Wyznania gejszy Arthur Golden

Okładka Wyznania gejszy
autor:
Arthur Golden
wydawnictwo:
Albatros
data wydania:
2010
ISBN:
9788376590820

Opis

Młoda japońska dziewczyna zostaje sławną gejszą i przeżywa wielką miłość. Jej niezwykła opowieść, pełna humoru, patosu i niezapomnianych charakterów, to głośny literacki debiut amerykańskiego pisarza, bogaty w wiedzę historyczną i obyczajową.

Słowa kluczowe

Pierwszy raz w życiu zdarzyło się żebym w odwrotnej kolejności rozpoczęła przygodę z książką i filmem. Zawsze najpierw czytam a następnie udaję się do kina by obejrzeć adaptację na podstawie utworu literackiego. W tym wypadku było inaczej, usłyszałam o tym tytule w telewizji i postanowiłam obej... więcej »
Mam ostatnio dobrą passę. Niemal każda książka, która wpada mi w ręce jest rewelacyjna, lub w najgorszym przypadku dobra. Moje wyprawy łowieckie do antykwariatów też należy zaliczyć do udanych. "Wyznania gejszy" to jedna z tych książek, którą kupujesz, czytasz i nie możesz się nadziwić, czemu kto... więcej »
Kraj kwitnącej wiśni ostatnimi czasy zyskał na popularności. I choć kultura japońska fascynuje ludzi na całym świecie, o gejszach wciąż jest cicho. Za cicho. Sama przed przeczytaniem książki nie umiałam wskazać, czym (jeśli w ogóle) różni się ona od prostytutki. Biorąc pod uwagę moją nikłą wiedzę... więcej »
Pierwszy raz książkę czytałam blisko 12 miesięcy temu. Zrobiła na mnie spore wrażenie, choć podejrzewam, że gdyby nie wyzwanie, drugi raz bym po nią nie sięgnęła. Kiedy jednak zapoznałam się z "Gejszą z Gion", pomyślałam, że warto i "Wyznania gejszy" sobie odświeżyć. O ile pierwsza to literatura ... więcej »
Dodali do kolekcji
Selia
Kaariokaa
BP
JoeBlack
floks
brocha
hotaru
Fantazja
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
Być lubianą nie znaczy, że ma się przyjaciół.

Dodane przez jamie

Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!