Zostań, jeśli kochasz Gayle Forman

Okładka Zostań, jeśli kochasz
autor:
Gayle Forman
wydawnictwo:
Nasza Księgarnia
data wydania:
2014
ISBN:
9788310127907

Opis

Światowy bestseller przetłumaczony na ponad trzydzieści języków, na którego podstawie powstał wzruszający film z Chloë Grace Moretz i Jamiem Blackleyem w rolach głównych.

Mia straciła wszystko. Czy miłość pokona śmierć?

Po tragicznym wypadku, w którym zginęli jej najbliżsi, Mia trwa w stanie dziwnego zawieszenia. Musi podjąć decyzję, czy walczyć o odzyskanie przytomności, czy też poddać się i umrzeć. Próbując rozstrzygnąć ten dylemat, wspomina dotychczasowe życie.

../>Poruszająca książka o dającej wsparcie rodzinie, przyjaźni, samotności i znajdowaniu swego miejsca na ziemi, o umiejętności żegnania się z przeszłością i przyjmowania tego, co nadchodzi. "Zostań, jeśli kochasz" opowiada o potędze miłości i wyborach, których każdy z nas musi dokonać.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Najpierw był szał na Gwiazd naszych wina, a teraz ogromnym zainteresowaniem cieszy się Zostań, jeśli kochasz. Tak samo jak w pierwszym przypadku książka Gayle Forman zyskała sławę dzięki filmowi, który został nakręcony na jej podstawie i wszedł do kin we wrześniu 2014 roku. Mia ma wielkie plan... więcej »
Przez pewien czas w telewizji co rusz puszczano reklamy promujące film nakręcony na podstawie książki „Zostań, jeśli kochasz”. Mówiono, że to bestseller, pozycja do przeczytania niemalże dla każdego, opowiadająca o woli walki i miłości. No która kobieta nie skusi się na taką reklamę? Z radosnym o... więcej »
Mia jest zwykłą siedemnastolatką, która kocha muzykę poważną, grę na wiolonczeli, ma kochających rodziców i młodszego brata, Teddy'ego, którego uwielbia; ma także chłopaka, Adama, świetną przyjaciółkę, Kim, i wielkie plany na przyszłość - planuje uczęszczać do najlepszej szkoły muzycznej w okolic... więcej »
„Zostań, jeśli kochasz” to tytuł, który z pewnością każdy kojarzy. Od pewnego czasu można prześledzić wiele jej recenzji, ale również opinii na temat ekranizacji, która powstała. Została przedstawiona wzdłuż i wszerz, na wiele sposobów, i choć zbiera zróżnicowane opinie, to muszę stwierdzić, ż... więcej »
"Nie jestem pewna, czy jeszcze należę do tego świata. Nie jestem pewna, czy chcę się obudzić." "Jeśli zostanę. Jeśli przeżyję. To ja decyduję." Siedemnastoletnia Mia ma wiele powodów, by czuć się szczęśliwą. Kochająca rodzina, wspaniały chłopak i niebywały talent muzyczny, który wróży jej świ... więcej »
Mia straciła w wypadku najbliższą rodzinę – rodziców i młodszego brata. A teraz patrzy na siebie z innej perspektywy. Przemierza szpitalne korytarze i dowiaduje się kolejnych rzeczy z wypadku, rodzinie, przyjaciołach. Wspomina najważniejsze momenty swojego życia. I próbuje dokonać najtrudniejszeg... więcej »
Początkowo tytuł brzmiał „Jeśli zostanę”. Teraz mamy do czynienia z „Zostań, jeśli kochasz”. Ah, co to ekranizacje robią z książkami ;). Pierwszy tytuł wydaje mi się być bardziej chwytliwy i lekko tajemniczy, podczas, gdy drugi, przemawia do mnie już nieco mniej… ale chwila moment, przecież to ni... więcej »
LUDZKA-SOKOWIROWKA.BLOGSPOT.COM Czy byłbyś w stanie żyć na świecie bez bliskich Ci osób? Pogodzić się z bólem ich braku, niejaką pustką w sercu? Jest to jedna z cięższych prób życia, a jednocześnie naturalna kolej rzeczy – śmierć. Wydawać by się mogło, iż skoro czeka to każdego, to jest to zja... więcej »
Ludzie na całym świecie zastanawiają się czy istnieje życie poza grobowe, czy sam istnieje Bóg istnieje, czy widać sławne światełko w tunelu? Każdy chciałby wiedzieć, czy przechodzenie na drugą stronę boli. Można więc pomyśleć, że czeka na nas anioł, który jest po ty, by nas przeprowadzić. Mia pr... więcej »
Powieść Gayle Forman po raz pierwszy została wydana w Polsce w 2010 roku pod innym tytułem - Jeśli zostanę. Jednak głośno zrobiło się o niej dopiero niedawno, gdyż w kinach pojawiła się jej ekranizacja z Chloe Grace Moretz i Jamiem Blackleyem w rolach głównych. Ja również dałam się złapać w tę pu... więcej »
Co, jeśli zostanę ?
Recenzent: xtheisabellex
Po książkę sięgnęłam z powodu wielkiego szału na nią, jaki ogarnął Polskę i cały świat. Próbując ją kupić okazało się, że wszystkie egzemplarze zostały wyprzedane, film trafił do kin, ludzie chcieli ją przeczytać. Pomyślałam, że musi być dobra. I gdybym sięgnęła po nią trochę wcześniej, gdybym n... więcej »
O książce "Zostań, jeśli kochasz" autorstwa amerykańskiej pisarki Gayle Forman zrobiło się głośno za sprawą ekranizacji, która miała powstać. Ja oczywiście również o niej słyszałam, a że już wcześniej chciałam przeczytać tą powieść stwierdziłam, iż jest to świetny pretekst, aby w końcu się w nią ... więcej »
Gayle Forman ma niewątpliwie dużo talentu. Na początku mojej przygody z "Zostań, jeśli kochasz" ciężko było mi się przyzwyczaić do tej książki. Zaczęłam ją jakiś czas temu, porzuciłam po dwóch czy trzech rozdziałach, a wróciłam do niej po trzech miesiącach. W końcu udało mi się ją skończyć i musz... więcej »
Dodali do kolekcji
attitudeproblem
freya1982
bunia4684
Ruczek
Black_Vampire
Betsy
Amarisa
sachiko
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!