Złodziej Pioruna. Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy 1. Rick Riordan

Okładka Złodziej Pioruna. Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy 1.
autor:
Rick Riordan
wydawnictwo:
Galeria Książki
data wydania:
2009
ISBN:
9788392883708

Opis

Wiecie co, wcale nie chciałem być herosem półkrwi. Nie prosiłem się o to, żeby być synem greckiego boga. Byłem zwyczajnym dzieckiem: chodzącym do szkoły, grającym w koszykówkę i jeżdżącym na rowerze. Nic szczególnego. Dopóki przez przypadek nie wyparowałem nauczycielki matmy. Wtedy się zaczęło. Teraz zajmuję sie walką na miecze, pokonywaniem potworów, w czym pomagają mi przyjaciele, a poza tym staram się po prostu przeżyć. Przedstawiam wam opowieść o tym, jak Zeus, bóg niebios, uznał, że ukradłem.. mu piorun - a rozgniewany Zeus to naprawdę spory problem.Czy Percy zdoła znaleźć piorun zanim rozpęta się wielka wojna bogów?Co by było, gdyby Bogowie Olimpijscy wciąż żyli w XXI wieku? Co by było, gdyby nadal zakochiwali sie w śmiertelnikach i śmiertelniczkach i mieli z nimi dzieci, z których mogą wyrosnąć wielcy herosi - jak Tezeusz, Jazon czy Herakles?Jak to jest być takim dzieckiem?To właśnie się przydarzyło dwunastoletniemu Percy'emu Jacksonowi, który zaraz po tym, jak dowiedział się prawdy, wyrusza na niezwykle niebezpieczną misję. Z pomocą satyra i córki Ateny Percy odbędzie podróż przez całe Stany Zjednoczone, żeby schwytać złodzieja, który ukradł przedwieczną broń masowego rażenia - należący do Zeusa piorun piorunów. Po drodze zmierzy się z zastępami mitologicznych potworów, których zadaniem jest go powstrzymać. A przede wszystkim będzie musiał stawić czoła ojcu, którego nigdy nie spotkał, oraz przepowiedni, która ostrzegła go przed zdradą przyjaciela.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

"Złodzieja Pioruna" pożyczyła mi koleżanka, gdyż nie było jej w mojej bibliotece. Muszę przyznać, że mam u niej wielki dług wdzięczności. Od kiedy tylko usłyszałam o ekranizacji tej książki uparłam się, że ją przeczytam bo kocham mitologię - zwłaszcza grecką. Wypada wspomnieć, że się nie zawiodła... więcej »
Wspaniały powrót do przeszłości czasów współczesnych, do odniesienia tego, co dzieję się w XXI wieku, a dokładniej rzecz biorąc wspaniałe umieszczenie mitologii w ówczesnych czasach. Zdziwisz się czytelniku, bo w XXI wieku żyją Bogowie. Nie jacyś tam Bożkowie, tylko prawdziwi greccy Bogowie. Szy... więcej »
Może zacznę od tego, że książkę polecił mi czytelnik bloga, jeszcze jego poprzedniej edycji w wakacje, a ja jakoś po obejrzeniu filmu, który mi się średnio podobał, nie umiałam znaleźć chwili na książkę. Cóż teraz należą się polecającemu mi książkę przeprosiny, gdyż nie posłuchałam jego słów, a k... więcej »
„Wiesz co, ja wcale nie chciałem być osobą półkrwi. Jeśli czytasz te słowa, bo myślisz, że możesz być taki jak ja, to dam Ci dobrą radę: zamknij natychmiast tę książkę. Uwierz w każde kłamstwo, jakie opowiedzieli Ci mama i tato na temat Twoich urodzin, i postaraj się zwyczajnie przeżyć życie. (…... więcej »
Rick Riordan jest wybitnym amerykańskim pisarzem, który już od kilku lat sukcesywnie tworzy powieści kryminalne, a także powieści dla młodzieży z gatunku fantasy. Niegdyś studiował na Uniwersytecie stanu Teksas, specjalizując się w historii i anglistyce. Przez lata pracował jako nauczyciel, jedna... więcej »
Książkę kupiłam będąc zafascynowana historią z wplecionymi motywami z mitologii greckiej już od samego opisu w sklepie (czasem wystarczy kilka słów na zachętę) i absolutnie się zakochałam :) Jestem być może nad wyraz dziecinna, skoro lubię nadal książki dla młodzieży, ale sama kiedyś chciałabym j... więcej »
Świat greckich bogów już bardzo dawno przyciągną moją uwagę, jednak dopiero po przeczytaniu serii o Percym Jacksonie, zatopiłam się w nim całkowicie. Książkę przeczytałam już dawno temu, jednak nadal bardzo chętnie do niej wracam i przeżywam ponownie skomplikowane życie uczestników obozu herosów.... więcej »
Powieść opowiada o Percym Jacksonie, który z pozoru jest zwykłym, dwunastoletnim chłopakiem z Nowego Jorku. Chodzi do szkoły specjalnej. Ma dysleksję i przejawy ADHD. Pewnego dnia dowiaduje się, że opowieści o grackich bogach nie są tylko mitami. Jak się okazuje on też należy do ich świata. Z... więcej »
Bogowie greccy - Zeus, Hera, Atena - kojarzą nam się przede wszystkim z starożytną Grecja. Odległy świat tysiące lat wstecz, inna epoka, inne czasy. A co by było gdyby nagle okazało się, że z Olimpu przenieśli się na sześćsetne piętro wieżowca w Los Angeles? Czy jest to możliwe? Dla pana Riordan... więcej »
Rick Riordan jest to amerykański autor piszący głownie książki fantasty przeznaczone dla młodzieży. Sławę przyniosła mu seria powieści: Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy. Jestem pewna, że seria o przygodach Percy'ego nie będzie ostatnią książką tego autora, jaką przeczytam. Książki Ricka Riordan... więcej »
„Percy Jackson i bogowie olimpijscy” to znana seria książek, o której niemal każdy słyszał. Niektórzy przypisują jej schematyczność i przewidywalność, natomiast inni opisują ogromny geniusz powieściom. Czy pierwsza część pt. „Złodziej pioruna” zasługuje nawychwalanie, czy wręcz przeciwnie- na zmi... więcej »
Percy to z pozoru zwyczajny nastolatek, z dość spotykaną we współczesnych czasach, chorobą zwaną dysleksją, przez którą kompletnie nie radzi sobie w szkole. Miejsce edukacji zmienia praktycznie co roku. Jego życie się zmienia, gdy pewnego dnia wraz ze szkołą wyruszają na wycieczkę, na której zost... więcej »
Percy Jackson wcale nie chciał być synem greckiego boga. Był zwyczajnym dzieckiem i chodził do szkoły. Co prawda nie radził sobie najlepiej, miał ADHD i dysleksję, a kiedyś zdarzyło mu się wysadzić przez przypadek szkolny autobus. Sprawiał mnóstwo kłopotów, o które nie prosił, one po prostu zawsz... więcej »
I znów mitologia! Ach, mówiłam już, jak bardzo kocham mitologię? Chyba tak, ale co tam: BARDZO. Pamiętam, jak pierwszy raz moja koleżanka z klasy, jeszcze w gimnazjum, zaczytywała się chętnie w tej serii. Ja, oczywiście ciekawa spytałam czy fajne. No i tak się zaczęło. Poż... więcej »
Mitologia grecka interesowała mnie odkąd zaczęliśmy się o niej uczyć w podstawówce. Dla mnie przyjemnością było uczyć się o bogach, mitach i innych rzeczach związanych z Olimpem. Wszystko bardzo mnie intrygowało, więc gdy zdarzyła się okazja bez wahania sięgnęłam po „Złodzieja Pioruna”. Tak napr... więcej »
Mitologia grecka interesowała mnie odkąd zaczęliśmy się o niej uczyć w podstawówce. Dla mnie przyjemnością było uczyć się o bogach, mitach i innych rzeczach związanych z Olimpem. Wszystko bardzo mnie intrygowało, więc gdy zdarzyła się okazja bez wahania sięgnęłam po „Złodzieja Pioruna”. Tak napr... więcej »
Z twórczością Ricka Riordana, jednego z moich ulubionych autorów miałam pierwszy raz styczność na początku 2010. Wtedy wyszedł film "złodziej pioruna", zaciekawiona nim poszłam do księgarni i okazało się że jest książka. Przeczytałam pierwszą stronę i od razu mnie zaciekawiła, a dlaczego? Bo jest... więcej »
Kocham książki dla dzieci takie jak seria o Harrym Potterze. Teraz znalazłam kolejną, która zagościła na liście moich ulubionych - Percy Jackson i bogowie olimpijscy. Przeczytałam dopiero pierwszy tom, zobaczymy czy pozostałe będą równie dobre, mam ogromną nadzieję, że tak. Książka opowiada o dw... więcej »
Greccy bogowie: Zeus, Posejdon, Hades, Atena i inni, gdzie się nie pojawią, bardzo dobrze radzą sobie z przywołaniem magii, tajemniczości i grozy, dlatego wielu autorów wciąż powraca w swoich książkach do nich. Ci bogowie są bardzo podobni do nas, ludzi, mają zalety i wady, ulegają pokusom, dlate... więcej »
Mitologia w literaturze to wątek znany i lubiany - zarówno przez czytelników, jak i pisarzy. Ileż na rynku wydawniczym znajduje się książek, dla których napisania inspiracją były wierzenia celtyckie, słowiańskie, germańskie, egipskie, greckie itd... Bóstwa i stwory, jakie dawniej czczono i któr... więcej »
Po pierwszy tom serii "Parcy Jackson i bogowie Olimpijscy" sięgnąć chciałam od dawna, mimo, że nie widziałam specjalnego powodu, aby to uczynić. Nie, nie przyciągnęły mnie nawiązania do mitologi, bo ja słysząc słowo "mit" myślę - "co za brednie." To co w takim razie? Ach, no tak! Pewna wielce wku... więcej »
Pierwszy raz sięgnęłam po pozycję autorstwa Ricka Riordana. Książka tego amerykańskiego pisarza uważana jest za światowy bestseller. Czytałam wiele pozytywnych opinii tejże książki (ekranizacja też wiele mówi, bo przecież słabych pozycji nie zamienia się w film) i w końcu skusiłam się na jej prze... więcej »
Pamiętam moje pierwsze spotkanie z mitologią. Była to mitologia egipska, którą omawialiśmy w 3 klasie podstawówki, a ja zakochałam się wierzeniach starożytnych ludzi. Potem przyszła mitologia grecka i rzymska, która trochę mniej mi się podobała, ale teraz patrząc wstecz, wiem, że te religie kocha... więcej »
Perseusz Jackson ma dwanaście lat i jest dzieckiem z "problemami". Co roku wyrzucają go ze szkół z internatem przez zjawiska, które na pewno nie są jego winą, ale czy na pewno? Kiedy w szóstej klasie zabija swoją nauczycielkę od matematyki, która ma nietoperze skrzydła, zaczyna uważać, że ma nie ... więcej »
Na przygodę z Percy Jacksonem wyruszyłam dzięki koleżance z akademika – autorce bloga Złodziejka Książek. W grudniu, dokładnie w okresie przedświątecznym pożyczyła mi pierwszy tom serii autorstwa Ricka Riordana, zachwalając wszystkie jego książki. Poświęciłam więc im swój czas i swoją uwagę. Czy... więcej »
Dodali do kolekcji
independent
zabierajsie
weera
Betsy93
Lucjanna
Cropka
zDEPPtana
olaaleksa1
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!