Włócznia Przeznaczenia N. Craig Smith

Okładka Włócznia Przeznaczenia
autor:
N. Craig Smith
wydawnictwo:
Bullet Books
data wydania:
2010
ISBN:
9788362382019

Opis

Jak to możliwe, że odkopana w katedrze w Antiochii Święta Włócznia, cudem uratowała życie krzyżowcom z pierwszej krucjaty? Legenda głosi, że to właśnie ta starożytna włócznia została wbita w bok umierającego na krzyżu Chrystusa. Zwykła broń zmieniła się w potężną relikwię. Wierzono, że jej moc zapewnia zwycięstwo, że każda armia będąca w posiadaniu Świętej Włóczni na polu bitwy będzie zawsze niepokonana. Tajemnicza relikwia z zamierzchłej przeszłości... Pożądali jej rzymscy cesarze, walczyli o ni..ą średniowieczni królowie, zawłaszczali ją dyktatorzy. Najwięksi przywódcy w dziejach, od pierwszego chrześcijańskiego cesarza Rzymu, Konstantyna, po Karola Wielkiego, Napoleona czy Hitlera, wszyscy wierzyli w magiczną moc Włóczni. Ten, kto posiądzie Włócznię Przeznaczenia i pozna jej tajemnicę, uchwyci w dłonie losy świata na dobre i na złe. A jak wygląda prawda?

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Beletrystyka » Historyczna. Wojenna
  Tematyka » Sensacja Thriller
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść zagraniczna
  Sięgając po powieść Smitha, zachęcony zajawką z okładki, spodziewałem się kolejnej, ocierającej się o plagiat, grafomańskiej kalki powieści Dana Browna. Niby mamy tutaj zaginiony i utajniony przed światem artefakt, tym razem świętą włócznie, oraz wzmiankę o kolejnej tajemniczej sekcie (na liter... więcej »
  Jak to możliwe, że odkopana w katedrze w Antiochii Święta Włócznia, cudem uratowała życie krzyżowcom z pierwszej krucjaty? Legenda głosi, że to właśnie ta starożytna włócznia została wbita w bok umierającego na krzyżu Chrystusa. Zwykła broń zmieniła się w potężną relikwię. Wierzono, że jej moc z... więcej »
  Craig Smith to autor, który na czytelniczym rynku pojawił się stosunkowo niedawno – jego pierwsza książka pt. „Przeklęty zakon” ujrzała światło dzienne w 2007 roku, a kolejna, czyli „Włócznia przeznaczenia” została wydana rok później . Na polski rynek obydwie książki trafiły w bieżącym roku. Z... więcej »
  Są przedmioty otoczone legendą, jej podłożem jest religia i historia, dla niektórych stają się wręcz obsesją. Jednym z nich jest mityczna Włócznia Przeznaczenia obiekt poszukiwany przez wieki, pojawia się znika w odmętach dziejów, jednak towarzysząca jej sława wyzwala zawsze silne emocje, cza... więcej »
  Choć „Włócznia Przeznaczenia” Craiga Smith’a jest kontynuacją losów bohaterów poznanych w książce „Przeklęty Zakon”, niech nie zraża się ten, kto nie czytał wcześniejszej części i śmiało sięga po „Włócznię…” I koniecznie doda na półkę w swojej biblioteczce, bo jest to powieść, którą z dumą można... więcej »
  „Włócznia przeznaczenia” to sequel „Przeklętego zakonu” Craiga Smitha, powieści która została entuzjastycznie przyjęta przez rzesze czytelników w wielu krajach m.in. Wielkiej Brytanii, Włoszech, Hiszpanii czy Turcji. Kontynuacja książki wydaje się pomysłem trafionym, gdyż jej czytanie jest wybitn... więcej »
  Dodali do kolekcji
  Achaja
  zabierajsie
  anek7
  IvanG
  Maynard
  tiwoli
  Potania
  Julianne
  Inne książki tego autoraAutorzy
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!