Zło konieczne Alex Kava

Okładka Zło konieczne
autor:
Alex Kava
wydawnictwo:
Harlequin
data wydania:
2010
ISBN:
9788323867449

Opis

W wielu miejscach Ameryki prawie w tym samym czasie giną katoliccy księża. Niemal identyczny scenariusz rytualnych zbrodni wskazuje na jednego sprawcę. Maggie O`Dell, specjalistka od portretów psychologicznych seryjnych morderców, znów prowadzi dochodzenie. Poszlaki wskazują na to, że zamordowani księża za życia skrzywdzili wielu młodych mężczyzn. Jednak Maggie nie wie, że ofiary księży od pewnego czasu kontaktowały się ze sobą na specjalnym forum internetowym, planując zemstę. Tymczasem w życiu.. Maggie ponownie zjawia się ksiądz Keller. Podejrzany o potworne zbrodnie wymknął się wymiarowi sprawiedliwości. Teraz jemu ktoś grozi śmiercią. Ksiądz proponuje Maggie układ: w zamian za osobistą nietykalność pomoże schwytać seryjnego zabójcę. Maggie już od lat bezskutecznie poszukuje Kellera. W imię wyższych racji godzi się na umowę to zło konieczne. Dla młodych ludzi z forum internetowego ich zmowa to także zło konieczne. Grupa będzie istnieć, dopóki jej członkowie nie zrealizują celu...

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Zaufanie to emocja okazywana ludziom, przedmiotom a także instytucją. Obdarzamy nim osoby, którym wierzymy, że będą nam dobrze doradzać, które nas będą wspierać. Ale czy w dzisiejszych czasach ludzie tak łatwo sobie ufają? A dzieci, które bezgranicznie ufają rodzicom, a potem doznają z ich strony... więcej »
Do czytania zachęcił mnie już sam opis książki, zamieszczony na okładce. Treść zapowiadała się niezwykle kusząco, tak, jak kuszące bywa zło. Jako rasowego pożeracza thrillerów, kryminałów i książek sensacyjnych wszelkiej maści i kalibru, cieszyła mnie już sama perspektywa mordowania księży katoli... więcej »
„Zło wyrządzone dzieciom jest najtrudniejsze do strawienia, najtrudniej stanąć wtedy z boku i patrzeć, jak złoczyńca ucieka i kontynuuje swoje dzieło. Nie można pozwolić, żeby takie zło się panoszyło bez jakiejkolwiek kontroli, bez konsekwencji. To nie tylko nie zgodne z prawem, to niemoralne.”*... więcej »
„Zło konieczne” to już piąty z kolei tom o sprawach, jakie przychodzi rozwiązywać agentce specjalnej Maggie O’Dell. Na szczęście książek nie trzeba czytać według schematu, ponieważ każda dotyczy innej sprawy, a jedynym elementem, który łączy ze sobą poszczególne części, jest postać głównej bohate... więcej »
Zło konieczne
Recenzent: archer81
recenzja w formie listu Drogi Piotrusiu Panie! Wiem, Ciebie już nie dziwi list ode mnie. Nie wiem czy to dobrze, bo nie mam możliwości zaskoczenia Cię. Hm… chociaż pewnie zaskoczeniem byłoby gdybym poleciła Ci coś z literatury kobiecej, ale możesz być spokojny, nie grozi. Na bank nie otrzym... więcej »
"Zło konieczne", autorstwa Alex Kavy, porusza kontrowersyjny temat pedofilii wśród duchownych. Agentka specjalna Maggie O'Dell specjalistka od portretów psychologicznych różnego rodzaju zwyrodnialców, dobrze znana wszystkim wielbicielom kryminałów Kavy, stanie przed niełatwym wyborem. Od decyzji... więcej »
Dodali do kolekcji
jotgol
Selia
bastet
wiedzma
Immora_Fray
Lloret
deana
La_Loba
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!