Wichrowe Wzgórza Emily Brontë

Okładka Wichrowe Wzgórza
autor:
Emily Brontë
wydawnictwo:
Prószyński Media
data wydania:
2009
ISBN:
9788376480176

Opis

Jak tu nie dziwić się wiktoriańskim krytykom, którzy uważali wspaniałą powieść Emily Brontë za ekscentryczną, a nawet brutalną. Nigdy jeszcze (i chyba nigdy później) taka opowieść o wszechpotężnym, niszczącym uczuciu i zgubnej namiętności nie wyszła spod pióra żadnej kobiety. To dzieło wyobraźni czerpiącej z mitycznego świata posępnych i wietrznych wrzosowisk Yorkshire; to również dzieło niewinności - bowiem autorka przedstawia w nim zło w czystej postaci, jakie nie zdarza się w świecie ludzi. Wa..rtość artystyczna ?Wichrowych Wzgórz? stawia tę powieść w rzędzie arcydzieł literatury.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

"Wichrowe wzgórza" to powieść doprawdy niepowtarzalna. Historia miłości Heathcliffa i Katarzyny zostanie w mojej pamięci na długo i na pewno będę do niej wracać. Akcja "Wichrowych wzgórz" ma miejsce w posępnych i wietrznych wrzosowiskach Yorkshire. Wszystko zaczyna się, gdy podczas wizyty w ... więcej »
Opis znajdujący się na okładce zakończony jest słowami: Wartość artystyczna ,,Wichrowych Wzgórz" stawia tę powieść w rzędzie arcydzieł literatury. Zgadzam się z tym w stu procentach. Jestem pełna podziwu dla pióra Emily Bronte. Nigdy nie czytałam książki, która tak realistycznie oddaje uczuci... więcej »
Emily Brontë to angielska pisarka. „Wichrowe wzgórza” to jedyna powieść jaką napisała. Wychowała się na plebanii. Była ubogą córka pastora i jej przeznaczeniem było zostać guwernantką. Niestety, za życia pisarki, książka spotkała się z ogromną krytyką. Lektura ta była na tamte czasy zbyt kontrow... więcej »
Dodali do kolekcji
juno
Carlotta
Roselle
lemon5
CupOfLove
La_Mademoiselle
Zgredek
Holiday
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
Nie umiem tego wyrazić, ale z pewnością każdy człowiek zdaje sobie sprawę, że istnieje jakaś część nas samych gdzieś całkowicie poza nami.

Dodane przez agatoooon

Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!