Wątek: ulubione cytaty/powiedzenia/Wasze credo/motto życiowe

madziab86
32 wypowiedzi
Witam,
proszę o Wasze ulubione cytaty, ale tylko te mądre i wartościowe, żadne śmieszne, bo to mogę znaleźć na bashu :) Mogą być z książki, muzyki, wiersza...a także Wasze samodzielnie wymyślone.
frodo
2226 wypowiedzi
"Co, kto robi jego rzecz". Ryszard Riedel, "Autsajder".
kasiula199
159 wypowiedzi
"Wymagaj od siebie nawet wtedy, kiedy nikt by od Ciebie nie wymagał" JPII
frodo
2226 wypowiedzi
Obserwuj , słuchaj, rzadko osądzaj i nie chciej za dużo - Platon
frodo
2226 wypowiedzi
Najwięcej kształtów ma abstrakcja - S.J. Lec
madziab86
32 wypowiedzi
Dziękuję, szkoda, że taki mały odzew na ten post na forum, ale podaliście same cytaty, których nie znałam, wiec za to dziękuję raz jeszcze i liczę na dalszy ciąg...:)
gwiazd
48 wypowiedzi
to raczej moje motto:
"Przejść przez życie tak, aby pozostały ślady" [bp. Jan Chrapek]

:)
madziab86
32 wypowiedzi
A tu parę moich:

"Słońce nie omija nikogo! Nie ominie i Ciebie, chyba żebyś skrył się w cieniu"
"Żyj tak, aby znajomym zrobiło się nudno, gdy umrzesz"
"Jedynym sposobem pozbycia się pokusy jest uleganie jej" :)
"Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód Twojego smutku potrafi sprawić, że znów wraca radość"
"Kiedy człowiek mówi, że nie cche o czymś mówić, zwykle to znaczy, że nie może myśleć o niczym innym"
"Zawsze na siebie zdani szczęście swoje tworzymy sami"
"Czasem naszą uliczką przechodzi sprzedawca marzeń, ludzie kupują marzenia, a one unoszą ich w nowe, wspaniałe światy."
"Zbiorę wszystkie niteczki światła i utkam z nich dla Ciebie skarpety na mróz, kubrak na długie noce i czapeczkę na samotność"

- autorów nie znam niestety.
gwiazd
48 wypowiedzi
madziab86
"Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód Twojego smutku potrafi sprawić, że znów wraca radość"

Genialne!

Właśnie w takich krótkich zdaniach można zawrzeć całą prawdę tego świata ;)
finnabair
6 wypowiedzi
"Wiek nie chroni przed głupotą"
"Broda nie czyni nikogo filozofem"
"Uśmiech poprawia obyczaje"-dewiza komedii J.Santeul
"Czego chce kobieta tego chce Bóg"
"Porównanie niczego nie udowadnia"
"Zgodą małe rzeczy wzrastają, niezgodą choćby największe się rozpadają"
Miłego dnia:)
Były kanapowicz
burnt_orange
63 wypowiedzi
finnabair
"Czego chce kobieta tego chce Bóg"

Buhahahaha :lol:
Sorki, ale nie wytrzymałem
olya
2 wypowiedzi
I znów zmierzch. Kolejny dzień dobiega końca. Choćby nie wiem jaki był piękny jego miejsce zajmie noc. "Zmierzch" Stephenie Meyer
arwena
129 wypowiedzi
"Malarz to człowiek, który maluje to, co sprzedaje
Artysta to człowiek, który sprzedaje to, co maluje" Pablo Picasso
arwena
129 wypowiedzi
"Życie, które łatwo jest zepsuć, a naprawić tak trudno"— Zofia Nałkowska (Granica)

"Zawsze trzeba wiedzieć, kiedy kończy się jakiś etap w życiu. Jeśli uparcie chcemy w nim trwać dłużej niż to konieczne, tracimy radość i sens tego, co przed nami"— Paulo Coelho (Piąta góra)

"Pośród śmierci trwa życie, pośród kłamstwa trwa prawda, pośród ciemności trwa światło. Stąd wnioskuję, że Bóg jest życiem, prawdą i światłem"— Mahatma Gandhi

"Życie byłoby nieskończenie szczęśliwsze, gdybyśmy mogli rozpocząć je w wieku lat osiemdziesięciu i stopniowo zbliżać się do osiemnastu".— Mark Twain

"Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe'
— Mark Twain
arwena
129 wypowiedzi
"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia"— Albert Einstein

"Życie pisze najbardziej oryginalne, najbardziej komiczne, a jednocześnie najbardziej dramatyczne scenariusze"
— Wisława Szymborska

"Przyjaźń jest drogą, która zanika w piasku, jeśli bez wytchnienia się jej nie odnawia"
— przysłowie afrykańskie

"Solidarność, miłość, godność - dopiero w imię tych rzeczy postępujemy jak ludzie" — Maria Dąbrowska
madziab86
32 wypowiedzi
Arwena, dziekuje :)

A to cytaty z piosenek:
"But then night becomes the day and there’s nothing left to say
If there’s nothing left to say then something’s wrong"

"But I won't cry for yesterday.
There's an ordinary world somehow I have to find.
And as I try to make my way to the ordinary world
I will learn to survive."

"Spending my time
Watching the days go by
Feeling so small
I stare at the wall
Hoping that you think of me too
I'm spending my time "
arwena
129 wypowiedzi
Nie wiem Madzia czy ja tak moge ciagle cos dodawać, ale nie mogę sie powstrzymac-jak bedzie za duzo to daj znać.
Ach, te ksiązki ....cytaty na ten temat

"Kto czyta książki, żyje podwójnie"- Umberto Eco

Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."- przysłowie chińskie

"Dobra książa to rodzaj alkoholu - też idzie do głowy"-Magdalena Samozwaniec

"Ludzie mówią, że życie to jest to, ale ja wolę sobie poczytać"- Cycero
Margotka
13 wypowiedzi
To ja dorzucę jeszcze dwa przysłowia irlandzkie:

'Kiedy niebo się zawali, będziemy łapać skowronki'

'Światło ognia nie pozwoli czytać świetnych opowieści, ale będzie ciepło i nie zobaczysz kurzu na podłodze'
frodo
2226 wypowiedzi
Nie powiem: Nie płaczcie, bo nie wszystkie łzy są złe - Gandalf Szary
frodo
2226 wypowiedzi
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano - Gandalf Szary
Wielu spośród żyjących zasługuje na śmierć. A niejeden z tych, którzy umierają, zasługuje na życie. Czy możesz ich nim obdarzyć? Nie bądź, więc tak pochopny w ferowaniu wyroków śmierci, nawet bowiem najmądrzejszy nie wszystko wie - Gandalf Szary
frodo
2226 wypowiedzi
A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji - Andrzej Sapkowski
Nie zabija się legendy - Andrzej Sapkowski
madziab86
32 wypowiedzi
frodo
A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji - Andrzej Sapkowski

a to dobre :D
madziab86
32 wypowiedzi
frodo
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano - Gandalf Szary

To trzeba uświadamiać ludziom, którzy mówią nam jak mamy żyć i dają cenne rady, albo krytykują za nasze wybory...ten cytat daje do myślenia i właśnie takich oczekiwałam po założeniu tego wątku, więc dziękuję. Czasami trzeba przypominać oczywistości!
madziab86
32 wypowiedzi
"Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko.
Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie.'
arwena
129 wypowiedzi
"Człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc, aby się podniósł." - Gabriel Garcia Marquez

"Znać swoją drogę - to jedno, a iść nią - to drugie."- Matrix

"Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz, co ci się trafi."- Forrest Gump
Wolisz miękkie czy twarde?
Rozmowy z autorami
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!