Woodward Jacek Tomasz

Okładka Woodward
autorzy:
Jacek Tomasz, Roczniak Jacek Tomasz
wydawnictwo:
NOWY ŚWIAT
data wydania:
2010
ISBN:
9788373863736

Opis

Thriller z elementami fantasy. W latach osiemdziesiątych, w północnej części Hammersmith miała miejsce seria prób samobójczych, dokonanych przez nastoletnie dzieci. Żadna z nich nie skończyła się śmiercią, za to każde z dzieci zapadło w śpiączkę. Po jakimś czasie wszystkie trafiły do tego samego szpitala. Dopiero po dwunastu latach śledztwa okazało się, że były pod opieką tego samego lekarza. Jak się okazało, wszystkie dzieci przed samobójstwem, wraz z rodzicami wynajmowały tę samą willę pewnego ..starca. Dopiero niedawno policja ujawniła, że za całą sprawą stoi ktoś trzeci, a dzieci do tej pory są więzione, przebywając nadal w śpiączce.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Tematyka » Sensacja Thriller
  Fantastyka » Beletrystyka » Horror, literatura grozy
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść polska
  Zawsze – odkąd sięgam pamięciom – najstraszniejszym uczuciem było dla mnie przebudzenie się w środku nocy i towarzyszący temu brak świadomości, czy śnię, czy już się obudziłem... Na szczęście jak tylko zrozumiałem co się stało, uśmiechałem się i zasypiałem ponownie. W końcu to tylko zły sen, nic ... więcej »
  Woodward
  Recenzent: hannuszka01
  Powieść bardzo oryginalna. Niepowtarzalna atmosfera w wielowątkowej i wielowarstwowej fabule. Oparta na prawdziwych wydarzeniach i historiach ludzi, historiach niesamowitych, tajemniczych z pogranicza historii, medycyny, parapsychologii i tajemnych rytuałów. Z drugiej strony mamy wątek kryminalny... więcej »
  Kraina pomylonego dzieciństwa... Tak bardzo chciałabym, żeby była jedynie zamknięta w tej książce. Jednak ilu jest na świecie „rodziców”, którzy takie krainy tworzą dla swoich dzieci? Historia prawdziwa, lecz nieprawdopodobna, na potrzeby powieści dodatkowo sfabularyzowana. Zaczyna się niepozo... więcej »
  Woodward
  Recenzent: vistkarol
  Po pierwsze to uważam, że chyba większość z nas czytających nie zrozumiała tej książki. Być może jest prawdą, że nie do końca dobrze została napisana, ale zastanawiałem się ostatni tydzień, jak miałby to ja opowiedzieć tak rozległą historię. Gdyby nie było bloga autora Roczniaka, to pewnie bym w ... więcej »
  Często wśród określeń opisujących powieść „Woodward” pojawiają się: koszmar, ale makabryczna rzeczywistość; seria przypadkowych zdarzeń i ciąg dokładnie zaplanowanych wydarzeń; mroczna tajemnica i „codzienne małe” złe postępki, skrywane za zasłoną zbiegu okoliczności, norm społecznych czy też ki... więcej »
  Dodali do kolekcji
  deadbishop
  boonia
  Darcy
  Loli14
  mcmarcus
  Tsumetai
  Angelika_d
  Vinna
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!