Wroniec Jakub Jabłoński

Okładka Wroniec
autorzy:
Jakub Jabłoński, Jacek Dukaj
wydawnictwo:
Wydawnictwo Literackie
data wydania:
2010
ISBN:
9788308043929

Opis

Dla dzieci Stanu Wojennego i dla dzieci, które Stanu Wojennego nie mogą pamiętać - bajka magiczna o nocy grudniowej, gdy małemu Adasiowi Wroniec porwał z domu rodzinę. Jak Alicja wędrowała przez Krainę Czarów, tak powędrujemy z Adasiem przez miasto czarnego snu PRL-u, między fantastycznymi figurami Szpiclów, Milicjantów, Opozycjonistów, Czołgów i ZOMO.
Pełen przygód, gier językowych i baśniowej fantasmagorii powrót do dzieciństwa pokolenia, które dzieciństwa nie miało.
Książka bogato, b..arwnie ilustrowana przez Jakuba Jabłońskiego, autora opracowania graficznego "Kinematografu" i "Hardkoru 44" Tomka Bagińskiego.
Jak mówi sam autor:
"Wrońcowi" bliżej do "Alicji" Lewisa Carrolla; ale to też myląca wskazówka. Wyszło raczej coś w rodzaju czarnej fantasmagorii narodowej w formule bajki dla dzieci. Zupełnie inne niż dotychczas, także stylistycznie: minimalistyczne, dynamiczne, na obrazach-archetypach, o prościutkiej fabule. "Wroniec" powinien się ukazać na rocznicę stanu wojennego. Bogatą - bajkową - oprawę graficzną robi teraz do niego Jakub Jabłoński, człowiek od graficznej koncepcji "Kinematografu" Bagińskiego. Mam nadzieję, że wyjdzie małe dzieło sztuki. (Odpukać!) fragment wywiadu J. Żerańskiego dla Katedry

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Beletrystyka » Społeczno-obyczajowa
  Beletrystyka » Polityczna
  Beletrystyka » Filozoficzna
  Tematyka » Literatura młodzieżowa
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść polska
  Literatura dla dzieci i młodzieży » Literatura » Literatura dla dzieci polska (7-13 lat)
  W wersji papierowej - dwieście stron, w audio - niewiele ponad 3 godziny. Gdy wziąłem ze sobą tego audiobooka na planowane cztery godziny odmóżdżającej pracy nie wiedziałem nic o Wrońcu, nie licząc informacji, że akcja rozgrywa się w stanie wojennym. Nie wiedziałem czego się spodziewać, więc przy... więcej »
  Wroniec
  Recenzent: boopoland
  Są takie książki, po które bardzo chcę sięgnąć i nikt mnie nie powstrzyma. Dorwę się do nich prędzej czy później. Tak jak do "Wrońca". Z tą książką było o tyle ciekawie, że czytałam sporo opinii na jej temat - zachwyty krytyków i znajomych nieco ode mnie starszych [30+] i raczej nieprzychylne opi... więcej »
  Wroniec
  Recenzent: molik14
  W czasach, w których obecnie żyjemy duża liczba nastolatków i nie tylko uważa historie, zarówno świata jak i Polski za coś raczej nudnego. Najbardziej można tego doświadczyć chociażby w szkołach, gdzie historia kojarzy się z przedmiotem, który najczęściej wkuwa się na blachę i zapomina. A co jeśl... więcej »
  Jacek Dukaj to polski pisarz tworzący na pograniczu fantasy i science fiction. Do tej pory nie miałam okazji zapoznać się z jego twórczością, aż tu nagle w moje ręce wpadła książka „Wroniec”. Pozytywne recenzje w sieci, intrygujący opis i chęć poznania pisarstwa nowego autora sprawiły, że czym p... więcej »
  "Myślisz- nic Mówisz -nic Robisz-nic Żyjesz-nic Wszystko-Pic." "Wroniec" autorstwa Jacka Dukaja jest pierwszą książką z jaką miałam możliwość się zetknąć. I wiem,że z pewnością nie ostatnią.Długo zastanawiałam się jak rozpocząć własną 'przygodę' z tymże pisarzem.Okoliczności same rozwiąz... więcej »
  Dodali do kolekcji
  kasioras
  melidere
  dr_socrates
  Literaturka1988
  Eta
  Theodozy
  marrchew
  masloprojekt
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!