Życie Pi Yann Martel

Okładka Życie Pi
autor:
Yann Martel
wydawnictwo:
ZNAK
data wydania:
2009
ISBN:
9788324003266

Opis

Doskonała i wspaniała książka, która wciąga w ten najlepszy sposób - nie można się od niej oderwać. Napięcie , zaskoczenie, sedno człowieczeństwa i bezgraniczny zachwyt. Strona po stronie. Powieść, która uniesie Cię wysoko ponad rzeczywistość.

Słowa kluczowe

Kategorie

  Beletrystyka » Psychologiczna
  Beletrystyka » Filozoficzna
  Tematyka » Literatura piękna
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść zagraniczna
  Życie Pi
  Recenzent: izus90
  Życie Pi jest książką, którą chciałam, którą wręcz musiałam koniecznie przeczytać. Naczytałam się o niej tyle, że myślę, że na podstawie samych recenzji mogłabym z wielką dokładnością przedstawić fabułę, jednak fabuła i recenzje to jedno, a książka i emocje jakie udało jej się we mnie wywołać to ... więcej »
  Co nowego i świeżego można napisać o książce, którą przeczytali już chyba wszyscy miłośnicy książek... Rzeczywiście, historia Piscina Molitora Patela wydaje się tak nierzeczywistą, że chłonie się ją jednym tchem i zupełnie zapomina się o tym, że to przecież tylko fikcja literacka. Co mnie naj... więcej »
  Życie Pi
  Recenzent: Dagna
  Najlepsza "lekcja religii" na jakiej kiedykolwiek byłam. Zaliczam tą książkę do dziesiątki obowiązkowych dla każdego myślącego człowieka. A nawet do pierwszej piątki. Wspaniała książka. więcej »
  W trakcie czytania miałem masę pomysłów na to, co zamieszczę w opinii o tej książce. Z każdym rozdziałem dochodziłem jednak do wniosku, ze czego bym tu nie napisał, czego bym nie streścił, nie zdradził i nie zachwalał nie oddam nawet w najmniejszym stopniu odczuć, które towarzyszyły mi podczas ... więcej »
  "Życie Pi" to opowieść nieprawdopodobna, opowieść wydawać by się mogło, która nie ma prawa się zdarzyć. A jednak - choć sama się sobie chwilami dziwię, gdy spojrzę realistycznym okiem na historię napisaną przez Yann Martela - uwierzyłam w nią i przez chwilę stałam się jej częścią. Powieść opow... więcej »
  Dość długo zwlekałam z napisaniem tej recenzji. Impulsem do działania stały się nadchodzące dni - jak by nie było czas refleksji i zadumy (przynajmniej dla mnie) nad życiem, śmiercią, a w końcu i samym Bogiem. Tak się składa, że "Życie Pi" dotyka każdego z tych zagadnień. Króciutko o fabule. ... więcej »
  Dodali do kolekcji
  sowkachoinowka
  gosiaw
  CukierekShow
  wredna_suka
  gestia
  Cocophilia
  hotaru
  oll
  Cytaty z książki+ Dodaj cytat
  Czas jest iluzją, która tylko sprzyja panice.

  Dodane przez mag85

  Inne książki tego autoraAutorzy
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!