Zmrok Lampoon Harvard

Okładka Zmrok
autor:
Lampoon Harvard
wydawnictwo:
Świat Książki
data wydania:
2010
ISBN:
9788324718863

Opis

Zabawny, zaskakujący pastisz słynnego "Zmierzchu"! Błyskotliwa, niebywale śmieszna opowieść o pewnej licealistce Belle Goose, szukającej wampira, który by ją ukąsił, dzięki czemu mogłaby przejść na drugą stronę lustra, niczym Alicja. W ponurym miasteczku Switchblade bohaterka poznaje dziwnego Edwarta Mullena, w którym natychmiast się zakochuje. Niestety, nie jest on wampirem... Kapitalny język: osobliwa mieszanka żargonu młodzieżowego, nowomowy reklam telewizyjnych oraz napuszonego stylu a'la Mni..szkówna.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Zmrok
Recenzent: foolosophy
Ogólnie rzecz biorąc w książce fajne są małe nietoperze na końcu każdej strony. I na tym koniec. Nie które momenty dają prześmiewczy obraz zmierzchowej historii, ale autor nie pokazał nawet cienia wyższości nad parodiowaną historią. Bohaterka była tak samo nużąca i niemądra jak prawdziwa odtwórcz... więcej »
Zmrok
Recenzent: Twilightowa
Po książce obiecywałam sobie wiele. Moja pierwsza parodia, w dodatku jednej z ulubionych sag. Dodatkowo Harvard Lampoon to jeden z najstarszych redakcji pisma satyrycznego na świecie, a więc można się było dużo spodziewać. No właśnie.. "można się było"... Belle przenosi się z Pheonix do swojeg... więcej »
Zmrok
Recenzent: RedHead
Słyszałam tyle negatywnych opinii na temat tej książki. Każdy odradzał, ale ja chciałam przeczytać. Z resztą nigdy nie czytałam parodii, tym bardziej wydawało mi się to jakąś nową przygodą. Belle Goose przeprowadza się z Phoenix do małego miasteczka Switchblade z wielką nadzieją na odnalezieni... więcej »
Zmrok miał mi pokazać lepsze, ciekawsze oblicze Zmierzchu. Książkę dostałam i nie podeszłam do niej jakoś bardzo entuzjastycznie. Za satyrami nie przepadam, ale postanowiłam, że nie będę „oceniać książki po okładce”. Wzięłam się do czytania. Zaczęłam jednak od tej przysłowiowej okładki. Z niej to... więcej »
Długo zbierałam się do napisania recenzji tej książki, nie wynikało to z braku czasu czy głębokiej refleksji tej książki. Po prostu, nie wiedziałam co napisać by nie przekolorować jej lub by za bardzo pochwalić. Nie oszukujmy się – po prstu nie wiedziałam co mogę o niej napisać bo jedyne co cisnę... więcej »
„Palące słońce wiszące nad Phoenix prażyło przez szybę auta, za którą moje nieosłonięte, blade ramiona bezwstydnie zwieszały mi się po bokach. Jechałyśmy razem z mamą na lotnisko, ale tylko ja miałam bilet na samolot i w dodatku był to bilet w jedną stronę. Parodia, jak to parodia, powinna ... więcej »
Zmrok
Recenzent: trabska
'Zmrok' to kolejna książka o której strasznie trudno się mówi. Parodia Zmierzchu ? Bardzo źle oceniałam 'Zmierzch' ale teraz żałuje. Powinnam od razu zabrać się za Zmrok. Spojrzałambym wtedy bardziej pozytywnie na pierwszą część sagii. Zmrok to kompletna porażka. Zmierzch przy tym to po prostu ar... więcej »
Dodali do kolekcji
weera
mrbiggles
cooma
rosamund
FreeSoul
doffka
Tanashi
dark_happy_turtle
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!