Ymar Magdalena Maria Kałużyńska

Okładka Ymar
autor:
Magdalena Maria Kałużyńska
wydawnictwo:
FOX PUBLISHING
data wydania:
2010
ISBN:
9788393045204

Opis

? Rany boskie! ? inspektor Aleksander Wojciechowski stanął w progu sypialni. ? Co tu się musiało dziać! ? Masakra, szefie [?]Pierwszy raz coś takiego widzę.Gdy inspektor Wojciechowski i jego asystent, Michał, znajdują w starej kamienicy zakrwawione ciało pięknej kobiety, nie podejrzewają nawet, w jak mroczną i skomplikowaną intrygę zostają wplątani. Intrygę, która ? być może ? ma swoje początki jeszcze w pradawnych i złowrogich siłach wymykających się ludzkiemu rozumowi? Czy bohaterowie poznają p..rawdę i? czy uchronią siebie i innych przed tajemniczym niebezpieczeństwem?W precyzyjnie skonstruowanej fabule Kałużyńska płynnie i niepostrzeżenie przemieszcza się pomiędzy konwencjami literackimi: prowadzi czytelnika od thrillera policyjnego do horroru z pogranicza metafizyki. Niewątpliwie największą zaletą Ymar ? oprócz posępnego, mrocznego nastroju powieści oraz odważnych zabiegów narracyjnych ? są błyskotliwe, dynamiczne i bardzo wiarygodne dialogi. Dzięki nim i dzięki niebanalnym osobowościom bohaterów Ymar okazuje się fascynującą i wciągającą powieścią, która zaspokoi gusta wszystkich miłośników dreszczu emocji.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  » Kryminał. Literatura detektywistyczna
  Tematyka » Horror Groza
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść polska
  Ymar
  Recenzent: Lena173
  Biorąc w swoje ręce powieść napisaną przez Magdalenę Marię Kałużyńską spodziewałam się lektury, która pozostanie w moim sercu jeszcze przez wiele dni. Szczerze mówiąc nie brałam nawet pod uwagę opcji, iż stworzona przez miłośniczkę fantastyki, a także prozy Stephena Kinga lektura mogłaby nie przy... więcej »
  Wielbicielką horrorów jestem już od wielu lat. Pochłaniam Mastertona czy Kinga jednym tchem i nie omieszkam też sięgnąć po innych interesujących autorów. Ale czy spotkałam się jeszcze z kobietą piszącą horrory, na dodatek będącą Polką? Odpowiedź jest prosta – nie. Już sam ten fakt sprawiał, że mi... więcej »
  Dodali do kolekcji
  insomniaofsummer
  prunus
  Albatros22
  Etreinte
  agulka315
  Vanille
  Kasiasnoopy
  Violet
  Inne książki tego autoraAutorzy
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!