Zmierzch Stephenie Meyer

Okładka Zmierzch
autor:
Stephenie Meyer
wydawnictwo:
Wydawnictwo Dolnośląskie
data wydania:
2010
ISBN:
9788324589180

Opis

Siedemnastoletnia Bella Swan przeprowadza się do ponurego miasteczka w deszczowym stanie Washington, gdzie spotyka tajemniczego, niezwykle przystojnego Edwarda Cullena. Chłopak ma nadludzkie zdolności - nie można mu się oprzeć, ale i nie można go przejrzeć. Bella usiłuje poznać jego mroczne sekrety, nie zdaje sobie jednak sprawy, że naraża tym siebie i swoich najbliższych na niebezpieczeństwo. Już niedługo może nie być odwrotu...

Słowa kluczowe

Fabuła prezentuje się mniej więcej tak: zwykła śmiertelniczka, imieniem Bella przenosi się do małego miasteczka, do domu swojego rozwiedzionego ojca. Do tej pory (czyli do 17 roku życia) mieszkała w wielkim mieście z matką, więc wiadomo - jest jej trudno. A przynajmniej powinno tak być. Nieoczeki... więcej »
Zmierzch
Recenzent: horror.com.pl
- Czy nie przyszło ci nigdy do głowy, że może śmierć była mi pisana i ratując mnie po raz pierwszy, pod szkołą, wystąpiłeś przeciwko przeznaczeniu? - Śmierć była ci pisana już wcześniej – wyszeptał cicho, spuściwszy wzrok. – Gdy spotkaliśmy się po raz pierwszy. Siedemnastoletnia Isabella S... więcej »
Dlaczego akurat „Zmierzch”? Nienawidzę zakładów. To dla mnie katorga. Ale jest pewna magiczna formułka która natychmiast skłania mnie do przyjęcia wyzwania a mianowicie: „Założę się że się nie odważysz...” W takim wypadku od razu przystaję na warunki... Ostatnio zaczęłam z moimi kol... więcej »
Zmierzch
Recenzent: Ssandi
Od kilku tygodni moim koleżankom towarzyszył ciągły, niczym niezmącony entuzjazm. Tematy ich rozmów krążyły głównie wokół najnowszego światowego bestselleru jakim został okrzyknięty "Zmierzch" autorstwa Stephenie Meyer. Z ich ożywionych dyskusji wysondowałam, że jest to opowieść o miłości, dlate... więcej »
Zmierzch
Recenzent: Ssandi
Od kilku tygodni moim koleżankom towarzyszył ciągły, niczym niezmącony entuzjazm. Tematy ich rozmów krążyły głównie wokół najnowszego światowego bestselleru jakim został okrzyknięty "Zmierzch" autorstwa Stephenie Meyer. Z ich ożywionych dyskusji wysondowałam, że jest to opowieść o miłości, dlate... więcej »
Wokół pełno było szumu, z plakatów biły rekordy rozchwytywania, ulotki w księgarniach głosiły, że to kolejny niesamowity bestseller. "Cóż, warto spróbować!", pomyślałam. Wydałam, zaoszczędzone na te właśnie cele, zaskórniaki i kupiłam "bestseller o pięknym, młodzieńczym uczuciu, które przeciwstaw... więcej »
Dla zwykłej młodej dziewczyny, która nie miała jeszcze okazji być w centrum zainteresowania, dla osoby o niewysokim poczuciu własnej wartości, niezgrabnej i do tego z rozbitej rodziny, życie w wielkim mieście oznacza nic innego jak bycie częścią tła. Przeprowadzka do małej mieściny, gdzie wieczni... więcej »
Zmierzch
Recenzent: saruska
"Zmierzch" Stephenie Meyer - była to pierwsza książka, którą przeczytałam w internecie. Dowiedziałam się o niej od pewnej dziewczyny, którą poznałam na forum. Przekonywała mnie, że ta powieść jest fantastyczna, że to jest bestseller itp. Byłam jej bardzo ciekawa, więc zabrałam się, odrobinę niech... więcej »
Zmierzch
Recenzent: Adelia.
Z pozoru coś pięknego: miłość wampira z śmiertelną dziewczyną. On szarmancki, dobrze wychowany, w jakimś stopniu czarujący, bo tajemniczy. Ona normalna dorastająca dziewczyna z problemami wieku dojrzewania, lekka niezdara. W powieści Stephenie Meyer wszystko jest proste, wampiry nie atakują ludzi... więcej »
Kiedy jedzie się w jakieś miejsce, najpierw robi się zdjęcia wszystkiemu i wszystkim, prawda? To co nam przypadnie do gustu czy uznamy za dobry materiał na film/zdjęcie, zawsze i to bez wyjątku, znajdzie się w pamiątce z podróży. Jednak za drugim razem, już zwracamy uwagę na inne rzeczy np. archi... więcej »
Już od jakiegoś czasu prym na rynku wydawniczym wiodą powieści z wampirami w roli głównej. Mogę śmiało powiedzieć, iż cała "moda" na nieśmiertelnych krwiopijców zaczęła się właśnie od cyklu Stephenie Meyer. Ogromna ilość sprzedanych egzemplarzy, ekranizacje i wierni fani z całego świata, którzy u... więcej »
"Zmierzch" literatury?
Recenzent: ZjedzCota
W jednym ze swoich felietonów Joanna Szczepkowska szczerze bolała nad faktem, że widząc sedes na wystawie w muzeum, nie potrafi wywołać w sobie żadnych transcendentnych przeżyć. Mam podobne odczucia w stosunku do debiutanckiej powieści Stephenie Meyer pod tytułem "Zmierzch". Starałam się, naprawd... więcej »
Historia zwykłej dziewczyny - Belli Swan, która przeprowadza się do małego miasteczka Forks. Okazuje się ono dla niej niezwykłym miejscem. Poznaje tam Edwarda Cullena, w którym się zakochuje. Dziewczynę intryguje dziwne zachowanie chłopaka, chce dowiedzieć się jego przyczyny. Po jakimś czasie dow... więcej »
Zmierzch
Recenzent: PinkMiracle
Książkę poleciła mi koleżanka zachwycona miłosną historią, w której pojawiają się wampiry. Nie mając nic lepszego do roboty sięgnęłam po nią. Za pierwszym razem, gdy przeczytałam tę książkę wpadłam w amok. Mój świat kręcił się wokół wampirów, Edwarda i Belli, i Cullenów. Jednakże, gdy trochę prze... więcej »
Zmierzch
Recenzent: dorotie
Wieczorem leżąc w łóżku sięgnęłam po właśnie pozycję. Prosty język mnie nie zaskoczył, w końcu jest to książka kierowana głównie do młodzieży. Po przeczytaniu 1/4 książki, przyznałam, że książkę łatwo się czyta, są ciekawe dialogi i interesujące sytuacje. Ale brakowało „tego czegoś”. W między... więcej »
Od chwili kiedy "Zmierzch" został z ekranizowany i rozsławiony na cały świat, przestał być tym o co chodziło w książce. Teraz już, zanim sięgniemy po powieść, wiemy o co dokładnie chodzi i kim jest Edward, więc jaka w tym wszystkim przyjemność czytania? Czy lubisz książkę, czy nie, wiesz o czym j... więcej »
"Utwór wampiropodobny. Przed użyciem zapoznaj się z opisem książki znajdującym się na tyle okładki, bądź skonsultuj się z lekarzem pierwszego kontaktu lub psychiatrą, gdyż każda książka z cyklu "Zmierzch" niewłaściwie odebrana zagraża Twojemu postrzeganiu świata lub zdrowiu psychicznemu." Taka w... więcej »
"Zmierzch"
Recenzent: surgeon
Co mogę powiedzieć o tej książce. Z pewnością jest swego rodzaju objawieniem, przynajmniej dla nastolatek, które pragną zostać ugryzione przez znanego aktora. Dobre jest to, że przynajmniej część dzieci w wieku 12-16/17 lat wzięła coś co ma kartki zapełnione literkami i nie jest to podręczni... więcej »
I znów zmierzch
Recenzent: alicehascat
Lubię noc, gdyby nie ciemność, nigdy nie zobaczylibyśmy gwiazd. Pamiętam swoje pierwsze zetknięcie z tą powieścią. Był jakiś wieczór, nudziło mi się i łaziłam z pokoju do pokoju, aż wreszcie znalazłam się w pomieszczeniu, gdzie moja siostra leżała z książką przed twarzą i czytała... więcej »
Wampiry - zimni, nieczuli krwiopijcy myślący jedynie o przyjemności, jaką czerpią z żerowania na żywych istotach. Znany już na całym świecie Zmierzch przedstawia ich z nieco innej strony. Edward, będący miłością głównej bohaterki, jest jednym z przedstawicieli tego gatunku. Swoim wyglądem potrafi... więcej »
Dodali do kolekcji
Werisa
arwena
CzarnaWdowa
mpaquerette
CukierekShow
Cytrynowaaa
gwell
oll
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
- A to dopiero. Lew zakochał się w jagnięciu. - Biedne, głupie jagnię. - Chory na umyśle lew masochista.

Dodane przez ewa1561

Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!