Wielki Gatsby F. Scott Fitzgerald

Okładka Wielki Gatsby
autor:
F. Scott Fitzgerald
wydawnictwo:
Rebis
data wydania:
2011
ISBN:
9788373016262

Opis

Romantyczna miłość, przyjaźń, amerykański sen o szczęściu i sukcesie dostępnym dla każdego to stereotypy, które przynoszą głównemu bohaterowi tej powieści - tytułowemu Gatsby`emu - tragiczne rozczarowanie. Miłość zniszczył kult pieniądza, przyjaźń okazała się pustym słowem, a sukces finansowy nie wprowadził go tak naprawdę do "lepszej" sfery.

Słowa kluczowe

Mam problem z tą książką… nie lubię mieć problemów z książką. Zazwyczaj po przeczytaniu (i opanowaniu niekiełznanych myśli hasających pośród wspomnienia danej historii) doskonale wiem co o niej sądzę, jak ją ocenię, a już na pewno wiem, czy mi się podobała czy nie. Z książką Fitzgeralda nie wiem... więcej »
Z Gatsby’m po raz pierwszy spotkałam się na studiach, trzy lata temu. W ramach zajęć z literatury amerykańskiej obejrzałam ekranizację tej niesamowite j powieści z Toby’m Stephens’em w tytułowej roli, oraz Paul’em Rudd’em w roli Nick’a Carraway’a. Stwierdziłam wtedy, że z całą pewnością wrócę kie... więcej »
W dzisiejszych czasach, wybitne powieści światowej literatury, zwane również przez nas klasykami, są inspiracją dla wielu twórców filmowych. Szczególnie da się to zauważyć obecnego oraz zeszłego roku, kiedy to mieliśmy okazję obejrzeć ekranizacje powieści takich jak Nędznicy, Anna Karenina czy te... więcej »
Powiem Wam jakie będzie moje najlepsze wspomnienie z lektury "Wielkiego Gatsby`ego". A będzie to moment, kiedy nieświadoma tego wykrzyknęłam z oburzeniem - "CO!?" Właśnie takich chwil się nie zapomina... Właśnie to sprawi, że tę cieniutką książeczkę będę wspominać tak ciepło. Pewnie macie sąsi... więcej »
„Wielki Gatsby” to dzieło zaliczane do klasyki, które widnieje również na liście BBC. Jednak to nie z tych powodów je przeczytałam. Gdy rozmawialiśmy na lekcji polskiego o romansach, nauczycielka zwróciła właśnie na tę książkę uwagę. Kilka dni później dowiedziałam się, że w najbliższym czasie pow... więcej »
Główne wydarzenia w powieści mają miejsce latem 1922 roku. Nick Carraway, absolwent Yale i weteran I wojny światowej z Midwest - który jest narratorem w książce - podejmuje pracę w Nowym Jorku jako makler. Wynajmuje mały dom na Long Island, zaraz obok olśniewającej posiadłości Jaya Gatsby’ego, ta... więcej »
Dodali do kolekcji
bastet
gosiaw
niegazowana
prych
vogue
Elisabeta
Nosane
mary_stuart
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
Tak oto dążymy naprzód, kierując łodzie pod prąd, który nieustannie znosi nas w przeszłość.

Dodane przez Jenny_89

Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!