Wywiad z wampirem Anne Rice

Okładka Wywiad z wampirem
autor:
Anne Rice
wydawnictwo:
REBIS
data wydania:
2011
ISBN:
9788373016866

Opis

Louis de Pointe du Lac, arystokrata z Luizjany, opowiada dziennikarzowi o swojej podróży przez życie i nieśmiertelność. Zmieniony w wampira przez ponurego Lestata, wiedzie egzystencję, której nie rozumie i do końca nie akceptuje. Jedyną jego towarzyszką jest Claudia - ukochana kobieta zaklęta w ciele dziecka. Łączy ich chęć poznania podobnych sobie istot i zajadła nienawiść do własnego stwórcy - Lestata. Nasyciwszy się zemstą, Louis i Claudia wyruszają na wyprawę do Europy, by znaleźć swoje miejs..ce i odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Spotkany w Paryżu Armand wprowadza ich w społeczność wampirów.
Wydana w 1976 roku pierwsza część "Kronik wampirów" to bestsellerowy debiut Anne Rice, który legł u podstaw jej kariery.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Tematyka » Sensacja Thriller
  Fantastyka » Beletrystyka » Horror, literatura grozy
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść zagraniczna
  Jest późna, nocna godzina. W hotelowym pokoju młody dziennikarz włącza dyktafon. Niezwykła postać przed nim rozpoczyna opowieść- historię miłości, cierpienia i zemsty tak silnej, że nie dana jest ludziom śmiertelnym... Niezwykle trudno pisać o klasyce. A nikt nie zaprzeczy chyba, że "Wywiad.... więcej »
  Wywiad z wampirem
  Recenzent: sonik8202
  Louis de Pointe du Lac - wampir nie całkiem zadowolony ze swojego istnienia postanawia opowiedzieć całą swoją historię dziennikarzowi. Żywiąc całkowitą nienawiść względem stwórcy, pozostaje mu jedna ukochana osoba którą jest Claudia, wampirzyca zaklęta w ciele dziecka, łączy ich uczucie nienawiś... więcej »
  Każdy, kto interesował się wampirami, przynajmniej raz musiał usłyszeć o „Wywiadzie z wampirem”. Znana na całym świecie klasyka pisarki Anne Rice, pierwsza część „Kronik wampirów”. Wiele się nasłuchałam o tej książce, więc kiedy pojawiła się możliwość wypożyczenia, bez wahania po nią sięgnęłam. ... więcej »
  Kiedy tylko wybrałam swój temat maturalny, od razu stało się jasne, że powieść Anne Rice znajdzie się w niej jako literatura podmiotu. Autorka serii „Kroniki wampirze” swoja pierwszą książką „Wywiad z wampirem” uplasowała się na drugim miejscu pisarzy grozy, i zaraz po Stokerze znalazła się na li... więcej »
  "Wywiad z wampirem" autorstwa Anne Rice światło dzienne ujrzał w 1976, polskie tłumaczenie ukazało się 16 lat później, ale do jego ogromnej popularności przyczyniła się ekranizacja z 1994 roku, gdzie główne role zagrali Brad Pitt i Tom Cruise oraz młodziutka Kirsten Dunst. Jako, ze zdarzyło mi si... więcej »
  Pewien młody reporter postanawia przeprowadzić wywiad. Jednak wywiad nie byle jaki. Bo z wampirem! Wampirem żyjącym już ponad dwieście lat, który zostawił za sobą wiele trupów, ale wciąż ma ludzkie uczucia. Opisuje on swoje życie od przemiany w krwiożerczą istotę, przez pierwsze morderstwa i pozn... więcej »
  Anne Rice jest popularną pisarką, więc gdy zdarzyła się okazja by przeczytać jej książkę nie wahałam się. Pani Rice pisze ciężko. Powieść nie należy do najlżejszych. Czytało się wolno i nie raz musiałam wracać linijkę wyżej przeczytać ją jeszcze raz. Nie jest to wina fabuły, tylko stylu powieści.... więcej »
  Dodali do kolekcji
  Selia
  pauleena
  Inqba
  kathij
  pedro
  BorryS
  Maeghkelek
  jesterrace
  Cytaty z książki+ Dodaj cytat
  „Zło zależy od punktu widzenia.”

  Dodane przez Booklove

  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!