W co wierzyć, jak żyć? W 10. rocznicę śmierci ks. Prałata Adama Kaźmierczyka (1920-2004)

Katarzyna Gruca, ks. Stanisław Gurba
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
W co wierzyć, jak żyć? W 10. rocznicę śmierci ks. Prałata Adama Kaźmierczyka (1920-2004)
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Książka to zbiór artykułów autorstwa ks. Adama Kaźmierczyka, publikowane w czasopiśmie "Wzrastanie" w latach 1989-2000. Krótkie artykuły wyjaśniają prawdy wiary chrześcijańskiej oraz Dekalog. Ostatnia część publikacji to artykuły dotyczące życia i pracy duszpasterskiej ks. Adama.
Data wydania: 2014
ISBN: 978-83-88930-61-4, 9788388930614
Wydawnictwo: Parafia pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Grybowie

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę W co wierzyć, jak żyć? W 10. rocznicę śmierci ks. Prałata Adama Kaźmierczyka (1920-2004)? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

JA
@jakub905
2014-01-10
10 /10

Prezentowana publikacja jest zbiorem tekstów ks. Adama Kaźmierczyka poświęconych tematom wiary chrześcijańskiej i Dekalogu. Zostały one zaczerpnięte z jego bogatej spuścizny pisarskiej. Książka zawiera teksty publikowane we "Wzrastaniu" w latach 1989-2000. Redaktorzy przygotowując tekst do druku sprawdzili niektóre cytaty oraz ujednolicili tekst, opatrując je krótkim wstępem. Nadto przy każdej z tych prac podano informację, kiedy została opublikowana.
Autor: marco.polo

| link |
KL
@KlaudiaK
2014-01-02
10 /10
Chcę przeczytać

Chętnie bym przeczytała tę książkę

| link |

Cytaty z książki

Szczęśliwym jest nie ten, który dużo posiada, ale ten, który mało potrzebuje Odbywał się kiedyś zjazd koleżeński, kilkanaście lat po maturze. A na nim licytacja: Mazda, BMW, dom nad morzem, konto w banku, udział w dobrze prosperującej spółce. A ty? - pytają Bogdana. Ja? - odpowiada z uśmiechem - mam Syrenkę, chorowite dziecko i długi w banku. I żyję - i wcale nie uważani się za pokrzywdzonego. Kiedyś pięknie wyraził tę prawdę św. Franciszek w słowach: „Im mniej człowiek posiada, tym bardziej jest wolny".
Kiedyś, gdy swego czasu przechodziłem w Tarnowie ulicą Krakowską, usłyszałem w pewnym momencie straszny krzyk: „Matko Boska! Ratuj moje dziecko!". Obejrzałem się i zobaczyłem, że jakieś małe, może trzyletnie dziecko, wypadło z okna na parterze na kamienny bruk. Ktoś podbiegł natychmiast, podniósł je i okazało się, że dziecku nic się właściwie nie stało. Było jednak tak przestraszone i tak krzyczało, że trudno było je uspokoić. Zaraz nadbiegła matka i wyjaśniła wszystko. Gotując obiad postawiła dziecko na wysokim stoliku, obok okna, by mogło zobaczyć, co dzieje się na ulicy. W pewnym momencie niepostrzeżenie dziecko wdrapało się na parapet okienny, przechyliło się i wypadło na ulicę. Wystraszona matka, ucieszyła się jednak ogromnie tym, że dziecku w dziwny sposób nic się właściwie nie stało. Wolno więc wymawiać imiona Boże w potrzebie, nieszczęściu i chorobie - ale nie wolno tego czynić w śmiechu, żartach czy złości. Wymawianie ze czcią imienia Bóg lub Jezus jest hołdem składanym Panu Bogu, jest odwołaniem się do Jego potęgi i miłości. Wyrazem czci dla imienia Bożego jest również błogosławienie w tym imieniu. Wyrażają to chrześcijańskie zawołania i życzenia: „Boże błogosław!", „W Imię Boże", „Szczęść Boże", „Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus".
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl