Niewinna Inka recenzja

„NIEWINNA INKA”

AUTOR: MONIKA SŁAWECKA

Współpraca Reklamowa —
WYDAWNICTWO: PRÓSZYŃSKI I S-KA

„Koszmar dnia miesza mu w głowie.
Noc przynosi mrok i zmory, które nie chcą odejść. Poznając diabła, jakim jest Baranina, rozpoczynasz taniec ze śmiercią. Tylko on trzyma w garści sznurki, dzięki którym się poruszasz. Jesteś pieprzoną marionetką w rękach skrajnie złego człowieka”.

„Niewinna Inka” to historia, w której autorka zabiera nas w podróż tajemnic, emocji, świata
półświatka, więziennej celi, brutalnej prawdy, nieoczekiwanych wydarzeń i książki, która zaskakuje fabułą. Książka, która niesamowicie wciąga, intryguje i absorbuje także mentalnie jak emocjonalnie.
To historia o dwóch różnych, ale bardzo silnych kobiet, które poznając siebie wzajemnie odkrywają siebie.
Autorka idealnie oddaje realizm więzienia dla kobiet i brutalność świata przestępczego. Ta książka jest połączeniem powieści i reportażu, co było fajnym zabiegiem zrobionym przez autorkę, ponieważ ciekawie uwiarygodnia tę historię, staje się mocniejsza i możemy inaczej spojrzeć na główną bohaterkę.
Fabuła książki ciekawie i dynamicznie poprowadzona, z ciekawymi zwrotami akcji, no i zakończenie książki nieprzewidywalne.
Historia oparta na prawdziwych wydarzeniach i historii Inki (Haliny Galińskiej), która była marionetką w rękach Baraniny i została zamieszana w zabójstwo ministra sportu Jacka Dębskiego, którego wystawiła na pewną śmierć.
Monika Sławecka zrobiła dokładny research, na temat swojej bohaterki, docierając do wielu osób z życia Inki i przejrzała mnóstwo akt sądowych zbierając jak najwięcej informacji z jej życia.
Książka, która dosłownie mnie pochłonęła i przeczytałam ją z wielką przyjemnością.

Książka napisana jest z perspektywy głównych bohaterów Inki i Anny, dzięki czemu możemy zagłębić się w ich życiu, otoczyć się ich emocjami i uczuciami, poznać ich dokładniej i zobaczyć lepszy obraz tej historię.

Bohaterzy świetnie wykreowani, niezwykle autentycznie nakreśleni, bardzo intrygujący i ciekawi.
Widzimy dużą przemianę, jaką obie bohaterki przechodzą i zbliżają się do siebie niepostrzeżenie.

Anna zdaje się mieć wszystko, czego zapragnie, a jednak po drodze tracie wiele i to na czym jej zależało.
Anna Poniatowska, córka jednego z najlepszych mecenasów w kraju i żoną jego najlepszego przyjaciela. Angażowała się w reportaże, które poruszały problemy lokalnych społeczności, działała, robiąc dużo dobrego, nigdy nie wychodząc z cienia. Mąż był dla niej najważniejszą osobą na świecie. Kochała go tak mocno, tak bardzo, że czasami balansowała na krawędzi obłędu. Powstały chaos i trudności w życiu prywatnym sprawiają, że.

Inka to piękna, inteligentna kobieta, silna psychicznie, zdeterminowana i bardzo szybko uczyła się języków. Nie miała łatwego życia, a cierpienie i bieda zahartowało ją. Jej bronią była uroda i idealne ciało.
Jej charakter i determinacja sprawiły, że stała się ważna i obracała się wokół gangstera Baraniny. Stała się oddaną realizatorką woli Barańskiego, kierowana po części strachem a po części uwielbieniem.
Inka została pozbawiona wolności i nie ma nic.
Opowiada swoją historię ze wszystkimi szczegółami i pokazuje prawdziwą siebie, ale czy tak jest naprawdę.

„My tu wszystkie na poważnie odbywamy karę za grzechy z wolności. Nie ma śmiechu, żartów, trzeba po prostu przetrwać każdy kolejny dzień”.

Anna po długiej nieobecności wracam do domu i ukochanego męża, jednak nie była gotowa na to co zastanie w mieszkaniu i nie sądziła, że okaże się tak bolesny. Wtedy zawalił się jej świat.
Za namową najlepszego przyjaciela postanawia napisać książkę o najpiękniejszej femme fatale Ince.
Poznając kolejne fakty z życia Inki, Anna stopniowo, nawet nie zdając, sobie sprawy z tego zaczyna tracić profesjonalizm i reporterski instynkt, co doprowadza do niespodziewanych wydarzeń.

-Jaką cenę Anna zapłaci za miłość do swojego męża?
-Jak zakończy się historia Anny i Inki?
-Czy Anna i Inka w jakiś sposób zbliżą się do siebie?
-Czy Anna napisze książkę i odkryje wszystkie tajemnice Inki?
-Co zrobi Anna pod wpływem emocji, dużej ilości alkoholu i czy to wydarzenie pociągnie, za sobą niewyobrażalne konsekwencje?
-Czy profesjonalna relacja Inki i Anny się zmieni i czy przekroczą granicę, której nie powinny?
-Czy Inka wykorzysta Annę i do czego była jej tak potrzebna?
-Czy warto ryzykować wszystko, dla kogoś, kto wydaje się nam wyjątkowy?

„Miłość to jedno najbardziej pożądanych, ale i dokuczliwych uczuć. Tutaj nie ma logiki, człowiek reaguje instynktownie, często poruszając się w schematach, które utrwalił w czasie upadków i wzlotów. Często zapominamy, jak skomplikowana i trudna do przeżywania Jest miłość”.

Monika Sławecka urodziła się w 1987 roku. Absolwentka filmoznawstwa i scenopisarstwa.
Dotychczas zajmowała się pisaniem reportaży, pracowała przy scenariuszach wielu polskich filmów. Od dekady pracuje w branży filmowej i telewizyjnej. Do książki Inka autorka przekopała tony akt sądowych i rozmawiała z ludźmi, którzy spotkali na swojej drodze Inkę.

Polecam.

Monika Sławecka
8.4/10

Świat mafii, więzienie i dwie silne kobiety. Znana dziennikarka telewizyjna Anna dostaje propozycję napisania książki wspólnie z osadzoną w areszcie Inką, która od lat związana jest ze światem prz...

Monika Sławecka
8.4/10

" [...] Cała się trzęsłam, ale musiałam zmyć z siebie ślady ostatnich godzin, podczas których byłam przy nim, wiedząc, że tej nocy stanie się trupem. [...]" "Niewinna Inka" jest dziełem literackim M...

@mommy_and_books @mommy_and_books

Pozostałe recenzje @marcinekmirela

Gdzie jest moja żona
Gdzie jest moja żona

„Po raz pierwszy od początku mojego dramatu dostrzegłem delikatną iskrę nadziei. Rozbłysła i natychmiast zgasła. Nie pozwoliła się sobą cieszyć zbyt długo, ale jednak...

Recenzja książki Gdzie jest moja żona
Słona wanilia. Tom 3
SŁONA WANILIA (TOM 3)

RECENZJA PATRONACKA „SŁONA WANILIA” Cykl: Klub Pomocników (tom 3) Współpraca Reklamowa — AUTOR: ARTUR TOJZA WYDAWNICTWO: Self Publishing Artur Tojza „Nie osą...

Recenzja książki Słona wanilia. Tom 3

Pomóż mi sobie przypomnieć
Pomóż mi sobie przypomnieć
@alex14226:

Tytuł: Pomóż mi sobie przypomnieć Autor: Corinne Michaels Cykl: Rose Canyon - Tom 1 "Pomóż mi sobie przypomnieć" to wc...

Recenzja książki Pomóż mi sobie przypomnieć
Podróż z nieznajomym
Niezwykła podróż z nieznajomym
@alex14226:

Pierwszy tom nowej serii Lennox Corporation. Iwona Feldmann zdecydowanie należy do grona moich ulubionych autorek, jej...

Recenzja książki Podróż z nieznajomym
Morele rozkwitają nocą
Morele rozkwitają nocą
@Natalia_Swi...:

Kiedy dotarła do mnie książka Oli Rusiny, w mojej głowie pojawiła się myśl, czy to w ogóle książka dla mnie. Choć liter...

Recenzja książki Morele rozkwitają nocą