Opinia na temat książki Patolodzy. Panie doktorze, czy to rak?

@Vernau @Vernau · 2021-08-30 16:44:37
Przeczytane Literatura faktu
Na pewno część z nas ma za sobą doświadczenie, kiedy czekał lub czekała na wynik biopsji, cytologii, lub diagnozę, czy guz usunięty podczas operacji, to nowotwór, czy nie.

Co się dzieje z takim pobranym wycinkiem tkanek ?

Trafia do rąk i pod mikroskop lekarza patomorfologa, którego zadaniem jest wykrycie, co to jest za choroba i czy jest to nowotwór.

Wg Wikipedii cyt.: „Patomorfologia, dawniej: anatomia patologiczna – dział medycyny zajmujący się rozpoznawaniem, klasyfikacją oraz czynnikami prognostycznymi chorób na podstawie zmian morfologicznych w tkankach i narządach.”.

Autorka książki - Paulina Łopatniuk jest właśnie lekarzem patomorfologiem i w swojej książce przybliża nam tę specjalizację medyczną.

Opowiada nam o różnych ciekawych chorobach, nowotworach, o tym, jakie dają rokowania oraz innych ciekawostkach z pracy lekarza patomorfologa.

Paulina Łopatniuk ma niewątpliwy talent popularyzatora nauki i lekkie pióro. Z książki przebija również wielka pasja autorki do tej dziedziny medycyny, ma dużą wiedzę oraz poczucie humoru.

Jest to bardzo dobra pozycja dla osób interesujących się medycyną, zawiera również zdjęcia zmian z tkanek i narządów, które trafiają do patomorfologa.



Data przeczytania: 2021-08-30
× 21 Polub, jeżeli spodobała Ci się ta opinia!
Patolodzy. Panie doktorze, czy to rak?
Patolodzy. Panie doktorze, czy to rak?
Paulina Łopatniuk
6.3/10

Czy gdzieś w twoim ciele mogą kryć się pozostałości twojego brata bliźniaka? Dlaczego londyńscy kominiarze zaskakująco często cierpieli na raka moszny? I czy to możliwe, żeby guz podwoił się w ciągu ...

Komentarze
© 2007 - 2024 nakanapie.pl