Zapomnę imię twoje Marta Grzebuła

Okładka Zapomnę imię twoje
autor:
Marta Grzebuła
wydawnictwo:
Wydawnictwo ASTRUM
data wydania:
2011
ISBN:
9788372775160

Opis

To poruszająca opowieść o dylematach moralnych, o przeciwnościach losu, o kruchości naszego życia, o cierpieniu, o walce z samym sobą i z problemami, o konfrontacji życia i śmierci.

Autorka w poruszający sposób, stylem „z serca do serc” płynącym, ukazuje nam życie bohaterki – starzejącej się kobiety, która jako młoda dziewczyna przeżyła bezczeszczące jej człowieczeństwo okrucieństwo wojny, upadek Powstania Warszawskiego, wywiezienie „na roboty” do Niemiec i związane z tym upokorzenia. ..A ponieważ los nierzadko wystawia nas na ciężką próbę, w tych okrutnych latach przydarzyło się bohaterce też coś niesamowitego – poczuła miłość do przedstawiciela znienawidzonego narodu.

Autorka, stosując prostotę kompozycyjną, specyficzny styl i zrozumiały język opisuje rozterki moralne związane z tak trudnym uczuciem i tak szeroką gamą emocji, gdzie niejednokrotnie łzy szczęścia mieszają się ze łzami smutku, a radość i przyjemność przeplata się z cierpieniem, goryczą i bólem.

Lektura „Zapomnę imię twoje” jest też doskonałą okazją do refleksji nad poruszanymi w niej aspektami patriotyzmu, poświęcenia, wierności ideałom i walki o godność. Autorka, używając niewyszukanych słów, uświadamia nam, że ogromny wpływ na nasze życie mamy sami przez podejmowane decyzje i dokonywane wybory, że to co jest dla nas ważne dziś, jutro może być już zupełnie nieistotne...

Warto zatem zagłębić się w treść tej poruszającej opowieści, gdyż za sprawą jej bohaterki nabieramy przekonania, że miłość posiada moc pokonywania wszelkich barier i w nagrodę potrafi obdarzać chwilami szczęścia, nawet jeśli trzeba na nie bardzo długo czekać.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Ta książka nie ma jeszcze recenzji.
Dodali do kolekcji
Castiel
Marta222
anastazja22
Sun.shine
kingusisia
kislowa
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!