Nauka o komunikowaniu : podstawowe orientacje teoretyczne

Nauka o komunikowaniu : podstawowe orientacje teoretyczne
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Nauka o komunikowaniu ma przeszło pięćdziesiąt lat i jest dojrzała dyscypliną akademicką. Rozwija się jednak nierównomiernie - nadal dominują uczeni amerykańscy lub obcokrajowcy pracujący w placówkach badawczych w USA. Uniwersytety europejskie usiłują dotrzymać kroku uczelniom zza oceanu i przezwyciężyć ich prymat. W Polsce, mimo wysiłków wielu uczonych i wydawców, ciągle mało jest przekładów, zwłaszcza tych klasycznych i podstawowych. "Nauka o komunikowaniu. Podstawowe orientacje teoretyczne" jest przeznaczona dla osób rozpoczynających studia nad komunikowaniem. Studenci nauk społecznych, dziennikarstwa, politologii, socjologii, kulturoznawstwa etc., mający w programie teorie komunikowania masowego, ciągle borykają się z trudnościami w dotarciu do źródeł i wyczerpujących materiałów. Niniejsza publikacja ma za zadanie wprowadzić w problematykę tej dyscypliny, pomóc zrozumieć jej istotę i charakter. Czytelnicy odnajdą tu między innymi teksty dotyczące obszaru komunikowania masowego, jak funkcjonalizm, teoria użytkowania i korzyści, szkoła frankfurcka, ekonomia polityczna komunikowania, "Cultural Studies", a także eseje poświęcone szkole Paolo Alto i dramaturgicznej koncepcji życia społecznego.
Data wydania: 2001
ISBN: 978-83-229-2161-6, 9788322921616
Wydawnictwo: WUWr - Wyd. Uniwersytetu Wrocławskiego
Stron: 236

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Nauka o komunikowaniu : podstawowe orientacje teoretyczne? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Nauka o komunikowaniu : podstawowe orientacje teoretyczne. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl