Wielki marsz Stephen King

Okładka Wielki marsz
autor:
Stephen King
wydawnictwo:
Prószyński Media
data wydania:
2009
ISBN:
7883746483008

Opis

Mroczna, alegoryczna wizja przyszłości Stanów Zjednoczonych. Stu wybranych chłopców wyrusza w doroczny morderczy marsz - meta będzie tam, gdzie padnie przedostatni z nich. Tu nie ma miejsca na sportową rywalizację, ludzkie uczucia ani na zasady fair play, ponieważ gra toczy się o bardzo wysoką stawkę. Najwyższą z możliwych.

Słowa kluczowe

Ray Garraty zgłasza się do pewnej gry - Wielkiego Marszu - który jest narodową rozrywką. Cała zabawa polega na tym, aby dotrwać morderczy marsz do mety. W grze bierze udział 100 dobrowolnych uczestników, zmagania kończą się wraz ze śmiercią przedostatniego z nich, którego śmierć wyznacza me... więcej »
Wielki marsz
Recenzent: Maks
„Wielki Marsz” - książka będąca przykładem tego jak King stworzył coś z niczego. Opis książki brzmi: „[...]Stu chłopców wyrusza w morderczy marsz – meta będzie tam, gdzie padnie przedostatni z nich. Tu nie ma miejsca na sportową rywalizację, ludzkie uczucia ani na fair play, ponieważ gra toczy ... więcej »
Wielki Marsz
Recenzent: Mani
Stephen King jest z pewnością jednym z moich ulubionych autorów. Zazwyczaj nie czytam horrorów, jestem z tych, którzy wolą książki Sparksa. Jak to możliwe, że uwielbiam obu tych pisarzy? Cóż, z pewnością można stwierdzić, że niewątpliwie są oni mistrzami w swoim fachu i raz ich poznając nie można... więcej »
Pierwszą książką Kinga, którą dostałam w swoje ręce był zbiór opowiadań „Po zachodzie słońca”. Niestety była, według mnie tak słaba, że nie mogłam dobrnąć do końca. Moją pierwszą myślą było: „Co ludzie widzą w tym co pisze King?”. Ta książka mnie odstraszyła od tego autora, ale musiałam się przek... więcej »
„W tej właśnie chwili jesteśmy zajęci umieraniem.” Za każdym razem, gdy biorę do ręki kolejną powieść Stephena Kinga, czuję się, jakbym spotkała właśnie starego przyjaciela. Nieważne, że tym razem ukrywa się pod pseudonimem "Richard Bachman" - po mistrzowsku budowana atmosfera i niepowtarzalny... więcej »
"[...] nieważne, z kim spędzasz czas, na końcu jesteś sam" Czy ktoś nie słyszał o Stephenie Kingu? Czy ktoś nie słyszał o słynnym mistrzu horrorów? Czy ktoś nie słyszał o jego sześćdziesięciu powieściach, z których ponad połowa została zekranizowana? Czy ktoś nie słyszał o Carrie, Miasteczku S... więcej »
Dodali do kolekcji
wredna_suka
Aspoleczna
shamrok
quintria
Gunia
blazejo
Bedwyr
Maeghkelek
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!