BOOKS

BOOKS
{}
Nasze książki skierowane są do młodych czytelników. To książki na każdą porę! Beztroskie, radosne, z humorem, o małych wielkich rzeczach, o tym, że życie to wspaniała droga, którą wyznaczamy sami. Zaprojektowane i wydrukowane z dużą starannością, kolorowe, trwałe, szyte, w twardej oprawie, z lakierem punktowym na okładkach.

Ich treść ma dużą wartość edukacyjną, poznawczą. Książki Wydawnictwa MBBOOKS bawią, mówią o sprawach dziecka, odnoszą się do jego spraw i świata, uczą jak przezwyciężać życiowe trudności, jak cieszyć się z małych wielkich rzeczy. Pisane są wierszem i prozą, bogato ilustrowane. W niektórych książkach rysunki są czarno-białe, w innych pojawia się kolaż słowa, rysunku i fotografii, w innych część ilustracji została wykonana przez dzieci (np. wykorzystane zostały prace plastyczne nadesłane na konkurs), a gdzie indziej to oryginalna i bogata forma graficzna biegnie przed słowem. Książki wydawnictwa MBBOOKS zachęcają rodziców i dzieci do wspólnego czytania, a także do innych wspólnych aktywności. Prowokują do rozmowy. Są materiałem na ciekawe lekcje – o przyrodzie, o tym jak radzić sobie w życiu, spędzać czas, o przekonaniach, tradycjach, wartościach. Nasze książki proponują też ćwiczenia na wyobraźnię – mali czytelnicy mają okazję stać się współautorem książki, mogą napisać swój tekst i wkleić zdjęcie w przeznaczonych do tego miejscach.

Książki MBBOOKS cieszą się dużą akceptacją w Polsce – patronują im czasopisma, audycje TV i portale o tematyce parentingowej, dziecięcej i literackiej oraz instytucje takie jak: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich i Rzecznik Praw Dziecka.

Wydawnictwo MBBOOKS angażuje się w również w działania społeczne, propagujące czytelnictwo wśród dzieci. Organizujemy konkursy dla bibliotek, prowadzimy warsztaty i wykłady dla dzieci, rodziców, nauczycieli i bibliotekarzy, angażujemy się w projekt społecznych wypożyczalni książek „book-stop”. Nasze motto i hasło, które propagujemy to: „Skąd wiem? Czytam!”

Popularne w ostatnim czasie

Najczęściej oceniane

Autorzy

O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe