Wezwanie Kelley Armstrong

Okładka Wezwanie
autor:
Kelley Armstrong
wydawnictwo:
Zysk i s-ka
data wydania:
2010

Opis

Chloe Saunders prowadzi z pozoru normalne życie nastolatki...
Do czasu. Bo od teraz widzi zmarłych. Tak, tak jak w filmach. Piętnastoletnia Chloe pragnie tylko nie mieć kłopotów w szkole i może jeszcze zwrócić na siebie uwagę jakiegoś chłopaka. I rzeczywiście udaje jej się ściągnąć na siebie uwagę, ponieważ jednak dzieje się to za sprawą bardzo natarczywego ducha, więc i efekty są inne od zamierzonych. Chloe zostaje skierowana do Lyle House, ośrodka dla "trudnych" nastolatków. Na początku go..towa jest posłusznie poddać się rygorom, kiedy jednak znika jej sąsiadka z pokoju, która wcześniej wyznała, że ma kontakt z poltergeistem, a pozostali pacjenci zachowują się co najmniej dziwnie, Chloe rozpoczyna prywatne śledztwo. Dociera do niej, że jeśli nie odkryje prawdy, może już resztę życia spędzić w domu dla umysłowo chorych. A może czeka ją nawet coś gorszego? Czy może zaufać swoim towarzyszom i zdradzić im swą mroczna tajemnicę?

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Wezwanie
Recenzent: Susie95
Akcja rozpoczyna się szybko, bez zbędnych wprowadzeń, chociaż na samym początku spotykamy się z, bardzo ciekawym według mnie, krótkim wstępem „Dwanaście lat wcześniej”. Dla mnie był on ciekawą zapowiedzią tego co być może będzie działo się dalej. W życiu Chloe wszystko jest normalnie, do czasu gd... więcej »
Wezwanie
Recenzent: Archideus
Chloe Saunders prowadzi z pozoru normalne życie nastolatki… Do czasu. Bo od teraz widzi zmarłych. Tak, tak jak w filmach. Piętnastoletnia Chloe pragnie tylko nie mieć kłopotów w szkole i może jeszcze zwrócić na siebie uwagę jakiegoś chłopaka. I rzeczywiście udaje jej się ściągnąć na siebie uwagę... więcej »
Wezwanie
Recenzent: Twilightowa
To jest moje pierwsze zetknięcie z „piórem” pani Saunders. Wcześniej jedynie słyszałam o jej utworach, ale niestety nie miałam okazji się z nimi zapoznać, czego bardzo żałuję. Naturalnie mam nadzieję, że to moje nieostatnie zbliżenie do dzieł tej pisarki. Książka opowiada nam historię Chloe... więcej »
Wezwanie
Recenzent: MirandaKorner
W Empiku stałam już w kolejce do kasy z "Mechanicznym Aniołem" w ręce, kiedy nagle zobaczyłam na półce "Wezwanie" autorstwa Kelley Armstrong. Od dawna chciałam ją przeczytać. I choć chciałabym napisać, że jakiś impuls, głos, cokolwiek, kazał mi kupić właśnie "Wezwanie", muszę przyznać, że najwięk... więcej »
Kelley Armstrong kanadyjska pisarka fantasy. Do 2006 roku wydała sześć powieści i jedną nowelę, wszystkie zawarte w serii Women of the Otherworld. Kelley ma potwierdzone umowy z wydawcami w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Kanadzie dotyczące wydawania i dystrybucji jej następnych planow... więcej »
Wezwanie
Recenzent: ven_detta
Chloe Saunders jest zwykłą nastolatką. Do momentu, kiedy okazuje się, że dziewczyna potrafi widzieć to, czego nie są w stanie dostrzec inni – duchy. Pierwsze spotkanie z duchem jest dla dziewczyny takim szokiem, że w rezultacie zostaje umieszczona w ośrodku dla trudnej młodzieży – Lyle House, gdz... więcej »
Ciekawy pomysł i dobre wykonanie, jednak tematyka nie do końca mnie przekonała. Duchy. Nie przeszkadzają mi, ale też nie fascynują. Mimo wszystko książka mnie wciągnęła i cieszę się, że mogłam ją przeczytać. Dziewczyna, schizofreniczka, inaczej mówiąc świruska, jak sama siebie raczyła nazywać.... więcej »
Normalna, przeciętna nastolatka, którą wychowuje ciocia, gdyż ojciec przez swój tryb pracy ciągle znajduje się w podróży. Tak w skrócie można opisać Chloe Sanders. Jej mama zginęła w wypadku, gdy była jeszcze podlotkiem, dlatego niewiele pamięta z czasów, gdy rodzina była jeszcze w komplecie. ... więcej »
Wezwanie
Recenzent: Angiee
Kelley Armstrong jest kanadyjską pisarką zaliczaną do grona najoryginalniejszych współczesnych twórców powieści z gatunku thrillera nadnaturalnego i kryminału. Ukończyła studia psychologiczne i informatyczne, po czym zajęła się pisaniem. Obecnie mieszka z mężem i trójką dzieci na wsi w prowincji ... więcej »
"Zamknięcie kranu, skrzyp rolki z ręcznikami, drzwi się otwierają i zamykają. A płacz nieustaje. Zimny palec przeciągnął mi po kręgosłupie. Tłumaczyłam sobie, że musiała zmienić zdanie i wróciła, żeby się całkiem uspokoić, ale płacz był tuż obok mnie. W sąsiedniej kabinie. Zacisnęłam ręce w pięśc... więcej »
Wezwanie
Recenzent: Ola.123
Kelley Armstrong (ur. 1968) pisarka kanadyjska zaliczana do grona najoryginalniejszych współczesnych twórców powieści z gatunku thrillera nadnaturalnego i kryminału; zanim poświęciła się pisaniu, ukończyła studia psychologiczne i informatyczne; autorka dwudziestu powieści. Piętnastoletnia Chl... więcej »
Wezwanie to pierwsza księga z trylogii Najmroczniejsze moce pisarki Kelley Armstrong. Dobra jest o pietnastolatce, ale jest genialna. Takich emocji, napięcia i zmieniających się akcji dawno nie było w książce, którą bym czytała. Genialna. Strasznie się cieszę, że zdecydowałam się ją kupić. Trochę... więcej »
Wezwanie
Recenzent: Aly102
Kelley Armstrong jest pisarką kanadyjską zaliczaną do grona najoryginalniejszych współczesnych twórców powieści z gatunku thrillera nadnaturalnego i kryminału. Zanim poświęciła się pisaniu, ukończyła studia psychologiczne i informatyczne. Jest autorką dwudziestu powieści (m.in. Ugryzionej, Stolen... więcej »
Dodali do kolekcji
aga29_12
weera
HopeSolo
Betsy93
Philia
blondevil
RainDreams
Archideus
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!