Zwiadowcy #2 - Płonący most John Flanagan

Okładka Zwiadowcy #2 - Płonący most
autor:
John Flanagan
wydawnictwo:
Jaguar
data wydania:
2010
ISBN:
9788360010891

Opis

Drugi tom bestsellerowej serii Johna Flanagana o Zwiadowcach - kontynuacja losów Willa i jego przyjaciół. Królestwo Araluenu przygotowuje się do wojny z okrutnym baronem Morgarathem. Will, zwiadowca Gilan oraz Horacy otrzymują ważne zadanie - wyprawiają się do sąsiadującej z Araluenem Celtii, by wezwać jej władcę na pomoc w walce z najeźdźcą.
Gdy docierają na miejsce, ich oczom ukazuje się przerażający widok - wioski Celtii są opustoszałe, wiatr hula po zniszczonych zabudowaniach, na gościńc..ach zaś królują bandyci. Od wyczerpanej, niemal umierającej z głodu dziewczyny, bohaterowie dowiadują się, że Morgarath uprzedził ich zamiary - zaatakował Celtię, porwał górników, a króla i jego ludzi odrzucił daleko na południe... Gdy Gilan wyrusza z wieściami do Araluenu, Will, Horacy i Evanlyn odkrywają, że plan diabolicznego hrabiego jest dalece bardziej wyrafinowany, niż mogliby sądzić.
Tylko dni dzielą Morgaratha od wybudowania mostu, który pozwoli mu przerzucić armię na ziemie królestwa. Nie ma czasu, by poinformować o tym władcę, Will i Horacy muszą wziąć sprawę we własne ręce. Ale spalenie mostu do dopiero początek kłopotów.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Tematyka » Fantasy
  Fantastyka » Beletrystyka » Fantasy
  Literatura dla dzieci i młodzieży » Literatura » Literatura dla młodzieży zagraniczna
  Mimo tego, że pierwszy tom mnie jakoś szczególnie nie zachwycił, z radością sięgnęłam po kolejną książkę z serii Zwiadowców. Po „Ruinach Gorlanu” bardzo przywiązałam się do bohaterów i pragnęłam poznać ich dalsze przygody. „Płonący Most” tylko pogłębił sympatię, którą darzyłam Willa, Horace’a, ... więcej »
  Mimo tego, że pierwszy tom mnie jakoś szczególnie nie zachwycił, z radością sięgnęłam po kolejną książkę z serii Zwiadowców. Po „Ruinach Gorlanu” bardzo przywiązałam się do bohaterów i pragnęłam poznać ich dalsze przygody. „Płonący Most” tylko pogłębił sympatię, którą darzyłam Willa, Horace’a, ... więcej »
  Od przeczytania przeze mnie pierwszego tomu minęło pół roku. Wcześniej albo nie miałam kiedy sięgnąć po książki, albo byłam w trakcie czytania czegoś innego, co skupiało moją uwagę. Gdy więc dostałam się w końcu do drugiego tomu serii, nie byłam zbytnio do niego przekonana, gdyż nie podobał mi si... więcej »
  Serię Zwiadowcy rozpoczęłam od tej części i to ona wprowadziła mnie w świat Willa i dlatego zapewne, jest moją, jak na razie, ulubioną częścią. „Płonący most" jest kontynuacją „Ruin Gorlanu" i drugą księgą trylogii pt. „Zwiadowcy" autorstwa Johna Flanagana. Cykl opowiada o przygodach młodych c... więcej »
  "Płonący most"
  Recenzent: Miravelle
  Po przeczytaniu pierwszej części Zwiadowców, od razu poleciałam do księgarni po następną, ponieważ bardzo mi się oni spodobali. Nie zawiodłam się. "Płonący most" to już druga część serii "Zwiadowcy". Seria może na początku się wielu osobom nie spodobać- rycerze, zamki, wojny.. sam czas książk... więcej »
  John Flanagan to moje drugie - po Michaelu Grancie - czytelnicze objawienie w tym roku. Słyszałam opinie, jakoby drugi tom z serii "Zwiadowcy" znacznie odstawał poziomem od jego poprzednika - i muszę się z tym zgodzić. Jest dużo lepszy! Po raz kolejny towarzyszymy w przygodach młodemu czelad... więcej »
  Dodali do kolekcji
  Roksa
  gosiak9444
  aga29_12
  IvanG
  Cropka
  Shamira
  Nala_5
  Salama
  Cytaty z książki+ Dodaj cytat
  Brak wiary w siebie jest jak choroba. Jeśli stracisz panowanie nad nim, twoje wątpliwości staną się rzeczywistością.

  Dodane przez blackmoth

  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!