Wątek: CO WARTO PRZECZYTAĆ?

koziolek
13 wypowiedzi
Chciałabym przeczytać jakąś książkę ,która będzie mnie bawiła i śmieszyła, bo choć lubię sensacje,romanse i horrory to brak mi jakieś śmiesznej fabuły.Czy macie coś ciekawego do zaproponowania?Jedną z takich książek przy których śmiałam się czytając były "Piaski czasu"Sheldona-polecam.
kasiula199
159 wypowiedzi
"Cesarz" Kapuścińskiego - wątki rozpatrywane w izolacji, a nie w kontekście wydają się być garścią absurdów :) serdecznie polecam
Były kanapowicz
burnt_orange
63 wypowiedzi
Ja polecam książkę Doppler Erland Loe. Bardzo sympatyczna powieść współczesna, która aż tonie w oparach absurdu. Niemniej są tam też dość poważne rozważania na temat teraźniejszości.
tortoise84
167 wypowiedzi
Skoro w oparach absurdu mamy pozostać, to polecam "Euklides był osłem" Stefana Themersona. Poważne rozważania są tam głównie między linijkami.
Maynard
841 wypowiedzi
Polecam "Klub Dumas" Perez-Reverte. Śmiechu jest tam trochę, odniesień do literatury mnogo, sensacja często i gęsto , no i tajemnica z Szatanem w tle na zasmażkę. Zaraz potem chce się sięgnąć do "Trzech muszkieterów" których obecnie czytam. Polecam!
patka_989
5 wypowiedzi
Ja polecam książkę Marka Hłaski "Piękni dwudziestoletni" - to mała satyra na temat PRL-u i ogólnie socrealizmu. Bawi zarówno absurd życia w tamtych czasach, jak i dystans autora do siebie i świata
mcrox110
63 wypowiedzi
Według mnie każdy powinien przeczytać przepiękną książkę o miłości , uczuciach małego chłopca - Moje drzewko pomarańczowe. Książka bezcenna , po przeczytaniu jej ( wypożyczonej z biblioteki ) postanowiłam kupić swój egzemplarz.
To książka dla osób w każdym wieku - dla 13 letnich dzieci , 30 letnich mam i 60 letnich babci...
Anjali
3 wypowiedzi
Mnie niezmiennie za każdym razem bawi "Klub Pickwicka" Dickensa. Ach, ten angielski humor...

A jak chodzi o komizm absurdu, to polecam "Paragraf 22". Fantastyczna satyra na amerykańską armię.
mysior
259 wypowiedzi
Anjali
Mnie niezmiennie za każdym razem bawi "Klub Pickwicka" Dickensa. Ach, ten angielski humor...

A jak chodzi o komizm absurdu, to polecam "Paragraf 22". Fantastyczna satyra na amerykańską armię.

w pełni popieram :)
od siebie dodam jeszcze serię "Świat dysku" T. Pratchetta (jeśli lubisz fantastykę), "Jestem kotem" Natsume Sōseki oraz Umberta Eco "Baudolino".
glan
106 wypowiedzi
Cykl o Wędrowyczu, Świat dysku, Paragraf... ;)
frodo
2221 wypowiedzi
Najnowszą powieść Jacka Komudy - "Orły na Kremlu". Ku pokrzepieniu serc.
kiszkazmiodem
6 wypowiedzi
A mnie przypadła do gustu "Sprawiedliwość owiec" Książka jest niby kryminałem, ale przedstawiona w ten zabawny-zwierzęcy sposób! ;-)
mcrox110
63 wypowiedzi
Według mnie każdą książkę warto przeczytać.Każdy ma swój gust czytelniczy i ma inne zdanie co do tego pytania.Jedni lubią kryminały,inni fantasy a jeszcze inni lekkie czytadełka.Ale...jest tyle pięknych książek,które warto przeczytać,że to pytanie jest aż śmieszne.Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie .
glan
106 wypowiedzi
http://pl.wikipedia.org/wiki/Trylogia_Czarnego_Maga < oderwac sie nie moglem, calosc praktycznie polknieta... [dziwne okreslenie w stosunku do ksiazki... ale coz, szla blyskawicznie :D]
Shelle_
6 wypowiedzi
Bardzo polecam ostanią część cyklu: Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów [ostatnie lato]

Nie nudzi tak jak pierwsza część.
diabolicalady
953 wypowiedzi
zależy co kto lubi. Wszystko ciekawi na swój sposób.
SaucerheadTharpe
3 wypowiedzi
O siebie dodam serię Glena Cooka: "Prywatny detektyw Garrett" chichot gwarantowany... a w kategorii rodzimego śmiechu "Lesio" i "Dzikie Białko" Chmielewskiej
Yoggobela
144 wypowiedzi
A ja chcę od jakiegoś czasu wziąć się za książki Pratchetta i chciałam zapytać osoby, które znają jego książki, która będzie najlepsza na początek ? Chodzi mi o to, że nie chcę trafić np. na jakąś słabszą (o ile autor takie w ogóle ma) i się zniechęcić niepotrzebnie.
Mahi
46 wypowiedzi
burnt_orange
Ja polecam książkę Doppler Erland Loe. Bardzo sympatyczna powieść współczesna, która aż tonie w oparach absurdu. Niemniej są tam też dość poważne rozważania na temat teraźniejszości.

Absolutnie popieram. Doppler koniecznie.
enedtil
170 wypowiedzi
Yoggobela
A ja chcę od jakiegoś czasu wziąć się za książki Pratchetta i chciałam zapytać osoby, które znają jego książki, która będzie najlepsza na początek ? Chodzi mi o to, że nie chcę trafić np. na jakąś słabszą (o ile autor takie w ogóle ma) i się zniechęcić niepotrzebnie.

Polecam zabrać się na początek za Świat Dysku, który radzę czytać seriami. Osobiście polecam cykl o Wiedźmach (pierwsza książka to Równoumagicznienie ale można zacząć od Trzech wiedźm - moja ulubiona) i o Straży (pierwsza to Straż! Straż!). Co do słabszych pozycji tego autora - nie wydaje mi się żaby takie istniały ;)
frodo
2221 wypowiedzi
Jeśli już mowa o fantasy to polecam trzy wielkie antologie z serii Legendy wydawnictwa "Rebis". Najnowsza to "Czarnoksiężnicy". Absolutne musisz mieć fana tej literatury.
enedtil
170 wypowiedzi
R. A. Salvatore - jak się zabrać za jego 'Zapomniane Krainy'? Czytać według kolejności wydania serii czy według wewnętrznej chronologii cyklu?
Thomash
103 wypowiedzi
rozbawić i wciagnąć w swoją twórczość potrafią dwaj Panowie "P" tj: Pilipiuk i Piekara.osobiscie czytam Grzędowicza i też jestem content:-)
vanilla
8 wypowiedzi
Serdecznie polecam książkę Wojciecha Cejrowskiego - Gringo wśród dzikich plemion. :)
diabolicalady
953 wypowiedzi
jak ktoś chce się pośmiać polecam "sprzedawca broni" Hugh Laurie'go... ubaw po pachy :D
Wolisz miękkie czy twarde?
Rozmowy z autorami
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!