Zanim umrę Jenny Downham

Okładka Zanim umrę
autor:
Jenny Downham
wydawnictwo:
NASZA KSIĘGARNIA
data wydania:
2010
ISBN:
9788310116666

Opis

Każdy musi umrzeć. Szesnastoletniej Tessie zostało zaledwie kilka miesięcy życia, więc rozumie to lepiej niż inni. Przygotowała jednak listę dziesięciu rzeczy, które chce zrobić przed śmiercią. Na pierwszym miejscu umieściła seks. Termin ? tego wieczoru.
Książka, dzięki której poczujesz się szczęśliwy, że żyjesz.
?Heat?
Nie wierzę, że można ją było przeczytać i nie zapłakać."Daily Express?
Przypomina, byśmy doświadczali w pełni każdej chwili i nie bali się spełniać pragnień...r />?Guardian?

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Tematyka » Literatura kobieca
  Społeczno-obyczajowa » Beletrystyka » Literatura kobieca
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść zagraniczna
  Zwykle przed sięgnięciem po jakąś książkę czytam wiele jej recenzji, a następnie zastanawiam się, czy to coś dla mnie. W przypadku książki pt. “Zanim umrę” było całkiem inaczej. Wystarczyło, że niechcący usłyszałam tak intrygujący tytuł i przeczytałam opis z okładki. Byłam pewna, że dzieło mi si... więcej »
  Jenny Downham urodziła się i wychowała w Hertfordshire jako najmłodsza z czwórki rodzeństwa. Pisaniem na poważnie zajęła się w 2002 roku. Rok później zaangażowała się w Centerprise Literature Development Project w Hackney i zaczęła uczęszczać na warsztaty prowadzone przez Jacoba Rossa. Niedługo p... więcej »
  Książka początkowo błaha pomimo tytułu. Ot smarkula (od początku wiadomo, że nieuleczalnie chora) postanawia zrealizować listę rzeczy, które planuje zrobić przed śmiercią. Wnerwiła mnie strasznie, jako że pierwszą rzeczą był seks z przypadkowo poznanym chłopakiem. Po kilkunastu stronach miałam oc... więcej »
  „Numerem ósmym na mojej liście jest miłość.”* Czasami los jest bardzo niesprawiedliwy, daje i zabiera. Trudno jest się pogodzić z tym, że ktoś nam bliski odchodzi od nas przedwcześnie. Jeszcze trudniej pogodzić się z tym, że nie zdążyła przeżyć życia w pełni. Pierwszy chłopak, pierwszy zawód... więcej »
  „Nie chcę umierać. Za krótko byłam kochana.” Są takie chwile w życiu, gdy zastanawiamy czy na pewno żyjemy pełnią życia. Częściej myślimy o przyszłości, niż o chwili obecnej. Przekładamy realizacje marzeń na później, bo wtedy będą ku temu lepsze możliwości. A co jeśli ten czas nigdy nie nadejd... więcej »
  Ostatnimi czasy przeczytałam mało książek, które wzbudzały we mnie łzy. Bardzo mało. Ale do tej listy mogę dołączyć z czystym sumieniem „Zanim umrę”. Pochłonęłam ją bardzo szybko i nie mogłam powstrzymać się przed chlipaniem. „Jestem żywa, nasz związek został pobłogosławiony na ziemi, właśnie ... więcej »
  Szesnaście lat to wiek, w którym większość nastolatków dopiero dorasta, podejmuje ważne decyzje, co do swojej dalszej przyszłości – wybór szkoły, pierwsza prawdziwa miłość. Dla niektórych jest to także okres imprez, czasu gdzie mogą się wyszaleć, nawet nie zważając na konsekwencje. Ale co wtedy, ... więcej »
  Jeżeli masz 16 lat i jesteś typową nastolatką powinnaś właśnie leżeć z plotkarską gazetą i wyszukiwać co ciekawsze artykuliki o modzie, chłopakach, gwiazdach. Powinnaś przeżywać okres buntu, ale też doceniać wspólne chwile z rodzicami, śmiać się biegając po sklepach z przyjaciółkami. Zakochać się... więcej »
  Żyjmy
  Recenzent: Maskarada
  „Zanim umrę” to powieść o życiu. Tak, o życiu. O szacunku do życia, do każdej sekundy, do świata, który nas otacza i jak bardzo nie zdajemy sobie sprawy z cudu, który ma miejsce tuż obok, na naszych oczach. Tessa Scott ma szesnaście lat i od dwunastego roku życia choruje na białaczkę limfobla... więcej »
  Szesnastoletnia Tessa choruje na białaczkę, wszystkie terapie zawiodły i dziewczyna wie, że w najbliższym czasie czeka ją śmierć. Dziewczyna całkowicie świadoma wagi swojej choroby i upływającego z każdą chwilą czasu, który jej pozostał postanawia zrobić coś ze swoim życiem W tym celu sporządza ... więcej »
  Dowiadujesz się, że zostało ci kilka miesięcy życia... Możesz rozpaczać, zamknąć się w sobie i w hermetycznym pokoju czekać na swój koniec. Możesz obwiniać wszystkich dookoła i mścić się na swoich najbliższych, którzy dzielą z tobą psychiczny ból. Możesz mieć ślepą nadzieję i nieustannie wma... więcej »
  "Nie chcę teraz umierać, pragnę najpierw dobrze pożyć. Nagle wszystko staje się jasne i oczywiste. Niemal budzi się we mnie nadzieja. To czysty obłęd. Chcę doświadczyć życia, zanim umrę. Tylko to ma sens." Fabuła książki jest dość prosta, a jednak wstrząsa i chwyta za serce. Tessa Scott jest s... więcej »
  Zanim umrę, czyli zostawić coś po sobie.
  Recenzent: RecenzentkaEurydyka
  Wielu z nas miało kiedyś taki moment w życiu, kiedy usiadł w fotelu, wygodnie się o niego oparł i pomyślał, że czas coś zmienić w swoim szarym jak mgła życiu. Wyciągało się wtedy kartki z zawiniętymi rogami i stary długopis z zamazanym logiem firmy i zaczęło się skrobać na szybko wszystko, o czym... więcej »
  Dodali do kolekcji
  independent
  bakesale
  klaudiam
  rosamund
  raspberry
  olaaleksa1
  Rebellish
  Mahi
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!