W sidłach anoreksji Heidi Hassenmüller

Okładka W sidłach anoreksji
autor:
Heidi Hassenmüller
wydawnictwo:
OSSOLINEUM
data wydania:
2009
ISBN:
9788304046382

Opis

Maja zawsze była kimś wyjątkowym - inteligentna, ładna, szczupła, delikatna, po prostu idealna. W okresie dojrzewania jej ciało zaczyna się jednak zmieniać pod wpływem hormonów. Dziewczyna martwi się, że wkrótce będzie miała wydatny biust i tłuste pośladki. Przeraża ją to. Myśli, że przestanie być wyjątkowa i stanie się całkiem przeciętną dziewczyną. Postanawia więc za wszelką cenę schudnąć i kontrolować swoje ciało, tak jak robiła to dotychczas.

Słowa kluczowe

Kategorie

  Beletrystyka » Psychologiczna
  Tematyka » Psychologia
  Literatura dla dzieci i młodzieży » Literatura » Literatura dla dziewcząt zagraniczna
  W sidłach anoreksji...
  Recenzent: Rudzielczyk
  Od dłuższego już czasu ineteresuje mnie temat zaburzeń odżywiania. I choć przeczytałam już mnóstwo książek na ten temat, nadal staram się uzupełniać moją wiedzę. Kiedy trafiłam na książkę Pani Hassenmüller, podchodziłam do niej z dystansem i ...hmm... brakiem zaufania, ponieważ "W sidłach anoreks... więcej »
  Bezsenność. Nieregularna menstruacja, lub jej całkowity brak. Chroniczne zmęczenie. Wypadanie włosów. Ogólne osłabienie. Kłopoty z koncentracją. Zawroty głowy. Bóle głowy. Halucynacje. Palpitacje, arytmia serca. Bóle żołądka. Uczucie wzdęcia. Plucie krwią. Próchnica zębów. Zaparcia. Krwawienie z ... więcej »
  Dodali do kolekcji
  SweetyStella
  ydna
  Demetria
  anciaa
  Liliowa
  Shoo
  Miskaaa
  Gunia
  Cytaty z książki+ Dodaj cytat
  Przecież nigdy nie wiadomo czy wszystko się jakoś nie ułoży.

  Dodane przez anciaa

  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!