Wywiady z autorami książek

Kim są Ci, którzy kradną swoją wyobraźnią nasze wszystkie wolne chwile? Skąd czerpią inspiracje? Jak tworzą bohaterów? Jacy są prywatnie?

Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w naszych wywiadach z autorami. A jeśli i Ty chciałbyś zadać jakieś pytanie autorowi, śledź naszego facebooka. Będziemy informować Cię, jakie wywiady przed nami i zachęcać do proponowania swoich pytań do autora.

Mężczyzna bez winy i wstydu - wywiad z Wojciechem Kruczyńskim i Krystyną Romanowską

"Mężczyzna bez winy i wstydu" to książka, w której autorzy podjęli próbę rozłożenia na czynniki pierwsze społeczno-socjologicznego fenomenu "fajnego faceta XXI wieku". Czy im się to udało? Przekonajcie się sami czytając wywiad i książkę. Na naszej kanapie zasiedli tym razem Krystyna Romanowska i Wojciech Kruczyński. czytaj dalej »

Ostra jazda - wywiad z Ryszardem Ćwirlejem

Raptem kilka tygodni po ostatnim wywiadzie mamy przyjemność ponownie gościć na naszej kanapie Ryszarda Ćwirleja. Tym razem okazją do rozmowy jest najnowsza powieść autora - "Ostra jazda". czytaj dalej »

Do końca świata - wywiad z Tomaszem Maruszewskim

"Do końca świata" to debiut literacki. Debiut niezwykle udany, poparty wieloma pozytywnymi recenzjami. Kim jest zatem autor tej niezwykłej powieści? Poznajcie bliżej Tomasza Maruszewskiego. czytaj dalej »

Dzieci psychiatryka. Dalsze losy - wywiad z Sarą Romską

Dzisiejszy wywiad nie jest lekki, ale jest na pewno bardzo ważny. Ważny, bo dotyczy książki, która porusza trudny temat oddziału dziecięcego w szpitalu psychiatrycznym. Autorka książek „Dzieci psychiatryka. Historie z ich życia” i „Dzieci psychiatryka. Dalsze losy” osobiście dotknęła tego tematu. Posłuchajcie jej historii. czytaj dalej »

Trzynasty dzień tygodnia - wywiad z Ryszardem Ćwirlejem

Przy okazji wznowienia powieści „Trzynasty dzień tygodnia” zaprosiliśmy na naszą kanapę Ryszarda Ćwirleja. Zapraszamy Was na krótką rozmowę z wielokrotnym laureatem Nagrody Wielkiego Kalibru. czytaj dalej »

Kręgi - wywiad ze Zbigniewem Zborowskim

Jego książka „Kręgi” dzień przed premierą znalazła się na 14. miejscu top 100 Empiku. Uważana za jeden z najlepszych kryminałów 2018 roku. Panie i Panowie, tym razem na naszej kanapie gościmy Zbigniewa Zborowskiego. czytaj dalej »

Na pożółkłym papierze - wywiad z Aleksandrą Bartosik

Książka „Na pożółkłym papierze” jest niezwykła z kilku powodów. Po pierwsze, napisała ją niezwykle młoda – bo zaledwie dziewiętnastoletnia – kobieta. Po drugie, ponieważ jest to debiut traktujący o niezwykle trudnych kwestiach. Po trzecie w końcu, napisana jest w formie epistolarnej. Nie jest to gatunek popularny i najprawdopodobniej kojarzy nam się jedynie z „Cierpieniami młodego Wertera” - pora to zmienić! czytaj dalej »

Dni naszego życia - wywiad z Małgorzatą Mikos

Pani Małgorzata Mikos jest poetką, pisarką i dziennikarką. Jej książka ,,Dni naszego życia” swoją premierę miała 13. września 2018 roku i bez wątpienia podbiła serca Czytelników. Na ten wywiad zdecydowałam się, ponieważ bardzo lubię Panią Małgorzatę, a ,,Dni…’’ są moją ulubioną książką. Sądzę, że bez wątpienia mogłabym sięgać po kolejne książki jej autorstwa. czytaj dalej »

Życie za życie - wywiad z Magdaleną Foltą

Najnowsza książka Pani Magdaleny Folty "Życie za życie" to tajemnicza powieść pełna niedopowiedzeń i pełna pytań, z którymi czytelnik musi poradzić sobie sam. W ramach rewanżu, teraz nakanapie.pl zada parę pytań autorce. Zapraszamy. czytaj dalej »

Morderstwo przy Rue Dumas - wywiad z Mary Lou Longworth

Mary Lou Longworth zaprosiliśmy na naszą kanapę przy okazji wydania drugiej powieści z serii detektywistycznej o Verlegue'u i Bonnet „Morderstwo przy Rue Dumas”. Usiądźcie i Wy i dowiedzcie się więcej o tej niezwykłej pisarce, nazywanej współczesną Agathą Christie. czytaj dalej »

Hashtag - wywiad z Remigiuszem Mrozem

Hashtag, nowa powieść Remigiusza Mroza, rozchodzi się jak świeże bułeczki, a my spróbowaliśmy zasiąść z autorem na kilka minut na naszej kanapie i zadać mu kilka pytań. czytaj dalej »

Niemożliwi detektywi. Trefny nauczyciel - wywiad z Patrycją Zarawską

W związku z premierą nowej książki Patrycji Zarawskiej “Niemożliwi detektywi. Trefny nauczyciel”, zadaliśmy autorce w imieniu serwisu i naszych użytkowników kilka pytań. czytaj dalej »

Podejrzany - wywiad z Pauliną Świst

6 czerwca 2018 roku odbyła się premiera trzeciej już książki tajemniczej pani adwokat ukrywającej się pod pseudonimem Paulina Świst. Z tej okazji udało nam się dotrzeć do autorki i zadać jej kilka pytań. czytaj dalej »

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się