@frodo
@frodo

Przeczytam 30 książek w 2021 roku!

Ukończone w

110%
Udostępnij na Facebooku
Po co udostępniać? "Amerykańscy naukowcy" uważają, że głośne mówienie o swoich celach zwiększa szansę na ich realizację. Mów zatem głośno, aby się spełniło, aby nie zabrakło Ci motywacji. Albo dlatego, że warto się pochwalić znajomym ;)

Książki @frodo w 2021 roku

Ostatnio przeczytane
Eberhard nie zawodzi. I jego wspólnicy także. Kolejna odsłona przygód komisarza kryminalnego nie obniża poziomu. Tym razem mamy rok 1934 i czuć już powiew hitleryzmu w jego ukochanym Breslau. A do tego nasz bohater prawie zostaje ojcem. Finał jest smutny, ale taki to los twardych policjantów. Polecam.

Moja ocena:

29.12.2021
Przerażająca wizja, ale jakoś tak coraz bardziej urzeczywistniająca się w naszej rzeczywistości. Polecam ku przestrodze fragment przemówienia mistrza ceremonii Wybawienia (z Modliwili), ten mówiący o cnotach niewieścich. Ciarki przeszły po plecach. No i bądźmy jak hasło "Nolite te bastardes carborundorum" wydrapane na dnie szafy. No i trzeba być t...

Moja ocena:

18.12.2021
Nigdy się nie znudzę przygodami Pająka. Znów powróciłem do jego przygód, które czytałem 30 lat temu. O i znowu wsiąkłem na całego. No i ta przepiękna Mary Watson Parker. Ruda i zielonooka. Klasyka przygód Petera Parkera to jest to.

Moja ocena:

4.12.2021
Finis coronat opus. Dobiegła końca moja 8 letnia wyprawa z dynastią Piastów. Zamki, grody, puszcze i inne lokacje Polski, Litwy, Rusi, Prus, Brandenburgii, Włoch i Czech przemierzałem z piastowskimi i innymi bohaterami z wielką ciekawością. No i oczywiście z moimi ulubionymi rycerzami zakonu NMP. Opis bitwy na Radziejowskim Polu fenomenalny ( z ws...

Moja ocena:

3.12.2021
Przeczytana z ciekawością. Kilka wędrówek po zakątkach Polski, które zdecydowanie nie są pierwszym wyborem, przy poznawaniu naszego kraju. Ja mam najbliżej na Pustynię Błędowską i tam się wybiorę w najbliższym czasie. Dobrze napisane (z autopsji), więc autor wie o czym pisze. Polecam miłośnikom nieoczywistego zwiedzania Polski.

Moja ocena:

15.11.2021
Garść wiadomości o Bułgarii, takiej nie turystycznej tylko z perspektywy historii kraju komunistycznego. Córka Żiwkowa, prorokini Wanga, bieda mieszkańców Sofii, bułgarskich Turków, ukazana bez lukrowania. Dobrze się czyta, kto zainteresowany jest Bałkanami, powinien sięgnąć po tą książkę.

Moja ocena:

25.10.2021
Przeczytane
Grudzień 4 Listopad 1 Październik 5 Wrzesień 1 Sierpień 2 Czerwiec 3 Maj 3 Kwiecień 3 Marzec 5 Luty 3 Styczeń 3
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl