Zawód: wiedźma. Część 1 Olga Gromyko

Okładka Zawód: wiedźma. Część 1
autor:
Olga Gromyko
wydawnictwo:
Fabryka Słów
data wydania:
2011
ISBN:
9788375746808

Opis

Dlaczego mistrz wrzuca młodziutką magiczkę na głęboką wodę zagadki, która przed nią pochłonęła 13 ofiar, w tym... kilku magów z doświadczeniem?
Bo ma talent. Bo jest wystarczająco wścibska i ciekawska, a dwutomowa podróż w jej towarzystwie przekonuje, że to świetny kompan i - wbrew pozorom - nielichy przeciwnik.
Taka jest rudowłosa Wolha Redna, jedyna kobieta na typowo męskim wydziale magii Starmińskiej Wyższej Szkoły Magii, Wróżbiarstwa i Zielarstwa.
Postrach strzyg, gwiazda magi..i praktycznej, autorka rewolucyjnych tez obalających wiekowe mity o wampirach (w tym bzdury o czosnku), niestrudzona badaczka obyczajów i życia codziennego krwiopijczej społeczności. Gdy przekracza granicę lasu osik oddzielających inne krainy od Dogewy, ojczyzny wampirów, przez myśl nam nie przejdzie, że wysłano ją z poselstwem niemalże dyplomatycznym...

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Bardzo dobra, lekka, przyjemna i przede wszystkim zabawna lektura. Wystarczy popatrzeć na okładkę - mówi sama za siebie. Główną bohaterką książki jest Volha Redna alias V. Redna - adeptka VIII roku Magii Praktycznej w Starmińskiej Wyższej Szkole Magii, Wróżbiarstwa i Zielarstwa. Zostaje on... więcej »
Zawód: wiedźma. Część 1
Recenzent: Alannada
Olga Gromyko, współczesna białoruska pisarka prezentuje nam świat nowy i wspaniały. Książka jest napisana lekkim, dowcipnym językiem i obfituje w zabawne sytuacje oraz niespodziewane zwroty akcji. Czyta się ją jednym tchem, więc najlepiej poświęcić na nią niedzielne popołudnie, żeby nie przeryw... więcej »
Cudowna okładka alarmuje o charakternym sposobie bycia osoby występującej na jej łamach. Co tu dużo mówić, Wolha Redna wiedźmą z moich wyobrażeń nie jest, szczególnie nie z tych o wiedźmie latającej na miotle, strzelające z palców zaklęciami, a już na pewno płomieniem. Wolha Redna to W-Redna a... więcej »
Co widzimy patrząc na okładkę tej książki? Rudowłosą kobietę, z chytrym wyrazem twarzy. Swoją lewą ręką przywołuje światło, pokazując nam – czytelnikom, swój jakże uroczy, środkowy palec. Na szyi ma zawieszone ząbki czosnku – tak, dobrze widzicie. Patrząc na okładkę i tytuł, myślałam: „tak, to je... więcej »
Po czym poznać można prawdziwą wiedźmę? Stara, pomarszczona twarz, długi haczykowaty nos, przygarbione plecy i brodawki. Do tego miotła w ręce i wałęsające się u stóp czarne kocisko. Tak właśnie większość ludzi wyobraża sobie czarownicę zajmującą się czarną magią. A jak jest naprawdę? Nie wiem. A... więcej »
Hm... I co by tu napisać, żeby nie powiedzieć za wiele... No dobra żartuje ;) Książka Zawód : Wiedźma opowiada o młodej adeptce VIII roku Magii Praktycznej w Starmińskiej Wyższej Szkole Magii, Wróżbiarstwa i Zielarstwa nazywanej W-Redną( a właściwie jej imię i nazwisko brzmi Wolha Redna), któr... więcej »
Każdy rozsądny człowiek wie, że wampiry nie istnieją oraz zna niepodważalne fakty mówiące o tym, że wampiry bardzo lubią ludzką krew, szczególnie wprost ze śnieżnobiałych łabędzich szyi nadobnych dziewcząt. Wiadomym jest także iż wampiry boją się czosnku, osiki i światła słonecznego. A także, że ... więcej »
Według powszechnej opinii wampiry to przerażające, pijące krew kreatury, obdarzone ostrymi jak brzytwa kłami, którymi nakłuwają szyję pięknych kobiet. Niezwykle groźne są nocą, gdy pod postacią nietoperza przemieszczają się w poszukiwaniu swoich ofiar. Chodzą też słuchy, że paskudni krwiopijcy ni... więcej »
Dodali do kolekcji
Demetria
Panna Rumiana
Lette
DamSon
SaucerheadTharpe
Jezebel
karolcia.p
ewapatrycjad
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
"- Jak to się mówi,od parszywej owcy i sierści kłak... - Od Ciebie to się nawet kłaka nie doczekam - bez złości poskarżył się Len. - CO!? - Zakrzyczałam z najszczerszym oburzeniem - A co powiesz o tych wspaniałych gaciach,symbolu braterskiej przyjaźni pomiędzy naszymi narodami?? - Oprawie w ramę i powieszę nad łóżkiem."

Dodane przez iziu08

Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!