Zwyczajny facet Małgorzata Kalicińska

Okładka Zwyczajny facet
autor:
Małgorzata Kalicińska
wydawnictwo:
Zysk i S-ka
data wydania:
2010
ISBN:
9788375065763

Opis

Czasem kopnięcie losu przynosi nam wyzwolenie?Pozbawiony pracy Wiesiek dowiaduje się od swego kumpla, że jest dobra praca, ale daleko poza domem. Przyjmuje ją z wątpliwościami i nadzieją, zresztą skorzystałby z każdej szansy, byle przerwać poniżający stan pałętania się po domu, bycia utrzymankiem własnej żony. Silne i prawdziwe męskie przyjaźnie pozwalają mu z humorem i dystansem przeżywać życiowe porażki i uwierzyć, że trzeba iść naprzód i poszukiwać sensu życia, nawet gdy wszystko jest przeciw ..i ma się ponad pięćdziesiąt lat.Los bywa szczodry? W jesiennych barwach Mazur oraz w zimowym krajobrazie Finlandii Wiesiek odnajduje nieznane mu dotąd znaczenie miłości ? dojrzałej i mądrej ? i kobietę, której tak długo szukał.Małgorzata Kalicińska w swej nowej powieści ? Zwyczajny facet? w stylu znanym z bestsellerowego Domu nad rozlewiskiem po raz kolejny udowadnia, że miłość może połączyć i uzdrowić pokaleczone osoby i być nadzieją na spełnione życie. Jesienią też rozkwitają kwiaty...

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Zwyczajny facet ... Kim jest tak naprawdę? Do czego odnosi się owo stwierdzenie? Na te i na inne pytania znajdziecie odpowiedź w najnowszej powieści Małgorzaty Kalicińskiej. Przyznam się szczerze, że podchodziłam bardzo sceptycznie do tej książki. Szum wokół wcześniejszych dzieł pani Małgorzaty ... więcej »
Zauroczona "Domem nad rozlewiskiem" i nieco rozczarowana "Fikołkami na trzepaku " sięgnełam po "Zwyczajnego faceta" .Jeśli Kalicińska napisała tak świetną powieść o kobiecie po przejściach Małgosi to zapewne stać ją było na napisanie ciekawie i mądrze o facecie z bagażem doświadczeń.Jednak lektur... więcej »
Czytając wcześniejsze książki Kalicińskiej zwłaszcza serię o "Rozlewisku" nabrałam do jej twórczości dystansu. O ile pierwsza część rozlewiska mnie zachwyciła i tym samym zmusiła do odwiedzenia Pasymia, tak druga skutecznie zniechęciła, a trzecia pozostawiła lekki niedosyt. Być może wynikało... więcej »
Zwyczajny Facet. To znaczy jaki? Czy zwyczajny to znaczy uległy, cichy, cierpliwie znoszący humory żony jednocześnie zarabiający spore pieniądze, dbający o dom i dzieci? Czy też uganiający się za kobietami, zdradzający i opętany nałogami? Gdzie kończy się stereotypowość, a zaczyna normalność? Pra... więcej »
:)
Recenzent: jasmin79
"Zwyczajny facet" to historia pięćdziesięciolatka, który szuka własnego celu w życiu. W wyniku likwidacji Stoczni - jego zakładu pracy jest bezrobotny. Ciąży mu fakt, że jest na utrzymaniu żony. Nie potrafi się z nią porozumieć. Dwójka dorosłych już dzieci ma swoje sprawy, a On błąka się z kąta ... więcej »
Dodali do kolekcji
czochrata
agnieszkap
jotgol
kejti1
martagieks
beatta
Domcia
azia
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!