Kiedy nie ... więcej »
„Igrzyska Śmierci” okazały się prawdziwie fantastyczną książką. Wystarczy przeczytać różne opinie w Internecie. Naprawdę trudno jest natknąć się na jakąś wysoce niepochlebną opinię. Mimo iż były one zapowiadane jako l... więcej »
Zaraz po przeczytaniu Igrzysk Śmierci zabrałam się za lekturę drugiej części trylogii pod tytułem W Pierścieniu Ognia. Na przeczytanie całej serii wybrałam taki okres, że więcej siedziałam w domu, niż byłam w szkole. ... więcej »
Happy Hunger Games and may the odds be ever in your favor! Zdanie to przez wiele dni, po przeczytaniu pierwszej części serii z gatunku science-fiction o tytule „Igrzyska Śmierci”, chodziło mi po głowie. Niem... więcej »
Po przeczytaniu „Igrzysk śmierci” od razu wzięłam się za czytanie „W pierścieniu ognia”, bo już byłam ciekawa, jakie jeszcze niespodzianki ma dla mnie Suzanne Collins. Jak to dobrze, że jest coś takiego jak pakiety, b... więcej »
Władza. Każdy człowiek chce być przez innych wywyższany, uwielbiany. Chce podejmować za innych decyzje. Trudno jest zapanować nad pragnieniem kontroli nad innymi. Czy można to zatrzymać? Podczas drugiego spotkania z S... więcej »
Mam dwadzieścia dwa lata. Wywodzę się z pokolenia Harry'ego Pottera. Przeszłam przez fascynację Sagą Zmierzch. Zaliczyłam Trylogię Darów Anioła. Przełknęłam Ward i Roberts. Ale poległam z kretesem przy trylogii Suzann... więcej »
W pewnym momencie trzeba przestać uciekać, odwrócić się i stawić czoła tym, którzy pragną twojej śmierci. Najtrudniej jest znaleźć w sobie odwagę." Po przeczytaniu 'Igrzysk Śmierci' postanowiłam, że następną czę... więcej »
Dzisiejsza młodzież dla wielu starszych osób jest niewychowana, bezwstydna i obłudna. Uważają, że wszystko kręci się wokół narkotyków, alkoholu i seksu. Tak naprawdę większość osób nie jest zgodnych z tą etykietą. Nie... więcej »
"W pierścieniu ognia" to drugi tom bestsellerowej trylogii autorstwa Suzanne Collins, która zdobyła miliony fanów na całym świecie. Rozpoczynając lekturę, zupełnie nie wiedziałam, czego się spodziewać. Oczekiwałam pos... więcej »
W tej części czekają nas emocje związane z Tournee Zwycięzców, z którym muszą się zmierzyć nasi bohaterowie. Dla Katniss i Peety nie jest to wcale przyjemna podróż. W końcu mają odwiedzić wszystkie dystrykty z prześwi... więcej »
Tick tock. It's a clock
Recenzent: alicehascat
Drugi tom trylogii „Igrzyska śmierci” został wreszcie przeczytany! Jestem niezmiernie zadowolona, iż już go skończyłam, gdyż nie jest to jedyna książka, której skończenia pożądałam, no i byłam bardzo cieka... więcej »
„Szkoda, że nie możemy zatrzymać tej chwili, tu i teraz, żeby żyć w niej na zawsze.”* Nasze życie jest nieprzewidywalne, nie wiemy co może stać się jutro. Owszem możemy to zaplanować, ale nie jesteśmy w stanie pr... więcej »
"Igrzyska Śmierci", czyli pierwszy tom bestsellerowej trylogii strasznie mi się spodobał (nawet śmiem twierdzić że to jedna z najlepszych książek jakie kiedykolwiek przeczytałam), więc nic dziwnego, że czym prędzej po... więcej »
Suzanne Collins nie trzeba nikomu przedstawiać. Myślę, że większość z Was przeczytała trylogię, a już na pewno o niej słyszała. Mało tego, mam ciche podejrzenie, że czytelnicy "Igrzysk" tak jak ja przetrząsnęli pół in... więcej »
Igrzyska Śmierci wywołują wiele emocji. Suzanne Collins stworzyła coś oryginalnego, dla niektórych może być to zwykła książka w której wytrwałość i upór głównej bohaterki wzruszają. Dla innych samo państwo oraz władze... więcej »
"Dwóch Strażników Pokoju ciągnie na szczyt schodów starca, który zagwizdał melodię. Zmuszają go, żeby ukląkł, i na oczach tłumu pakują mu kulę w głowę." Kapitol jest wściekły o to, że musiał uznać wygraną obojga tr... więcej »
"Ja poluję, on piecze, Haymitch pije. Każde z nas na swój sposób zabija czas i stara się uciec od wspomnień związanych z Głodowymi Igrzyskami." 74. Głodowe Igrzyska w Panem dobiegły końca. Mamy zwycięzcę, a nawet d... więcej »
Genialne pierwsze części stawiają autorowi poprzeczkę niezwykle wysoko. Trudno jest przebić coś, co wydaje się wręcz nie do przebicia. Znam jedynie paru pisarzy, którym się to udało, niestety Suzanne Collins nie należ... więcej »
"W pierścieniu ognia" są kontynuacją bestsellerowych "Igrzysk Śmierci". Teraz powinnam dać link do recenzji pierwszej części trylogii, jednak była to moja jedna z pierwszych recenzji, więc nie będę się ośmieszać i po ... więcej »
Druga część znanych chyba każdemu „Igrzysk Śmierci”, wypełniona akcją, okrucieństwem Kapitolu i nowymi problemami, które piętrzą się przez główną bohaterką… Suzanne Collins zasłynęła jako autorka ... więcej »
Decyzje. Tak niewiele trzeba by zmienić historię, by decydować, nawet nieświadomie, o losie własnym jak i innych. Pojedynczy gest, słowo, spojrzenie. Tylko tyle wystarczy by poruszyć machinę, której nie można już z... więcej »
Głodowe Igrzyska już za nami. Jak co roku przypłaciły je życiem niewinne dzieci. Jak co roku, ktoś wygrał. A mimo to, nic nie jest tak jak dawniej... Bo choć Kapitol stara się wszystko kontrolować, trudno przewidzieć,... więcej »
Katniss i Peeta wrócili do domu po traumatycznych zdarzeniach na arenie, jednak nie mogą długo cieszyć się spokojem., muszą wziąć udział w obowiązkowym Tournee Zwycięzców, które wiele zmieni w życiu każdego z dystrykt... więcej »
Długo zwlekałam z wzięciem się za kolejną część „Igrzysk Śmierci”. Wiedziałam, że jak zacznę ją czytać to nie będę mogła się powstrzymać i będę musiała wziąć się za następny tom i skończę moją przygodę z tą trylogią.... więcej »
Niedawno miałam okazję przeczytać "Igrzyska śmierci" (recenzja). Książka bardzo mi się podobała i miałam ogromną ochotę poznać dalsze losy Katniss i Peety- bohaterów, których polubiłam, i z którymi się zżyłam. Jednak... więcej »
Po świetnych „Igrzyskach śmierci” przyszła kolej na drugą część bestsellerowej trylogii. Obniżyłam nieco poprzeczkę, bo słyszałam wiele na temat, iż kolejne części są słabsze, a poza tym z trylogiami tak już bywa, że ... więcej »
Jak pewnie większość z Was słyszała wielkimi krokami zbliża się premiera ekranizacji „W pierścieniu ognia”, tak więc jak można się tego spodziewać, Kinga obejrzała zwiastun, narobiła sobie ochoty na powtórne przeczyta... więcej »
„W pewnym momencie trzeba przestać uciekać, odwrócić się i stawić czoło tym, którzy pragną twojej śmierci. Najtrudniej jest znaleźć w sobie odwagę.” "W pierścieniu ognia" to drugi tom trylogii amerykańskiej pisark... więcej »
"Nie nazwałbym słabością do tego, co piękne. Może z wyjątkiem zamiłowania do ciebie." O ile pierwsza część serii nie wywołała u mnie jakiegoś większego zachwytu (owszem, podobała mi się, ale nie było to jakieś wiel... więcej »
Ani autorki ani tej serii nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Znajduje się wśród najpopularniejszych i najbardziej poczytnych współczesnych książek razem z Harrym Potterem czy Zmierzchem. Pierwszą część czytałam pra... więcej »
Uwaga! Mogą pojawić się spoilery do poprzedniej części. Od tej serii ciężko się uwolnić. Powieść „W pierścieniu ognia” w niczym nie ustępuje swojej poprzedniczce. O ile przy zagłębianiu się w tamtą brały mnie we wł... więcej »
Minął niemal rok, odkąd Katniss Everdeen i Peeta Mellark wrócili do Dwunastego Dystryktu, jako zwycięzcy ostatnich Głodowych Igrzysk. Dzięki odwadze, a może aktowi desperacji, Katniss udało się utrzymać przy życiu sie... więcej »
Dodali do kolekcji
Roselle
Canis_Luna
Cropka
LusiaTosia
cassandra9891
olaaleksa1
Rebellish
Kiniaa
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
W pewnym momencie trzeba przestać uciekać, odwrócić się i stawić czoło tym, którzy pragną twojej śmierci. Najtrudniej jest znaleźć w sobie odwagę.

Dodane przez iziu08

Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!