Zapomniane Cat Patrick

Okładka Zapomniane
autor:
Cat Patrick
wydawnictwo:
Prószyński i S-ka
data wydania:
2012
ISBN:
9788378390152

Opis

Przeszłość. Teraźniejszość. Przyszłość. Która z nich ma największe znaczenie?

Mam problem: Widzę migawki przyszłości, jakby to były wspomnienia. Ale przeszłość jest dla mnie tajemnicą. Pamiętam, co będę miała na sobie jutro i kłótnię, która zdarzy się dopiero po południu. Ale nie wiem, co jadłam wczoraj na kolację. Radzę sobie dzięki notatkom, mamie i najlepszej przyjaciółce, Jamie, i system jakoś działa... Do czasu. Bo teraz wszystko się sypie. Jamie się buntuje. Mama nie mówi mi praw..dy. I nie widzę w swojej przyszłości chłopaka, za którym szaleję. Ale dzisiaj go kocham. I chciałabym zapamiętać na zawsze, jak bardzo...

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

PRZESZŁOŚĆ JEST DLA MNIE STRACONA London Lane to dziewczyna z szczególnym typem wspomnień, które jednak niewyobrażalnie komplikują jej życie. Gdy tylko budzi się rano, musi koniecznie przeczytać notatkę. Te pozostawione poprzedniego wieczoru zapiski umożliwiają jej w miarę normalnie przetrwanie ... więcej »
Nigdy nie zastanawiałam się jaka jest rola pamięci w moim życiu. To, że pamiętam w co byłam wczoraj ubrana czy kolegów z dzieciństwa jest dla mnie oczywiste. Ale co gdybym nie pamiętała przeszłości? Nie miała pojęcia co wczoraj robiłam? Gdybym musiała czytać notatki z minionych dni, by wiedzieć c... więcej »
"Wsiadamy do samochodu, zapinamy pasy i ruszamy w drogę nie wiadomo dokąd. I szczerze mówiąc, nic mnie to nie obchodzi. Z kawą w dłoni, wstęgą autostrady przed oczami i przystojniakiem obok dzień musi być udany." Cat Patrick wzięła pomysł na "Zapomniane" z historii, która przydarzyła s... więcej »
Najnowsza książka Cat Patrick pt „Zapomniane” jest jedną z tych opowieści, którą polecając komuś ma się lekkie poczucie zazdrości, że ta osoba przeczyta ją po raz pierwszy. Chciałabym móc znów przeżyć wielkie emocje towarzyszące podczas czytania. Ciekawość, współczucie, żal i radość mieszają się ... więcej »
„Przeszłość jest dla mnie stracona, teraźniejszość to przygoda, a przyszłość – wspomnienie…” London Lane ma niecodzienną przypadłość. Nie pamięta przeszłości, za to ma wspomnienia z przyszłości. Teraźniejszość natomiast to walka o przetrwanie i sprawiania wrażenia normalnej… Szczegóły s... więcej »
„Przez chwilę czuję niemal ulgę. Nie muszę już tak bardzo się starać. Nie muszę... Zaraz, Luke wie?”* Pamięć jest czymś ważnym dla każdego, ona pozwala nam rozpoznawać bliskich, znajomych, otoczenie. A co jeśli by nie było pamięci? A jeśli nie pamiętałoby się uśmiechu własnego dziecka, czułe... więcej »
Zapomniane
Recenzent: Lena173
Cat Patrick jest amerykańską pisarką, która w pewien deszczowy listopadowy ranek niewyspana i zmęczona opieką nad nowo narodzonymi dziećmi zapomniała nagle, co właściwie robi. Spróbowała odtworzyć w pamięci swoje poprzednie czynności, ale zamiast tego narodził się pomysł na powieść. "Zapomnian... więcej »
„Pamiętam przyszłość. Pamiętam przyszłość i zapominam przeszłość. Moje wspomnienia – te złe, nudne i dobre – dotyczą tego, co jeszcze się nie wydarzyło.” W dzisiejszych czasach wróżki to zapewne bardzo zajęte osoby, a tak przynajmniej przypuszczam. Bo ile osób chciałoby znać swoją przyszłość? ... więcej »
London Lane sprawia wrażenie normalnej licealistki, jednak skrywa pewną tajemnicę – każdego kolejnego dnia poznaje siebie, swoich znajomych i najlepszą przyjaciółkę na nowo. Dlaczego? Ponieważ codziennie o godzinie 4: 33 jej pamięć się resetuje i z tego powodu jest zmuszona sporządzać notatki, k... więcej »
Czas jest wielką tajemnicą, a jednocześnie wyzwaniem dla wielu. Znam kilka (całkiem niezłych) książek i filmów, których autorzy podejmują niebezpieczną grę z tym wielkim przeciwnikiem. Z dzieciństwa na pierwszy plan wysuwają się "Małgosia contra Małgosia" i "Godzina pąsowej róży". Z późniejszeg... więcej »
Pamięć ludzka jest zagadką, zagadką jest ludzki umysł w ogóle. Nawet przy obecnym rozwoju medycyny specyfika procesu zapamiętywania jednych wspomnień a zapominania o innych stanowi dla nas wielką zagadkę. Wskutek wypadków zdarzają się amnezje, które czyszczą pamięć ludzką do stanu "tabula rasy". ... więcej »
Wspominasz dzień, który już jakiś czas temu dobiegł końca. Nie możesz powstrzymać się od uśmiechu, który sam wpełza Ci na twarz. Szybko zapisujesz wszystko, co się wydarzyło, by na zawsze zachować choć strzępy informacji o cudownych chwilach. Spoglądasz na zegarek. Jest 4.32. Ostatni raz sięgasz ... więcej »
Czy kiedykolwiek zastawialiście się jak by to było nie pamiętać dnia wczorajszego? Gdzie byliście, z kim i co tam robiliście? Jak wyglądało by życie bez przeszłości? Odpowiedź na te pytania odnajdziecie w debiutanckiej powieści Cat Patrick zatytułowanej ‘’Zapomniane’’, która już po kilku dniach o... więcej »
,,A potem o nim zapomnę.'' Cat Patrick, mama dwójki dzieci, w pewien deszczowy listopadowy poranek, w wyniku zmęczenia, nagle zapomniała co właściwie robi. Tak właśnie narodził się pomysł na Zapomniane, jej pisarski debiut. Autorka sprzedała prawa do ekranizacji powieści, w rolę głównej bohate... więcej »
Zapomniane;)
Recenzent: Estijana
„Przeszłość jest dla mnie stracona, teraźniejszość to przygoda, a przyszłość – wspomnienie…” Cat Patrick – w deszczowy listopadowy ranek niewyspana i zmęczona opieką nad nowo narodzonymi dziećmi zapomniała nagle, co właściwie robi. Tak narodził się pomysł na Zapomniane, jej pisarski debiut. ... więcej »
Przeszłość tajemnicą. Przyszłość wspomnieniem. Teraźniejszość wyzwaniem. Wszystko z Twoją głową jest w porządku, dopóki pewnego dnia nie doznasz wypadku. Twoje życie wywraca się o 180 stopni, chociaż dopiero jesteś dzieckiem. Dorastasz. Twoje życie staje się jedną wielką pustką. Wiesz jedynie co... więcej »
Pamięć nas często zawodzi. Ale pamiętać warto. A co z tymi, którzy nie mogą pamiętać? London jest na pozór zwyczajną nastolatką. Jednak bycie zwyczajną to dla niej marzenie. Dziewczyna bowiem ma pewien problem: po przebudzeniu nie pamięta tego, co zdarzyło się wczoraj. Wymyśliła więc, że bę... więcej »
Cat Patrick ma niesamowite szczęście. To piękna kobieta, matka dwójki dzieci, żona. Razem z mężem mieszkają w okolicach Seattle i wiodą zapewne urocze życie. Mało tego Pani Patrick podzieliła się z Nami pewną historią: zmęczona i niewyspana opieką nad maluchami stwierdziła, że nie jest nawet w st... więcej »
London to dziewczyna, która każdego ranka musi czytać o swoim życiu z własnych notatek. Bo inaczej nic o nim nie wie. Za każdym razem, gdy się obudzi nie pamięta swojego życia. Żadnych wspomnień. Nic. Tylko notatki, które sporządza każdego wieczoru pozwalają jej jakoś funkcjonować. Tylko one spra... więcej »
„Przyszłość jest dla mnie stracona, teraźniejszość to przygoda, a przeszłość- wspomnienie…” London ma nietypowy dar- nie pamięta przeszłości, nawet wczorajszego dnia, ale widzi przyszłość- wie, co ją czeka za kilka lat. Wydarzenia minionego dnia samoczynnie kasują się o godzinie 4:33. Tylko no... więcej »
Wyobraź sobie, że pamiętasz przyszłość. To, co się jeszcze nie wydarzyło. Natomiast zapominasz przeszłość. Każdego ranka, o 4.33. A wszystko przez wypadek samochodowy. Radzisz sobie dzięki notatkom, które robisz każdego wieczoru, dzięki mamie oraz najlepszej przyjaciółce. Tylko one wiedzą o tym, ... więcej »
Zapomniane
Recenzent: Aly102
W pewien deszczowy listopadowy ranek niewyspana i zmęczona opieką nad nowo narodzonymi dziećmi Cat Patrick zapomniała nagle, co właściwie robi. Spróbowała odtworzyć w pamięci swoje poprzednie czynności, ale zamiast tego narodził się pomysł na „Zapomniane”. To jej pisarski debiut. Prawa do ekraniz... więcej »
Cat Partick z wykształcenia jest dziennikarką w magistrem w dziedzinie public relations. Po studiach pracowała w wielu różnych agencjach PR-owskich, to właśnie w jednej z nich poznała swojego męża. Jej przygoda z pisaniem rozpoczęła się gdy w wieku siedmiu lat napisała swoje pierwsze opowiadanie,... więcej »
Zapomniane
Recenzent: ciarolka
Cat Patrick podczas męczącej opieki nad dwojgiem malutkich dzieci nagle zapomniała, co właściwie robi. Wtedy w jej głowie narodził się pomysł na książkę. Autorka mieszka w pobliżu Seattle. "Zapomniane" to jej debiut. Czy udany? Według większości opinii owszem. Co ja o niej sądzę? Już za chwilę op... więcej »
Od dłuższego czasu chciałam zmierzyć się z książką ''Zapomniane'' autorstwa młodej Cat Patrick, która ukazała się w Polsce w nakładzie wydawnictwa Prószyński i S-ka, lecz nie miałam ku temu okazji. Zachęcił mnie opis, jak i tajemnicza okładka. Książka opowiada o losach licealistki London- dzie... więcej »
Dodali do kolekcji
milla
EmilyStrange
iziu08
kasandra
MirandaKorner
cassandra9891
Bujaczek
Floss
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!