Zupa z ryby fugu Monika Szwaja

Okładka Zupa z ryby fugu
autor:
Monika Szwaja
wydawnictwo:
SOL
data wydania:
2010
ISBN:
9788362405039

Opis

Ryba fugu jest bardzo smaczna, ale jeśli będziemy obchodzić się z nią nieostrożnie ? możemy otruć siebie i współbiesiadników. Na śmierć. Podobnie z naszym życiem. Jest ono jak potrawa dla inteligentnych. Trzeba zawsze myśleć o tym, co robimy, jakie decyzje podejmujemy ? choćby targały nami szekspirowskie zgoła emocje - inaczej może się tak zdarzyć, że ktoś (my sami?) zapłaci wysoką cenę za nasz brak rozwagi. Kobieta chce mieć dziecko ? czy to zbyt wielkie żądanie? Chce być matką ? czy jest w t..ym coś złego? Wykorzystuje możliwości, które daje współczesna nauka ? po to jest nauka! W pewnym momencie jednak schodzi z bezpiecznej ścieżki ? emocje wzięły górę, rozum zasnął, obudziły się upiory. Kobieta podejmuje decyzje, nie licząc się z nikim. Ważne jest tylko osiągnięcie celu. Młoda dziewczyna, studentka ? rozsądna, inteligentna, zrównoważona ? chce studiować na mało opłacalnym kierunku, dla własnej satysfakcji teraz i w przyszłości. Jest osamotniona w swoich dążeniach, rodzice widzieliby ją na bardziej praktycznych studiach, a w przyszłości w rodzinnym biznesie. Dziewczyna nie ma wsparcia z ich strony. Przyjaźń kolegów z uczelni nie wystarczy na mieszkanie, jedzenie, życie. Dziewczyna podchwytuje podsunięty jej pomysł na zarobienie pieniędzy i od razu wie, że podejmuje ryzyko. Nie wyobraża sobie jednak rozmiarów tego ryzyka. Obie te młode kobiety przypominają trochę kucharza, który beztrosko bierze rybę fugu za ogon i w całości wrzuca ją do garnka z zupą. Ktoś będzie musiał zapłacić za ten brak refleksji... a cena może być wysoka.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Tematyka » Literatura kobieca
  Społeczno-obyczajowa » Beletrystyka » Literatura kobieca
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść polska
  Ryba Fugu jest bardzo smaczna, ale jeśli będziemy się z nią obchodzić nieostrożnie - możemy otruć siebie i współbiesiadników. Na śmierć. Podobnie z naszym życiem, które jest jak potrawa dla inteligentnych. Trzeba zawsze myśleć o tym, co robimy, jakie decyzje podejmujemy - choćby targały nami zgoł... więcej »
  Ta książka to niedorzeczna, nieciekawa powieść. Źle, źle. Skasuj wszystko. I od nowa: Ta powieść jest dobra. Nie, nie. Skasuj wszystko. Jeszcze raz: „Zupa z ryby fugu” to genialna, niezwykle ciekawa, interesująca powieść, którą zdecydowanie powinno się przeczytać! Szwaja rzuca nam powiastkę intel... więcej »
  Fugu dla odważnych i bogatych. Do sięgnięcia po „Zupę z ryby fugu” skłoniła mnie okładka. Zaciekawiona obrazkiem kolczastej ryby ze smoczkiem przeczytałam opis: „Ryba fugu jest bardzo smaczna, ale jeśli będziemy obchodzić się z nią nieostrożnie - możemy otruć siebie i współbiesiadników. Na ś... więcej »
  Zupa z ryby fugu
  Recenzent: AnnaW
  Czy chęć posiadania dziecka jest tak naturalnym i szlachetnym popędem, że mamy prawo dążyć do jego realizacji wszelkimi metodami? Takie pytanie zadaje Monika Szwaja w swojej książce „Zupa z ryby fugu”. Ten, kto liczy na jednoznaczną odpowiedź, zawiedzie się jednak. Autorka nie mówi niczego wprost... więcej »
  W tym roku trafiło w moje ręce kilka naprawdę wartościowych książek więc wybór tej najlepszej nie jest łatwy. Zdecydowałam się jednak na powieść Moniki Szwai pt. „Zupa z ryby fugu”. Autorkę bardzo lubię za jej ciepło i poczucie humoru, które prezentowała we wszystkich poprzednich swoich książkach... więcej »
  Wstyd mi się przyznać, ale ,,Zupa z ryby fugo” jest pierwsza książką autorki którą przeczytałam. Zawsze słyszałam pozytywne recenzje o twórczości Pani Moniki Szwaji, ale nie miałam okazji zapoznać się z żadną pozycją. Teraz żałuję, że wcześniej nie sięgnęłam po żadną książkę polskiej pisarki.... więcej »
  Zupa z ryby fugu
  Recenzent: sylissima
  Opis zdradza nam niewiele, wręcz nic. Dopasowany jest tylko do istniejącej w tej książce historii. Fugu, a właściwie Takifugu to ryba, w której zawarta jest trucizna, powodująca paraliż mięśni. Osoba zatruta przez tą rybę umiera przez uduszenie, bo nie ma na to lakarstwa. Tej ryby nie można zjeść... więcej »
  Zupa z ryby fugu
  Recenzent: sylissima
  Pani Monika Szwaja jest zapewne znaną autorką takich książek, jak "Zapiski stanu poważnego" czy "Powtórka z morderstwa". Urodziła się w 1949 roku. Przez kilka lat pracowała jako nauczycielka, ale potem odała się pisarstwu. A w 2010 roku powstała "Zupa z ryby fugu". Opis z czwartej strony ok... więcej »
  Dodali do kolekcji
  anek7
  azia
  arwenka2222
  foolosophy
  anooshka
  panika0
  pomaranczowo_mi
  Risate
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!