Zwiadowcy księga 1. Ruiny Gorlanu John Flanagan

Okładka Zwiadowcy księga 1. Ruiny Gorlanu
autor:
John Flanagan
wydawnictwo:
Jaguar
data wydania:
2010
ISBN:
9788360010884

Opis

Osadzona w fikcyjnym, stylizowanym na średniowiecze, świecie powieść przygodowa dla nastolatków, pierwszy tom bestsellerowej serii Johna Flanagana. Barwna, epicka opowieść o odwadze i przyjaźni, która przywodzi na myśl Władcę Pierścieni - Limelight Przyszłość piętnastoletniego Willa, wychowanka sierocińca, zależy od decyzji możnego barona. Szkoła Wojowników bądź proza chłopskiego życia, miecz i zbroja, albo oporządzanie trzody... Will bardzo chciałby zostać rycerzem jak jego ojciec - bohater, któ..ry zginął w ostatniej potyczce ze złym baronem Morgarathem. Problem w tym, że do władania ciężką bronią potrzebna jest krzepa i siła fizyczna, a ich chłopakowi brak. Niewysoki i drobny, regularnie zbiera cięgi od większych kolegów. Los Willa wydaje się być przesądzony (witajcie świnki, witajcie zagony, żniwa i wykopki!), gdy nieoczekiwanie ktoś wyraża chęć zaopiekowania się sierotą. Tajemniczy Hart proponuje chłopcu przystanie do zwiadowców - okrytej złą sławą grupy ludzi, o których krążą rozmaite legendy. Ponoć zwiadowcy parają się mroczną magią, potrafią stawać się niewidzialni. Ludzie patrzą na nich ze strachem i niechęcią. Nie taki los wymarzył sobie Will, ale wszystko wydaje się lepsze od wejścia w skórę pokornego pańszczyźnianego chłopa. Początek nauki u Halta to jednocześnie początek wielkiej przygody, prawdziwej męskiej przyjaźni oraz walki na śmierć i życie.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Ruiny Gorlanu to I tom serii Zwiadowców. Książka jest napisana lekko, można w niej znaleźć wiele mądrych, życiowych cytatów. Autor opisuje wszystko dokładnie, pobudza wyobraźnie. Czytając przenosimy się w świat Willa, sieroty, która od dziecka miała marzenie zostać rycerzem. Towarzyszymy mu po... więcej »
Pierwszym skojarzeniem, jakie przychodzi nam na myśl, kiedy słyszymy „fantasy”, jest „Władca Pierścieni”, a także różne różniste elfy, krasnoludy i tego typu nierzeczywiste postaci. Ale czy można dobrze się bawić czytając powieść fantastyczną pozbawioną wszechobecnych, i jakże modnych teraz, wamp... więcej »
Książkę zakupiłam w czasie kiedy seria zaczęła zdobywać swoją popularność oraz dobre zdanie wśród młodzieży W czasie kiedy ja zaczynała przygodę z pierwszą książką na półkach księgarni były już dostępne kolejne części i jak dobrze sobie przypominam, to było ich już chyba pięć. Ja jednak postanowi... więcej »
Książkę zakupiłam w czasie kiedy seria zaczęła zdobywać swoją popularność oraz dobre zdanie wśród młodzieży W czasie kiedy ja zaczynała przygodę z pierwszą książką na półkach księgarni były już dostępne kolejne części i jak dobrze sobie przypominam, to było ich już chyba pięć. Ja jednak postanowi... więcej »
Opowieść rozpoczyna się w najważniejszym momencie życia młodych bohaterów: w Dniu Wyboru. Przydzieleni będą wtedy do Mistrzów Sztuk i będą się szkolić przez najbliższe cztery lata jako czeladnicy. Will nie posiada żadnych specjalnych umiejętności, które predestynowałyby go do roli wybrańca. Jest ... więcej »
O książce: 15-letni Will - sierota na zamku Redmont - od zawsze marzy, by stać się rycerzem. Niestety, jego marzenia są nie do zrealizowania. Niski, skromnej postury inteligentny chłopaczyna, który woli uciekać, skrywać się, chodzić po drzewach i atakować z ukrynia, nie jest odpowiednio przygotow... więcej »
Wiele dobrego słyszałam na temat cyklu napisanego przez Johna Flanagana. Na kilku blogach miałam okazję przeczytać pochlebne recenzje poszczególnych tomów serii, jednak dopiero rozmowa z bratem, który ostatnimi czasy stał się fanem "Zwiadowców", to pewnie nadal tkwiłabym słodkiej nieświadomości. ... więcej »
"Zwiadowcy" - seria ciesząca się dużym powodzeniem wśród młodzieży w Europie, na świecie, ale również i w Polsce. Świetna forma pisarska Johna Flanagana pozwala na wydawanie książek w zawrotnym tempie, a ja się pytam, czy nie przybrały one przypadkiem skomercjalizowanej formy powieści pisanych z... więcej »
Prawdopodobnie każdy z nas ma swoje marzenie z dzieciństwa, które bardzo chce spełnić. Nawet sieroty, do których się zaliczasz. Nie znałeś swoich rodziców. Od małego wyobrażałeś sobie, że Twój ojciec był wielkim bohaterem, rycerzem. Z czasem przyzwyczaiłeś się do tego, aż to stało się Twoją praw... więcej »
Jeszcze przed wyjazdem sięgnęłam po tę książkę z nadzieją, że przeczytam choć połowę, a z resztą rozprawię się po powrocie z Zakopanego. Jednakże lektura pierwszej części serii o zwiadowcach zaskoczyła mnie na tyle, że w ciągu kilku godzin przeczytałam wszystko i bardzo żałowałam, że mam na pod... więcej »
Will wychował się w sierocińcu na zamku barona Aralda. Razem z Horacem, Georgem, Jenny i Alyssą mają wybrać swoje powołanie. Wszyscy oprócz Willa wiedzą jakiego fachu chcą się uczyć i, że mistrzowie ich przyjmą. Chłopiec pragną dostać się do Szkoły Rycerskiej, ale niestety został odrzucony przez... więcej »
Dodali do kolekcji
Cropka
Nala_5
tomaszsobczak
thepositives
Salama
akinoria
EvangelinDillariss
Demetria
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!