Niewidzialne życie Iwana Isajenki

Scott Stambach
4.5 /10
Ocena 4.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Niewidzialne życie Iwana Isajenki
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
4.5 /10
Ocena 4.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Bohaterem debiutanckiej powieści Scotta Stambacha jest Iwan Isajenko, zdeformowany fizycznie siedemnastolatek o błyskotliwym umyśle i upodobaniu do wisielczego humoru, od urodzenia mieszkający w Szpitalu dla Ciężko Chorych Dzieci w Mazyrzu na Białorusi. Ponieważ każdy dzień w tym miejscu wygląda tak samo, dla zabicia nudy Iwan namiętnie czytuje książki i wszystko zamienia w grę, manipulując zdarzeniami oraz ludźmi. I dopiero pojawienie się nowej pacjentki wywraca jego spokojny, poukładany świat do góry nogami. Początkowo Iwan nie darzy Poliny sympatią. Dziewczyna podkrada mu książki. Niszczy ustalony od dawna porządek dnia. I na dodatek jest piękna. Niechęć szybko ustępuje jednak miejsca ciekawości, aż wreszcie między dwojgiem młodych ludzi rodzi się uczucie, o którym żadne z nich nie śmiało nawet marzyć. Teraz Iwan, który dotąd starał się tylko jakoś przetrwać, odgrodzony od świata murem obojętności, zaczyna pragnąć od życia czegoś więcej. Pragnie, by Polina żyła… Historia Iwana to wzruszająca opowieść o odnajdywaniu nadziei w najbardziej nawet niesprzyjających okolicznościach. Czytelnik długo jej nie zapomni. Iwan Isajenko to jeden z najbardziej zaskakujących narratorów, na jakich zdarzyło mi się natknąć: inteligentny, oczytany, a czasami wulgarny nastolatek, skazany na życie, które wydaje mu się nie do zniesienia – dopóki nie odkryje, że nawet w szpitalu dla ciężko chorych dzieciaków miłość jest możliwa. Rozgrywająca się w realiach Europy Wschodniej brutalniejsza, dojrzalsza wersja powieści „Gwiazd naszych wina”. – Eowyn Ivey, autorka „Dziecka śniegu” Piękna, wzruszająca, przesycona ironią opowieść, której niewiele brakuje do „Lotu nad kukułczym gniazdem”. (…) Prawdziwy klejnot. – Nickolas Butler, autor „Shotgun Lovesongs” Czarująco zgryźliwa i ujmująco czarująca opowieść o miłości, nadziei i prawdziwym człowieczeństwie w obliczu nieuchronnej śmierci. – Bradley Somer, autor „27 pięter” Scott Stambach mieszka w San Diego, gdzie jest wykładowcą fizyki i astronomii na tamtejszym uniwersytecie. Współpracuje z tybetańskimi mnichami, zakonnikami i wychowawcami, tworząc specjalne programy nauczania dla tybetańskich klasztorów. Do tej pory publikował głównie opowiadania w czasopismach literackich. „Niewidzialne życie Iwana Isajenki” jest jego pierwszą powieścią.
Data wydania: 2016-11-15
ISBN: 978-83-8097-017-5, 9788380970175
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Stron: 360

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

NIEWIDZIALNE ŻYCIE IWANA ISAJENKI SCOTT STAMBACH

9.11.2019

NIEWIDZIALNE ŻYCIE IWANA ISAJENKI SCOTT STAMBACH "Nie umieraj, dopóki nie będziesz naprawdę martwa. A jeśli już musisz, niech to będzie dobra śmierć - dodałem. - Czyli jaka? - Taka, kiedy umiera w tobie tylko ta część, która powinna być martwa." Czytelnik długo o niej nie zapomni... To prawda, jedna z nielicznych, jakie można zazwyczaj przec... Recenzja książki Niewidzialne życie Iwana Isajenki

× 1

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Nina
2019-11-17
8 /10
Przeczytane 2017 E-book

Powiem tak, gdybym nie wiedziała, że to prawdziwa historia, że to prawdziwe notatki Iwana, powiedziałabym, że ktoś ma niezwykły talent to tworzenia ściskających za serce, bardzo realnych historii. Ponieważ wiem, że ta historia wydarzyła się naprawdę, brakuje mi słów. Brakuje mi ich do opisania wrażeń, jakie mi towarzyszyły podczas czytania, brakuje mi również wyobraźni, aby choć trochę poczuć to, co czuł Iwan i inne chore dzieci. Szczególnie Iwan, który nie znał innego życia poza Szpitalem dla Ciężko Chorych Dzieci w Mazyrzu na Białorusi. Tu przebywał od urodzenia, nieznający swoich rodziców, zdeformowany, samotny i nieszczęśliwy. Na szczęście miał Natalię, pielęgniarkę, dla której był jak syn, no i była również Polina. I to o niej i dla niej powstał pamiętnik Iwana. Dzięki Bogu, ktoś go odnalazł i postanowił, po kosmetycznych poprawkach udostępnić szerszej publiczności.

× 2 | link |
@BagatElka
2019-11-13
1 /10
Przeczytane Niedoczytane -... 💩 Do podarcia i d...... ZZZ....oddane

Tak jak i "Piękno to bolesna rana" tak i "Niewidzialne życie Iwana Isajenki" to literatura klozetowa.
Wydalanie,masturbowanie i wulgaryzmy co krok to doskonały materiał na papier toaletowy.
I tak,jestem wredną babą i nie szlochałam ze wzruszenia jak biedny Iwanuszka masturbował się dwoma palcami.Dwoma bo mu bozia więcej nie dała.
Po serii papierowej tandety,która mieni się książkami jestem o krok od zostania analfabetką.W takich momentach zazdroszczę tym,którzy albo nie lubią albo nie umieją czytać.

× 1 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Niewidzialne życie Iwana Isajenki. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl