Zapomniany ogród Kate Morton

Okładka Zapomniany ogród
autor:
Kate Morton
wydawnictwo:
ALBATROS
data wydania:
2011
ISBN:
9788376595931

Opis

Trzy pokolenia kobiet i łącząca je tajemnica. Powieść o poszukiwaniu korzeni i własnej tożsamości.
Rok 1913. Porzucona przez nieznajomą kobietę na statku płynącym z Londynu do Australii mała dziewczynka zostaje przygarnięta przez bezdzietnych rodziców. W dniu swoich dwudziestych pierwszych urodzin Nell O'Connor dowiaduje się od przybranego ojca, że jest podrzutkiem. Wiele lat później powraca do Anglii, by odkryć prawdę o swoim pochodzeniu, o matce, której nie pamięta. W 2005 roku w podobną p..odróż ? do odległej Kornwalii, krainy intryg, miłości i zdrady ? wyrusza jej wnuczka Cassandra. Dzięki zapiskom babci odsłania kolejne fragmenty mrocznej układanki, poznaje losy kobiet, które połączył pakt milczenia. Klucz do przeszłości leży w wybudowanej na szczycie klifu starej chatce, otaczającym ją sekretnym ogrodzie, wiekowym dworze należącym do arystokratycznej rodziny Mountrachet i tajemniczym labiryncie. Kryją go także pełne grozy baśnie, napisane przez zaginioną pisarkę Elizę Makepeace oraz niesamowite ilustracje słynnego portrecisty Nathaniela Walkera.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Tematyka » Literatura piękna
  Społeczno-obyczajowa » Beletrystyka » Literatura kobieca
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść zagraniczna
  „Trzy pokolenia kobiet i łącząca je tajemnica”. Czyli dzieło Kate Morton –specjalistki od baśniowych intryg. Tutaj jakby każde jedno słowo jest przemyślane… Metaforyczne opisy, dosłownie czuć magię ziejąca z kartek powieści. Powoli zgłębiamy tajemnicę, za tajemnicą, a wszystko zaczyna się w roku ... więcej »
  Fascynująca, wciągająca, pełna tajemnic i niespodzianek, baśniowa i piękna – taka właśnie jest powieść Kate Morton Zapomniany ogród. A do tego czyta się jednym tchem, nie sposób się oderwać. To piękna opowieść o kobietach i dla kobiet. Mówi o kobiecej sile, uporze, woli walki i życia, o ich dą... więcej »
  „Milczący zamek” był moim pierwszym spotkaniem z twórczością Kate Morton, było ono na tyle znaczące, że stała się ona moją ulubioną autorką. Jej styl pisania bardzo przypadł mi do gustu, miałam wrażenie, że "płynę" przez treść książki, doświadczając przy tym różnego rodzaju emocji. Podobnych ocz... więcej »
  Dodali do kolekcji
  jotgol
  IvanG
  FreeSoul
  minthax
  arwenka2222
  landrusk
  CupOfLove
  cassandra9891
  Inne książki tego autoraAutorzy
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!