Wyspa tajemnic Dennis Lehane

Okładka Wyspa tajemnic
autorzy:
Dennis Lehane, Martin Scorsese, Mark Ruffalo, Patricia Clarkson, Emily Mortimer, Leonardo Di Caprio, Ben Kingsley, M
wydawnictwo:
Prószyński Media
data wydania:
2010
ISBN:
9788376482347

Opis

Zaskakujący thriller autora ?Rzeki tajemnic? teraz także w kinach!Akcja książki rozgrywa się w 1954 roku na pięknej wyspie Zatoki Bostońskiej. W tak bajecznym miejscu znajduje się... szpital dla obłąkanych przestępców. Po tajemniczym zniknięciu jednej z pacjentek, dwóch federalnych szeryfów, Tedd i Chuck, rozpoczyna śledztwo. Kobieta zniknęła z zamkniętego pokoju o zakratowanych oknach. Pozostała po niej tylko zaszyfrowana wiadomość. Tymczasem nad wyspę nadciąga huragan i łączność z resztą świata.. zostaje zerwana....Od 26 marca zapraszamy do kin na film pod tym samym tytułem w reżyserii Martina Scorsese oraz z udziałem Leonarda DiCaprio, Bena Kingsleya i Maxa von Sydowa.Dennis LehaneAmerykański pisarz i scenarzysta, autor bestsellerowych powieści sensacyjnych, m.in. ?Gdzie jesteś, Amando?? (wyd. pol. 2008) , ?Rzeka tajemnic? (2008) i ?Miasto niepokoju? (2009). Książki Lehane?a zostały przetłumaczone na dwadzieścia osiem języków, trzy z nich zekranizowano. Autor mieszka w Bostonie.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

WYSPA TAJEMNIC
Recenzent: nieznana
Po „Wyspę tajemnic” sięgnęłam głównie z powodu filmu z Leonardo DiCaprio; z Dennisem Lehane nie miałam wcześniej styczności, nie ciągnęło mnie bardzo do takich powieści, ale po przeczytaniu raczej nie żałuję. Choć książka jest dość cienka i czytało się szybko, obfituje w doskonałe opisy wyspy i... więcej »
Z reguły mam do czynienia z romansami, obyczajówkami, dramatami czy ewentualnie powieściami przygodowymi i nie rzadko z nutką komedii. Z racji tego, ze ekranizacja dzieła Dennisa Lehane’a miała w tym roku wejść na ekrany kin (znaczy się, w 2010, gdyż właśnie wtedy miałam styczność z ową pozycją) ... więcej »
Intrygująca okładka, filmowa zresztą, spowodowała, że postanowiłam zapoznać się z tą książką . Film mam, więc najpierw książka. " Wyspa tajemnic"wydana była również pod tytułem "Wyspa skazańców". To niezwykły thriller, który trzyma w napięciu, po czym zaskakuje zakończeniem. A zakończenie to... więcej »
Dodali do kolekcji
BeinnTuiridh
JosetteTussaud
theseventhblackstar
Kasiasnoopy
nika.141
topo
spring
hellocherry
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!