Zielona mila Stephen King

Okładka Zielona mila
autor:
Stephen King
wydawnictwo:
Albatros
data wydania:
2011
ISBN:
9788376593135

Opis

SPRZEDAŻ OD 21-01-2011! Najbardziej poruszająca czytelnika powieść Stephena Kinga. Akcja powieści zbliżonej klimatem do głośnej noweli tego samego autora pt. "Skazani na Shawshank" toczy się w latach 30-tych w środowisku więźniów oczekujących na wykonanie kary śmierci. W filmowej adaptacji książki, zrealizowanej jesienią 1999 roku przez Franka Darabonta, główną rolę zagrał Tom Hanks. Wśród przebywających w więzieniu Cold Mountain skazańców znajduje się nieobliczalny, niezwykle agresywny młodocia..ny zabójca Wiliam Wharton, jest Eduar Delacroix, niepozorny Francuz z Luizjany, który zgwałcił i zabił młodą dziewczynę a dla zatarcia śladów spalił kolejne sześć osób. Jest wreszcie skazany za brutalny mord na dwóch małych dziewczynkach John Coffey, zagadkowy olbrzym o wiecznie załzawionych oczach, obdarzony niezwykłą mocą. Co łączy tych ludzi? Tę zagadkę usiłuje rozwiązać główny klawisz Paul Edgecombe, wierzący w niewinność Coffeya.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Zielona Mila – Jedna z najbardziej wzruszających i przejmujących historii w dziejach literatury. Powieść została napisana w 1996 roku przez Stephena Kinga i zekranizowana w 1999 r. przez Franka Darabonta. Film otrzymał wiele nagród oraz 4 nominacje do Oscara a sama powieść jest uznawana za klasy... więcej »
Zielona Mila to pierwsza i - jak deklaruje sam autor - ostatnia powieść w odcinkach Stephena Kinga, znanego na całym świecie mistrza horroru. Na zakup tej ksiazki zdecydowałam się z tego względu, iż bardzo lubię tego autora, przeczytałam kilka jego pozycji i skłoniłam się także do tej. Minęło tro... więcej »
Więzienne życie w epoce "Starej Iskrówy" widziane okiem naczelnego klawisza, niecodzienne episody, niezwykła historia o niewinności, niesłusznej śmierci. Jak to odbieram? Bóg po raz wtóry wyciąga do nas pomocną rękę, na którą my spoglądamy z kpiną, pogardą. Mimo wielu łask jakimi nas obdarował, m... więcej »
Kto nie zna „Zielonej Mili”? Z pewnością większość osób kojarzy. Jeżeli ktoś nie czytał książki, to oglądał film, który jest jej adaptacją. Niedawno zachwyciłam się książką Stephena Kinga „Wielki Marsz”. Potem autor rozczarował mnie gdy czytałam „Colorado Kid”. Tym razem spotkałam się z jego pisa... więcej »
Zielona mila
Recenzent: Mery111
„Zielona mila” pewnie leżałaby jeszcze długo na półce, gdyby nie projekt Rozmawiajmy. Przyciśnięta terminem zabrałam się za nią prawie natychmiast. Czy żałuję? Nie. Ci co czytali na pewno się ze mną zgodzą. Żałować nie ma czego, ale podróż wcale nie była sielska. Była to długa podróż przez ludzk... więcej »
Wydawać by się mogło, że to moje pierwsze spotkanie z Zieloną Milą, jednak tak nie jest.. Kilka miesięcy temu oglądałam film, o którym myślałam przez kilka dni, o tym jak pod koniec seansu po policzkach płynęły łzy, nad którymi nie dało się zapanować. Film wstrząsnął mną do głębi, czy tak samo by... więcej »
Są takie książki, po których przeczytaniu ostatniej strony uśmiechamy się. Są i takie, których ostatnie słowa rozmywają się przez nasze łzy. Po skończeniu Zielonej mili ani się nie uśmiechałam, ani nie płakałam. Wpadłam w dziwny stan, wyłączyłam się na bodźce zewnętrzne i po prostu przedzierałam ... więcej »
Zielona mila...
Recenzent: Rudzielczyk
Film pt "Zielona mila" zna chyba każdy... Śmiało można uznać go za klasykę kina. Każdy pamięta postać strażnika więziennego Paula Edgecombe, wzorowo zagranego przez jednego z najlepszych aktorów naszych czasów - Toma Hanksa. Nikomu tez nie umknie z pamięci postać ogromnego czarnoskórego skazańca ... więcej »
Jak przejście czerwonym dywanem jest dla wielu spełnieniem wszystkich marzeń, tak przejście Zieloną Milą powinno pozostać dla ciebie jedynie sennym koszmarem, bo gdy dojdziesz już do jej końca, gdy zasiądziesz na krześle, zwanym przez strażników Starą Iskrówą, wszystko przestanie mieć znaczenie... więcej »
"Zielona mila" to moje pierwsze spotkanie z twórczością Stephena Kinga. Wychodząc naprzeciw autorowi, który jest tak wychwalany i ceniony, miałam nadzieję, że ta pierwsza randka zainicjuje kolejne, i w końcu powstanie między nami długi i udany związek. Miało być tak pięknie, a wyszło jak zawsze.... więcej »
Książka jest po prostu niesamowita! Na początku nie byłam do niej przekonana, ale po ukończeniu jej wiem, że, gdybym nie przeczytała "Zielonej Mili" straciłabym o wiele za dużo. Z początku trudno mi było przywyknąć do tak dojrzałego stylu pisania Kinga, ale ma on swój urok, który zagęszcza się z ... więcej »
Zielona mila
Recenzent: Iv
Myślę, że pana Stephena Kinga szczegółowo przedstawiać nie muszę. Każdy, kto uwielbia czytać słyszał o tym autorze i chociaż o jednej książce, którą napisał. W większości znany jest z powieści grozy. Jednak spod jego pióra powstało jedno, wyjątkowe dzieło, które poruszyło miliony serc na całym św... więcej »
Akcja książki toczy się w latach 30-tych, gdzie naczelny bloku E w więzieniu Could Mountain Paul Edgecombe miał dokonać egzekucji na krześle elektrycznym Johna Coffey`a. Skazany rzekomo zamordował dwie dziewczynki. John był człowiekiem, który wyróżniał się spośród innych dzięki swojemu wzrostowi ... więcej »
Znowu zdecydowałam się porwać z motyką na słońce i zrecenzować nie tylko bestseller i hit kinowy, ale również jednego z moich ulubionych autorów. Podobnie, jak przy „Igrzyskach Śmierci”, jestem pełna obaw, czy podołam temu zadaniu. Jednak decyzja została podjęta, klamka zapadła, a pierwsze słowa ... więcej »
Dodali do kolekcji
JoeBlack
gosiaw
wredna_suka
kmita
Wolek
Nermal
mnzn
hotaru
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!