Zieleń szmaragdu Kerstin Gier

Okładka Zieleń szmaragdu
autor:
Kerstin Gier
wydawnictwo:
Egmont
data wydania:
2012
ISBN:
9788323752660

Opis

Zieleń Szmaragdu to trzeci tom trylogii czasu. Co robi dziewczyna, której właśnie złamano serce? To proste: gada przez telefon z przyjaciółką, pochłania czekoladę i całymi dniami rozpamiętuje swoje nieszczęście. Ale Gwen - podróżniczka w czasie mimo woli - musi wziąć się w garść, chociażby po to, żeby przeżyć. Nici intrygi z przeszłości także dziś splatają się w zabójczą sieć. Złowrogi hrabia de Saint Germain jest bardzo bliski swego celu: Gwendolyn musi stanąć do walki o prawdę, miłość i własne ..życie.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

„Ja chcę jeszcze raz” – moja pierwsza myśl po przeczytaniu ostatniego zdania „Zieleni szmaragdu”. Kerstin Gier i tym razem nie zawiodła. Trylogia czasu oczarowała mnie po raz kolejny. Czekałam na ostatnią część z niecierpliwością i żadnej chwili poświęconej szukaniu informacji jej dotyczącej abso... więcej »
Witajcie, po raz trzeci już, w znanym tylko nielicznym wtajemniczonym świecie podróży w przeszłość. Ale uważajcie- tym razem nie będzie tak bezpiecznie jak poprzednio. To już nie jest tylko szlachetne wypełnianie obowiązku w służbie ludzkości, poddawanie się elapsji do niezagrożonych miejsc i pos... więcej »
„Zieleń szmaragdu” to już ostatnia część przygód Gwen – podróżniczki w czasie. Ze smutkiem skończyłam czytać tę książkę, ponieważ „Trylogia czasu” zawładnęła moim sercem. Jest to jedna z lepszych trylogii z którymi miałam do czynienia. Niestety więcej się już nie spotkam z tymi bohaterami, nie bę... więcej »
No i nadeszła ta chwila. Koniec Trylogii Czasu, koniec przygód, koniec podróży z Gwendolyn i Gideonem, koniec na amen. Nie będzie kolejnych części, kolejnych wrażeń, ale kiedyś musiał nadejść ten tragiczny moment. Jednak wrażenia i emocje towarzyszące lekturze "Zieleni szmaragdu" są zadośćuczynie... więcej »
"W rzeczywistości serca zrobione są z całkiem innego materiału. Chodzi o materiał znacznie bardziej plastyczny i nietłukący, który zawsze odzyskuje swój pierwotny kształt. Wykonany według tajnej receptury. Marcepan!" "Zieleń szmaragdu" to trzecia i ostatnia część Trylogii czasu, w której prz... więcej »
Zieleń szmaragdu to już trzecia i zarazem ostatnia część niesamowitej Trylogii Czasu, której autorką jest znakomita niemiecka pisarka – Kerstin Gier. Gwendolyn ma złamane serce, ale nie może dać się pochłonąć rozpaczy z tego rozpaczy, ponieważ jest jedyna w swoim rodzaju. Jest, bowiem jedną z ... więcej »
Nie minął rok odkąd pojawił się pierwszy tom „Trylogii czasu”- „Czerwień rubinu”, a już, na półkach, można odnaleźć ostatnią część- zakończenie przygód Gwendolyn. Jednak, czy to na pewno koniec? Co się wydarzy, jeśli czas jest inny niż myśleliśmy? „Choć w teraźniejszości to, co przyszłe, już s... więcej »
Zieleń (bez)nadziei?
Recenzent: Neifile
Zanim jeszcze w moim posiadaniu znalazła się ostatnia część przygód Gwendolyn (co nastąpiło dzięki portalowi nakanapie.pl), już łamałam sobie głowę, zastanawiając się, w jaki sposób przyjdzie mi napisać tę recenzję. Nie miałam wtedy jeszcze w rękach „Zieleni szmaragdu”, co więcej: nawet ... więcej »
Tak długo czekała na możliwość poznania dalszej historii Gwendolyn i Gideona, że całkowicie zapomniała, jak skończył się ostatni tom. Trudno - pomyślała. Odświeży sobie wszystkie trzy tomy za kilka lat, wszystkie naraz. Teraz musi przeczytać "Zieleń szmaragdu" bez wspomagania, bo inaczej pęknie. ... więcej »
Przygoda, miłość i tajemnica. Mieszanka ta w książkach pojawia się dość często, ale jeśli dodamy do tego podróże w czasie, otrzymamy niebanalną historię, którą niewątpliwie jest “Zieleń Szmaragdu” autorstwa Kerstin Gier - twórczyni m.in. bestselleru “Z deszczu od rynnę“. Książka jest ostatnią czę... więcej »
Miałam to szczęście, że pierwszy tom trylogii czasu autorstwa Kerstin Gier, wpadł mi w ręce, gdy na rynku były już wszystkie trzy. „Czerwień Rubinu” wciągnął mnie już na pierwszych swych stronach na tyle, że od razu kupiłam „Błękit szafiru” i „Zieleń Szmaragdu”. Słusznie obawiałam się, iż skończę... więcej »
Chyba nie muszę nikomu przybliżać sylwetki Kerstin Gier, prawda? W przeciągu ostatniego roku jej książki zapewniły jej niemałą karierę. Trylogia Czasu zrobiła oszałamiającą furorę, nie tylko u nas, ale także za granicą. Doszło do tego, że "Czerwień Rubinu" zostanie zekranizowana, czego nie mogę s... więcej »
„-Kiedy mnie całujesz (…) jest tak, jakby ktoś usuwał mi ziemię spod nóg. Nie mam pojęcia, jak to robisz ani gdzie się tego nauczyłaś. Jeśli to był film, to koniecznie musimy go razem obejrzeć.”* Ktoś właśnie złamał ci serce, sprawił, że rozprysło się na milion małych kawałeczków. Powinnaś t... więcej »
''Zieleń Szmaragdu'' to trzecia część Trylogii Czasu. Kiedy czytałam tę książkę nie chciałam aby się skończyła, lecz nie umiałam przestać jej czytać. Jest w niej coś niezwykłego, coś co Cię przyciąga i nie wypuszcza póki jej nie przeczytasz. Nie ukrywam że zakochałam się w Trylogii Czasu (dla... więcej »
,,Dwunastej gwiazdy powstanie, ziemskiego czasu zacznie odliczanie. Zniknie młodości wieczystej ochrona, dąb wieczny swego żywota dokona. Lecz cel swój osiągnąć orzeł zdoła, gdy się dwunastej gwiazdy blask rozpłynie, jeśli z miłości sama los przywoła i w pożodze tej miłości zginie.'' ,,Zieleń... więcej »
Książka wspaniała, tak jak poprzedzające ją części. Wszystkie wątki zostały zakończone, a tajemnice rozwikłane. Trochę żal czytelnikowi, że nie będzie następnych części, ponieważ zakończenie samo się o to prosi, ale nic więcej co do tego zdradzać nie będę. Myślę, że z ręką na sercu mogę powiedzie... więcej »
"Ci, których kochamy, nie umierają, bo miłość jest nieśmiertelna" Co robi dziewczyna, której właśnie złamano serce? To proste: gada przez telefon z przyjaciółką, pochłania czekoladę i całymi dniami rozpamiętuje swoje nieszczęście. Ale Gwen – podróżniczka w czasie mimo woli – musi wziąć się w... więcej »
Uff! Co za dzień! A raczej, co za noc. Dokładnie tyle zajęło mi pochłonięcie powieści „Zieleń Szmaragdu”, trzeciej i ostatniej części „Trylogii Czasu”. Gideon i Gwendolyn – jakże niedobrana para! Montrose i de Villers! Poprzedniego takiego związku Strażnicy nie wspominają zbyt dobrze… Podobno... więcej »
Trylogia Czasu cieszy się nie małą popularnością. Od razu podbiła serce Czytelników, nie tylko w Niemczech. Niezwykłe przygody dwojga podróżników w czasie, niesamowity wątek miłosny, ale także wpleciony humor, czynią z tych książek wspaniałą lekturę. Nie ma się więc co dziwić, że trylogia Kersti... więcej »
Gwendolyn jest przekonana, że miłość Gideona był tylko na pokaz i tak naprawdę nic do niej nie czuł. Po takim odkryciu wiele osób by się załamało, jednak ona nie ma na to czasu. Musi skupić się na tym, co dzieje się wokół, bo inaczej może się to źle skończyć. Wkrótce przekonała się, co takiego po... więcej »
Gdy słyszymy nazwisko Kerstin Gier, przychodzi nam na myśl jedno "Trylogia czasu". Nieważne, czy ją czytaliśmy czy nie, seria ta jest tak znana i powszechnie lubiana, że kojarzymy tę autorkę. Pisałam już o niej w recenzjach poprzednich części, więc tu nie będę się na tym rozpływać, tylko od razu ... więcej »
Gdy słyszymy nazwisko Kerstin Gier, przychodzi nam na myśl jedno "Trylogia czasu". Nieważne, czy ją czytaliśmy czy nie, seria ta jest tak znana i powszechnie lubiana, że kojarzymy tę autorkę. Pisałam już o niej w recenzjach poprzednich części, więc tu nie będę się na tym rozpływać, tylko od razu ... więcej »
"Zieleń szmaragdu" to już niestety ostatnia część mojej ulubionej trylogii. Gwendolyn postanowiła zapomnień o Gideonie, ale wcześniej jej serce rozsypało się na tysiące kawałków. Całkiem szybko zbliża się bal, na który Gwen ma przyjść dzięki zaproszeniu hrabi de Saint Germain. Gwendolyn myś... więcej »
"Trylogię czasu" mogę zaliczyć do przeczytanych. Postaram się w tej recenzji zamieścić moją opinię na temat całej serii. Książki w skrócie, opowiadają o podróżach w czasie. Gwendolyn i Gideon wykonują tajemniczą misję, rozwiązując przy tym zagadki oraz szukają odpowiedzi na pytanie : Co się stan... więcej »
Kerstin Gier ze swoją Trylogią Czasu już dawno podbiła moje serce. O ile w pierwszej części się nie zakochałam, wręcz przeciwnie, bo trochę mnie nawet zniechęciła, o tyle już kolejne były przemiłym zaskoczeniem i w 100% przekonały mnie do pokochania tej serii. Zieleń Szmaragdu jest już niestety ... więcej »
Motyw podróży w czasie nigdy nie zaskarbił sobie szczególnego miejsca w moim sercu. Czy to chodzi o filmy czy o książki. Bez względu na rodzaj dzieła, jest mi on zupełnie obojętny. Absolutnie nie kieruję się nim podczas wybierania powieści. Niestety, nie wiedzieć czemu raz, postanowiłam zacząć mo... więcej »
Trylogia czasu przyniosła niemieckiej pisarce Kerstin Gier międzynarodową sławę. Jej seria została pokochana przez miliony czytelników na całym świecie i zresztą nic dziwnego - to prawdziwy literacki fenomen ostatnich lat. "Zieleń szmaragdu" to trzeci, a zarazem finałowy tom, zwieńczenie całej hi... więcej »
Niestety to już było ostatnie moje spotkanie z bohaterami podróży w czasie. Jako,że bardzo polubiłam tę trylogię przedłużałam samą chwilę zabrania się za czytanie, a później jej zakończenie. Czy ta ostatnia część była taka jak oczekiwałam? Po części tak, ale mam pewien niedosyt... Autorka rozp... więcej »
Dodali do kolekcji
Alison164
EmilyStrange
Cynthia
Elen
forgotme
Grafogirl
Kasiulka
Eversleep
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!