Zanim zasnę Watson S.J

Okładka Zanim zasnę
autor:
Watson S.J
wydawnictwo:
Sonia Draga
data wydania:
2012-04
ISBN:
9788375084641

Opis

Wspomnienia nas definiują.
Wyobraź, więc sobie, że tracisz je za każdym razem, kiedy zapadasz w sen.
Zapominasz, jak się nazywasz, kim jesteś.
Nie pamiętasz wydarzeń z przeszłości, nie rozpoznajesz ludzi, których kochasz - wszystko to znika w ciągu jednej nocy.
A jedyna osoba, której ufasz być może mówi ci jedynie połowę prawdy...

Christine budzi się co rano w obcym łóżku u boku obcego mężczyzny. W lustrze widzi twarz nieznajomej kobiety, dużo starszej od niej. I co.. rano się dowiaduje, że to jej twarz, jej mąż, jej łóżko. Że przed dwudziestu laty na skutek wypadku straciła zdolność zapamiętywania. Co rano przeżywa wstrząs, co rano musi się z nim godzić. Jej życie wydaje się tragicznie proste.

Powoli jednak okazuje się, że ta prostota jest pozorna. Że Christine ma na przykład swojego neurologa, o którym nie wie jej mąż, że prowadzi pamiętnik, dzięki któremu może częściowo zapełnić luki w pamięci. Kobietę zaczyna niepokoić jej całkowita zależność od męża. Okazuje się, że ma jakieś inne wspomnienia niż te, które co rano pieczołowicie mąż odtwarza. Christine zaczyna stawiać nowe pytania - jak wyglądał jej wypadek, dlaczego nie mają dzieci, co się stało z jej przyjaciółką. Im bardziej się zbliża do prawdy, tym bardziej niewiarygodna się ona staje.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Pamięć jest bardzo ważna i odgrywa wielką rolę życiu. W codziennych czynnościach w domu, w pracy czy w jakimkolwiek innym miejscu potrzebujemy pamiętać co powinniśmy robić, jakie mamy plany, marzenia czy obowiązki. Od zawsze starałam się dbać o swoją pamięć i byłam zaniepokojna nawet gdy zapomina... więcej »
Zanim zasnę... Zanim zasnę robię rachunek dnia i sumienia. Co zrobiłam, a czego nie zdążyłam zrobić. Najczęściej jednak planuję przyszły dzień. Jak każdy z nas. Zastanawiam się, co zrobić na obiad, gdzie pójść z dzieckiem na spacer, czy jutro spotkam się z przyjaciółką, jaka będzie pogoda... więcej »
Zanim zasnę
Recenzent: magda87
S.J. Watson - angielski pisarz, zadebiutował w 2011 roku powieścią Zanim zasnę, prawa do jej ekranizacji zakupił Ridley Scott. Christine budzi się każdego ranka w obcej sypialni u boku mężczyzny, którego nie zna. Nie potrafi sobie przypomnieć jak właściwie się tam znalazła, ani co robiła poprz... więcej »
„Zanim zasnę” opowiada o kobiecie - Christine – która na skutek nieszczęsnego wypadku straciła pamięć. Codziennie budzi się w łóżku obok obcego mężczyzny – Bena- który twierdzi, że jest jej mężem. Spotyka się również ( w tajemnicy przed jej rzekomym partnerem ) z lekarzem, który próbuje rozwiąza... więcej »
Często, kiedy przytrafia nam się coś złego, pragniemy o tym zapomnieć. Prawda jest jednak taka, że każde wydarzenie, każdy drobiazg kształtuje naszą osobowość. A gdyby nagle wszystkie wspomnienia - te najlepsze, ale też najgorsze, odeszły na zawsze? Kim bylibyśmy, nie wiedząc, gdzie jesteśmy, ile... więcej »
Wspomnienia to ogromna część nas. Właściwie bez nich bylibyśmy nikim, one nas definiują i są naszą przeszłością. A co gdyby ich nie było? Gdybyśmy każdego dnia budzili się na nowo, nie wiedząc kim jesteśmy, gdzie jesteśmy i kto śpi obok nas? Witajcie w świecie Christine Lucas, która każdego rank... więcej »
Ostatnio głośno było o premierze thrillera z Nicole Kidman w roli głównej. Powstał on na podstawie historii opisanej w powieści S.J.Watsona o tym samym tytule czyli Zanim zasnę. Ja jednak nie podążyłam w tym przypadku za szumem, lecz po raz pierwszy o tej książce usłyszałam rok temu. Sam opis f... więcej »
Dodali do kolekcji
jotgol
chudy
puma1702
coconut
Greeyy
kasandra
jenah
arwenka2222
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!