Zabójstwo Rogera Ackroyda Agatha Christie

Okładka Zabójstwo Rogera Ackroyda
autor:
Agatha Christie
wydawnictwo:
Dolnośląskie
data wydania:
2009
ISBN:
9788324587889

Opis

Roger Ackroyd, bogaty biznesmen, zostaje pewnej nocy zasztyletowany w swym gabinecie. Kilka dni wcześniej umiera śmiercią samobójczą dama, którą Ackroyd zamierzał poślubić. Policja jest zupełnie bezradna wobec skomplikowanej zagadki. Na szczęście niedawno osiadły w miasteczku Herkules Poirot wpada na jeden ze swych "małych pomysłów". Rozwiązanie przyprawia o prawdziwy wstrząs nie tylko mieszkańców sennego King's Abbot, ale też rzesze czytelników na całym świecie oraz znawców literatury kryminalne..j.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Agatha Christie to niekwestionowana królowa kryminału. Jej powieść z 1926 roku pt. „Zabójstwo Rogera Ackroyda” odniosła ogromny sukces. W Polsce ukazała się kilka razy, m.in. w wydaniu Prószyńskiego i S-ki w roku 2000. Doktor Sheppard zostaje zaproszony na kolację do Rogera Ackroyda – zamożneg... więcej »
W małym miasteczku King`s Abbot krążą pogłoski na temat samobójstwa pani Ferrars, starszej kobiety, która prawdopodobnie wcześniej zamordowała swojego męża, Ashleya Ferrarsa. Jedyną osobą, której pani Ferrars się zwierza, jest właśnie Roger Ackroyd. Napisała mu w liście, że ją szantażował. Niedłu... więcej »
Dodali do kolekcji
notoco
mpaquerette
bookszpan
Lidhaf
Skrawek
mysior
Estra
Actually
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!