Wybuchające Beczki Krzysztof Gonciarz

Okładka Wybuchające Beczki
autor:
Krzysztof Gonciarz
wydawnictwo:
KG Tofu Media
data wydania:
2011
ISBN:
9788393317202

Opis

Dlaczego tak pamiętamy wybuch nuklearny z Modern Warfare? Jaka jest tajemnica sukcesu Angry Birds? Dlaczego bohater Uncharted przypadkiem zabija setki osób? Czy akcja Assassin's Creed mogłaby toczyć się na skolonizowanym przez małpy księżycu?

Wybuchające Beczki to książka, która w lekki i przystępny sposób przedstawia teoretyczne i praktyczne trudności projektowania gier wideo. Bazuje na współczesnych, popularnych przykładach - znajdzie się w niej zarówno Halo: Reach, jak i Civilizatio..n V czy Wiedźmin 2. Autor proponuje wszystkim graczom przyjęcie nowego, bardziej konstruktywnego i analitycznego zarazem sposobu patrzenia na najpopularniejsze gry na rynku. Wychodzi w tym od światowego kanonu literatury zajmującej się badaniem gier, zahaczając o tematy, które nigdy dotąd nie były rozpatrywane w języku polskim.

Po przeczytaniu Wybuchających Beczek już nigdy nie powiesz: "ten poziom jest nudny". Będziesz dokładnie wiedzieć, jakie błędy projektowe popełnili jego twórcy.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

W myśl zasady „ktoś musi nie grać, żeby lepiej grać mógł ktoś inny” powstała książka popularnego polskiego vlogera, recenzenta i, przede wszystkim, gracza. Krzysztof Gonciarz to postać znana wszystkim fanom gier (a jeśli nie to najwyższy czas ją poznać!), szef pierwszej telewizji internetowej dla... więcej »
Dodali do kolekcji
EmilyStrange
Natural
mcmarcus
PanKwiatkowski
Immora_Fray
Froze_man
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!