Zjawiska Nadprzyrodzone. Nauka, joga i dowody na istnienie zdolności paranormalnych Dr Dean Radin

Okładka Zjawiska Nadprzyrodzone. Nauka, joga i dowody na istnienie zdolności paranormalnych
autor:
Dr Dean Radin
wydawnictwo:
Manendra
data wydania:
2017
ISBN:
9788394499716

Opis

„Zjawiska Nadprzyrodzone” to najnowsze dzieło dr Deana Radina, szefa zespołu naukowego Instytutu Badań Neotycznych (IONS) w Kalifornii i autora bestsellera „The Conscious Universe” („Świadomy Wszechświat”), który od ponad 20 lat zajmuje się badaniami nad obszarami świadomości. Analizując mityczne moce joginów i zestawiając je z osiągnięciami współczesnej nauki, szuka odpowiedzi na pytania, czy joga i praktyka medytacyjna mogą rozwijać wrodzone zdolności nadprzyrodzone takie jak telepatia, jasnowi..dztwo i prekognicja, a odczytywanie cudzych myśli, intencji i oddziaływanie umysłem na przedmioty jest naprawdę możliwe. Dean Radin zabiera nas w ekscytującą podróż naukową i przedstawia nowe, przekonujące dowody na istnienie zjawisk i zdolności nadprzyrodzonych. Unikając fundamentalizmu, wykazuje że zjawiska, które zdają się dziwaczne z punktu widzenia nauki – jak choćby lewitacja – wcale nie są absurdalne, a wiara w ich istnienie nie jest zabobonnością czy naiwnością. Korzystając z naukowej metodologii, dowodzi autentyczności nauk starożytnych mędrców, poszerzając tym samym granice nauki, psychologii, filozofii i religii.

„Książka ta zawiera szczegółową analizę różnorodnych badań eksperymentalnych (…) a tym samym jest wartościowym źródłem informacji i materiałów dydaktycznych nie tylko dla studentów, lecz także dla naukowców. Praca Radina łączy to wszystko z prowadzonymi od tysiącleci filozoficznymi rozważaniami na temat natury umysłu, dlatego stanowi bezcenny wkład w rozwój współczesnego dialogu między nauką a tradycjami kontemplacyjnymi”
- David E. Presti, University of California, Berkeley

„Pięknie napisane! Zjawiska nadprzyrodzone okraszone są składnikiem najrzadziej spotykanym w piśmiennictwie naukowym: humorem.”
– Larry Dossey, dr n. med., autor książek Słowa, które uzdrawiają
i Modlitwa to dobre lekarstwo

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

"Tak, czy inaczej nauka potrzebowała prawie tysiąclecia, by dowiedzieć się o magnetyzmie wystarczająco dużo, by go zastosować w praktyce, a przecież istnienie magnetyzmu, w przeciwieństwie do istnienia percepcji pozazmysłowej, łatwo jest udowodnić". Gdybyście przenieśli się w czasie o dwieśc... więcej »
Dodali do kolekcji
awiola
Książka w kolekcjachKolekcje
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!