Weronika postanawia umrzeć Paulo Coelho

Okładka Weronika postanawia umrzeć
autor:
Paulo Coelho
wydawnictwo:
Drzewo Babel
data wydania:
2011
ISBN:
9788389933676

Opis

Umiera się na wiele sposobów: z miłości, z tęsknoty, z rozpaczy, ze zmęczenia, z nudów, ze strachu...
Umiera się nie dlatego, by przestać żyć, lecz po to, by żyć inaczej. Kiedy świat zacieśnia się do rozmiarów pułapki, śmierć zdaje się być jedynym ratunkiem, ostatnią kartą, na którą stawia się własne życie.
Weronika postanawia umrzeć bez wyraźnego powodu, bez żalu i bez patosu. Może dlatego, że gdy szukała łatwych rozwiązań, jej życie stało się mdłe, jak potrawa bez przypraw, pozbawion..e ziarna szaleństwa. A gdzie szukać szaleństwa, jeśli nie w domu wariatów, pośród tych, którzy obdarzeni nim zostali w nadmiarze? Weronika uczy się na nowo życia, poznaje siebie samą, zmartwychwstaje. Weronika chce żyć inaczej...

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Dlaczego, ludzie decydują się na śmierć? Czym jest dla człowieka życie, a czym jest śmierć? Co skłania ludzi do skończenia żywota, co zmusza ich do drastycznego kroku? Otóż okazuję się, że w życiu nie wystarczy być ładnym, zgrabnym, mieć dobrą pracę, mieszkanie i kochającą rodzinę. Otóż, trzeba b... więcej »
Śmierć. Zjawisko jednocześnie bliskie i obce każdemu człowiekowi. Boimy się śmierci, a jednak wiemy, ze i nas nie ominie. Chcielibyśmy przed nią uciec, a ona z każdą sekundą coraz szybciej nas goni. Ostatecznie nie ucieknie się przed nią. Niektórzy wolą nawet wyjść jej naprzeciw. Taka była Weroni... więcej »
Paulo Coelho to znany i ceniony pisarz brazylijski. Uznany przez niektórych za "alchemika słów" jest jednym z najbardziej popularnych współczesnych autorów. Jego książki zostały przetłumaczone na 72 języki i szybko wskakiwały na czołówki list bestsellerów. Dla wielu ludzi stał się prawdziwym aut... więcej »
Paulo Coelho najsłynniejszy pisarz wszechczasów, który swoją wielką karierę zaczął w 1988 roku wydając książkę „Alchemik”. Książka ta była dopiero początkiem jego sławy: wierzchołkiem góry lodowej, który poznajemy z każdą nowo napisaną powieścią autora. „Weronika postanawia umrzeć” to historia... więcej »
„Wariatem jest ten, kto żyje w swoim własnym świecie, jak schizofrenicy, psychopaci, czy maniacy. Albo inaczej: ten, kto jest inny niż reszta ludzi.” Paulo Coelho to znany wszystkim brazylijski pisarz. Chyba nie ma osoby, która nie potrafiłaby wymienić chociaż jednego tytułu jego powieści. ... więcej »
Weronika
Recenzent: Rudzielczyk
O Weronice chyba słyszeli wszyscy. Nawet jeśli nie czytali książki, to może oglądali film... A jeśli w jakiś sposób komuś umknęła sama Weronika, to na pewno znany jest jej "stwórca" Paulo Coelho. Ja przeczytanie tej książki planowałam już od dawna... Więc kiedy nadażyła się okazja postanowiłam ni... więcej »
W życie każdego z nas prędzej czy później wkrada się rutyna. Codziennie powtarzające się nudne czynności, które sprawiają, że czujemy się jak starannie zaprogramowane roboty. Jak zatem należy żyć żeby spożytkować cały ten cenny czas jak najlepiej? Właśnie temu zagadnieniu jest poświęcona tematyka... więcej »
Podobno życie to najcenniejszy dar, jaki mogliśmy otrzymać. Zdaniem specjalistów pół miliona Polaków cierpi na depresję, z czego cześć tysięcy osób na rok podejmuje próby samobójcze, mimo wielu kroków zaradczych liczba ta wciąż rośnie. Dlaczego co raz więcej ludzi traci siłę do życ... więcej »
Podobno życie to najcenniejszy dar, jaki mogliśmy otrzymać. Zdaniem specjalistów pół miliona Polaków cierpi na depresję, z czego cześć tysięcy osób na rok podejmuje próby samobójcze, mimo wielu kroków zaradczych liczba ta wciąż rośnie. Dlaczego co raz więcej ludzi traci siłę do życia? „Kiedy ... więcej »
Dodali do kolekcji
ranisz
catrin
Inqba
jolmirek
pudel
kathij
majak
naai
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
Wariaci, podobnie jak dzieci, nie dają za wygraną, dopóki ich życzenie nie zostanie spełnione.

Dodane przez kzabek

Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!