Zimowy monarcha Bernard Cornwell

Okładka Zimowy monarcha
autor:
Bernard Cornwell
wydawnictwo:
Erica
data wydania:
2010
ISBN:
9788362329007

Opis

?A teraz brońcie się sami? ? powiedział cesarz rzymski delegatom Brytów, którzy przybyli błagać go o pomoc w walce z najazdem Sasów, Jutów i Fryzów.Brytania V wieku naszej ery.. Panuje chaos, dla wyspy nadeszły mroczne wieki. Rzymian już dawno nie ma, pogańscy bogowie ustępują nowej wierze ? chrześcijaństwu.Saksonowie, wykorzystując moment podziałów w królestwie Brytanii, rozpoczynają inwazję. Starzejący się władca, Uther, nie ma syna w odpowiednim wieku, aby przewodził walce z najeźdźcą. Artur, ..podopieczny czarownika Merlina, jest jedynym, który może sięgnąć po przywództwo i zjednoczyć skłócone królestwa. Uzbrojony w odwagę, honor, miłość, a także magię jest w stanie tchnąć w swój kraj wiarę w dawną potęgę i stoczyć walkę z saksońską furią.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Zimowy monarcha
Recenzent: kalio
Książka traktuje o królu Arturze i jego czasach. Niedawno czytałam "Mgły Avalonu" i ucieszyłam się, że będę mogła porównać dwie wersje tej legendy. Przyznaję, że wersja Cornwella mnie bardziej przekonuje. Mniej w niej mistycyzmu i magii, więcej rzetelnego przedstawiania tamtych czasów. Czarownicy... więcej »
Czy w obecnych czasach spotkamy kogoś, kto nie słyszał nigdy legendy o królu Arturze? Wątpię, ale jeżeli są wyjątki - napiszę już na wstępie - koniecznie zapoznajcie się z "Zimowym Monarchą". Jeśli ktoś jest pasjonatem historii, wielbicielem zamierzchłych czasów - ta książka również jest dla nieg... więcej »
To, co wydaje się oczywiste, przedstawione z innej perspektywy może nabrać zupełnie innego sensu. To, co znane i oklepane, nabiera piękniejszego kształtu, nie opływa w wychwalanki, nie przedstawia też suchych faktów. Wydawać się może, że temat czasów Artura i samego bohatera to temat wyczerpany, ... więcej »
Bernard Cornwell to angielski pisarz thrillerów i powieści historycznych. Trylogia Arturiańska, rozpoczynająca się od tomu "Zimowy monarcha" przyniosła mu rozgłos i sławę. Sama do końca nie wiem, co skłoniło mnie do przeczytania, bo zazwyczaj powieści historycznych unikam jak ognia. Cóż, może uzn... więcej »
Książka jest… chciałabym napisać, ze wciągająca od pierwszej strony. Mnie od pierwszej nie wciągnęła, musiałam przeczekać, parę kartek musiało upłynąć, żeby wrosła w mroźną Brytanię targaną zimnymi wiatrami i wewnętrznymi walkami. Wprawdzie chwile mi zajęło nim się wciągnęłam, ale już później był... więcej »
zimowy monarcha
Recenzent: dm1994
Chyba już wam kiedyś mówiłam ,że nie lubię powieści historycznych ,dzisiaj dopowiem jeszcze tylko ,że moje poglądy bardzo powoli zaczynają ulegać zmianom .Strasznie długo zwlekałam z zaczęciem czytania tej powieści ,później z kontynuowaniem owej czynności ,a na sam koniec już z napisaniem recenzj... więcej »
"Zimowy Monarcha" Bernarda Cornwella to w równym stopniu pierwsza część Trylogii Arturiańskiej, jak i pierwsza powieść historyczna z jaką miałam okazję się spotkać. Do tej pory książki tego typu kojarzyły mi się jedynie z częstą nudą, strasznie długimi opisami oraz tekstami nie z tej epoki, ... więcej »
Znasz to jedyne w swoim rodzju uczucie, kiedy po całym dniu biegania, nerwów i stresu zasiadasz w swoim ulubionym fotelu, przykrywasz się kocem, w jedną rękę bierzesz kubek aromatycznej herbaty a w drugą ukochaną książkę i oddajesz się magicznym działaniom słów? Ten wyjątkowy czas, kiedy wszystko... więcej »
Nie od dziś wiadomo, że książki historyczne nie należą do pozycji, które czyta się lekko. Dzieje chociażby średniowiecznych wojów niewątpliwie są interesujące i potrafią wciągnąć, przenosząc nas na krwiste pola walki, jednak mają w sobie pewnego rodzaju ciężkość, która sprawia, że trudno czyt... więcej »
Ludzkość ma przynajmniej kilka historii, które lubi opowiadać sobie wciąż od nowa i nigdy jej się to nie nudzi. Należą do nich opowieści i legendy o królu Arturze i jego niezwykłych druhach. I choć dzieje jego życia pokazano już w kilkudziesięciu filmach, kilku serialach i kilkuset utworach liter... więcej »
Czy myślicie, że Artur to mały, grzeczny chłopiec, którego wychował Merlin - znany czarodziej w okularach i spiczastym kapeluszu? Że pewnego dnia zobaczył w tłumie wielki głaz i sterczący z niego miecz, który cudem wyciągnął i wszyscy przepowiadali mu, że będzie królem Anglii, a gdy dorósł zasiad... więcej »
Nigdy nie interesowałam się postacią króla Artura, nigdy nie było mi jakoś po drodze z nim… Owszem podobnie jak setki innych osób znałam legendę o Królu Arturze i okrągłym stole, nie umknęło mi także istnienie Excalibura, lecz nigdy nie starałam się zagłębić w tą legendę. „Zimowy monarcha” jest ... więcej »
Bernard Cornwell to świetny pisarz. Podziwiam jego kunszt. Byłam pod wielkim wrażeniem jego opowieści o wikingach. Zachwyciły mnie przygody Uthereda z Bebbanburga, o których opowiadały książki "Ostatnie Królestwo" i "Zwiastun Burzy". Autorowi sławę przyniosła "Trylogia Arturiańska", więc postanow... więcej »
Legendy arturiańskie nigdy nie są za stare, by do nich nie powrócić... V i VI w. n.e to mroczne wieki w dziejach Brytanii. Sasi wciąż najeżdżają na wschodnie ziemie, grabiąc je, rabując, zabijając mężczyzn, gwałcąc kobiety i składając dzieci w ofierze bogom. Z zachodu natomiast zagrożeniem są ... więcej »
''Zimowy monarcha'' autorstwa Bernarda Cornwella jest powieścią historyczną, która opowiada o dzielnym królu Arturze, bohaterach walczących w obronie Brytanii. Historyczne wątki przeplatane są z fikcją, zaklęciami i wierzeniami pogan. Czytając tyle pozytywnych recenzji o tej trylogii, postanow... więcej »
Dzieje krainy, którą zwiemy Lloegyrią, co oznacza Utracone Ziemie, krainy należącej niegdyś do nas, a teraz nazywanej przez naszych wrogów Anglią. Są to opowieści o Arturze, Walecznym Wodzu, Niedoszłym Królu, Nieprzyjacielu Boga i niech żyjący Chrystus i biskup Sansun mi wybaczą, najlepszym c... więcej »
"O królu Arturze, który nie był królem" Bernard Cornwell to angielski pisarz, autor thrillerów i powieści historycznych, mieszkający na stałe w USA. W jego dorobku znajdują się rozmaite tytuły, ale największą sławę przyniosły Cornwellowi "Trylogia Arturiańska" ("Zimowy monarcha", "Nieprzyjac... więcej »
Legendami Arturiańskimi interesuje się wielu ludzi. Niektórzy są nimi tak zafascynowani ,że latami poszukują Avalonu ,grobu Artura czy Świętego Graala. Wszystko co dotyczy tego legendarnego władcy jest owiane tajemnicą i jest przedmiotem sporu historyków. Bernard Cornwell przedstawia ,w pierwszym... więcej »
Powiecie - Trylogia Arturiańska , phi - kolejna opowiastka o niezwyciężonym królu Arturze i jego wiernych rycerzach. I tu się mylicie moi drodzy! Komu robi się słabo na samo hasło Artur czy Excalibur zdecydowanie powinien po te książkę sięgnąć. To nie przesłodzona opowiastka, to historia o ludzia... więcej »
Król Artur- mit, legenda, piękna baśń, władca idealny...wydawać by się mogło, że powiedziano o nim już wszystko, na wszystkie możliwe sposoby-książki, legendy, obrazy, drzeworyty, filmy... Jednak, Bernard Cornwell zrobił to zupełnie inaczej. Swoją opowieść przedstawił, jako piękną baśń, a jednoc... więcej »
„Zimowy monarcha” to pierwszy z tom z cyklu trzech książek o Królu Arturze i jego przygodach. Bernard Cornwell to jeden z wybitnych pisarzy, dzięki któremu polubiłam książki o tematyce historycznej. Akcja powieści toczy się na przełomie V i VI wieku naszej ery w Brytanii. Na wyspie nadal trwa... więcej »
Bernarda Cornwella chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Dodam tylko, że jest to jeden z najlepszych pisarzy na całym świecie, który w swoich książkach łączy historyczne fakty z literacką fikcją tak, aby powstała spójna i interesująca całość. Zimowy monarcha to pierwszy tom słynnej Trylogii Artur... więcej »
Powieści historyczne to ta część literatury, w której, zaraz po fantastyce, czuję się najlepiej. Stare legendy, gdzie rzeczywistość miesza się z fikcją, wielcy bohaterowie, krwawe bitwy i pełna niebezpieczeństw przygoda to dla mnie gwarancja doskonałej rozrywki. Dlatego, gdy usłyszałam o Bernardz... więcej »
Jeśli lubicie legendy arturiańskie ta książka jest dla Was! Jeśli ich nie lubicie to tym bardziej jest ona dla Was! Jednak jeśli już spotkaliście się z opowieściami o królu Arturze, jeśli myślicie, że znacie ten świat, to ... jesteście w błędzie :) Zapomnijcie o jakichkolwiek wyobrażeniach na tem... więcej »
Posiadam niewyjaśniony sentyment do legend arturiańskich – zaczytuję się we wszystkim, co ma z nimi mniejszy lub większy związek. Nie ukrywam, że sięgnęłam po 'Zimowego monarchę' ze względu na przepiękną okładkę i znajdującą się na niej wzmiankę o królu Arturze. Powieść ta, chociaż oparta na znan... więcej »
Dodali do kolekcji
Figunia31
IvanG
Merrick
Bezout
Mani
kasandra
PanLewis
foolosophy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!