Wichrowe Wzgórza Emily Brontë

Okładka Wichrowe Wzgórza
autor:
Emily Brontë
wydawnictwo:
Zysk i S-ka
data wydania:
2009
ISBN:
9788375063806

Opis

Historia o wszechpotężnym, niszczącym uczuciu i zgubnej namiętności - to jedyna powieść Emily Jane Bronte.Wpisuje się w nurt tzw. Wiktoriańskiej powieści gotyckiej poprzez niezwykłość scenerii, tajemniczość, demoniczność postaci i dramatyczne konflikty.

Gdzie kupić?

Słowa kluczowe

Ta książka mnie zachwyciła. Już dawno nie byłam tak zafascynowana losami bohaterów. Mroczna, pełna sprzeczności i choć o miłości, nie mająca nic wspólnego z typowymi romansami. Sięgnęłam po nią, bo dowiedziałam się, ż... więcej »
Szczerze podzwiam Emily Brontë za tę powieść. Autorka to jedna z trzech uzdolnionych sióstr Brontë, które pisały pod meskimi pseudonimami. Emily tworzyła jako Ellis Bell i pod tym właśnie pseudonimem stworzyła swoj... więcej »
Wichrowe wzgórza to jedyna powieść Emily Jane Brontë. Została wydana w 1847 roku, krótko przed śmiercią pisarki. Autorka nie doczekała sukcesu swej książki, którą początkowo uważano za zbyt brutalną i gwałtowną. Z bi... więcej »
Często zdarza mi się, że moja opinia na temat danego utworu nieco się różni od innych. Tak też jest w przypadku "Wichrowych Wzgórz", które obecnie budzą u wielu zachwyt, u mnie - niekoniecznie. Do utworu zamierzałam... więcej »
Przez ten ostatni tydzień nie czułam się najlepiej. Wiele sytuacji wpłynęło na moje niskie samopoczucie. Chcąc zapomnieć o zmartwieniach i poprawić nieco swój nastrój postanowiłam sięgnąć po „Wichrowe wzgórza”. Spodzi... więcej »
"Ja nie złamałem ci serca, to ty je sobie złamałaś, a czyniąc to, złamałaś i moje" Kim jest Emily Brontë? To niezwykła kobieta, spod której palców wypłynął najpiękniejszy romans wszechczasów, dzieło, które poruszał... więcej »
Dodali do kolekcji
kasiek
gosiaw
Kasia1382
Lilia
dzusta_85
blazejo
morcysia
naai
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!