Jedenaste nie dotykaj. Moja historia przemocy

Laura Priestess
6.3 /10
Ocena 6.3 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Jedenaste nie dotykaj. Moja historia przemocy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.3 /10
Ocena 6.3 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

Niewinny? Bzdura! Klaps zawsze jest winny.

Nikt nie może przewidzieć wszystkich jego konsekwencji.

Nie wdajemy się w polemikę czy klaps to bicie, przemoc, czy metoda wychowawcza. Chcemy pokazać, że pułapki mogą czyhać tam, gdzie nikt się ich nie spodziewa.

Przedstawiamy wstrząsającą historię dziewczynki, dla której klapsy, wymierzane przez ojca, stały się fetyszem towarzyszącym jej w dorosłym życiu; ukształtowały jej tożsamość seksualną i wpłynęły na postrzeganie samej siebie.

...............................................................................

Ta książka to ważny głos w sporze o bicie dzieci. Autorka mówi ,,nie róbcie tego dzieciom, klapsy są dla dorosłych" i ma rację.

Anna Golus, inicjatorka kampanii ,,Kocham. Nie daję klapsów"

Ta książka pozwoli czytelnikowi zrozumieć, jakie odległe konsekwencje na życie dorosłej kobiety wywiera doświadczanie w dzieciństwie przemocy usankcjonowanej przykrywką ,,dobrego wychowania".

dr n. med. Andrzej Depko, Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej

Moim zdaniem już najwyższa pora, by to oprawcy zaczęli czuć wstyd, a nie ofiary. Ta książka jest krokiem właśnie w tę stronę.

Kamil Nowak, Blog Ojciec

To ostrzeżenie dla rodziców - przemoc niszczy dziecięcą psychikę, zwłaszcza jeśli jest to przemoc seksualna. A klaps nie jest niewinny.

Jadwiga Samolińska, psycholożka, psychoterapeutka

Książka ta wypełnia ogromną lukę na polskim rynku wydawniczym, obalając wciąż żywe tabu w dziedzinie relacji, przemocy fizycznej, psychicznej i seksualnej, rozwoju psychoseksualnego dziecka oraz jego integralności. Według mnie, to lektura obowiązkowa.

Magdalena Widłak-Langer, psycholożka

Data wydania: 2020-10-13
ISBN: 978-83-66481-65-7, 9788366481657
Wydawnictwo: Replika
Kategoria: Literatura faktu
Stron: 424
dodana przez: KsiazkowoCzyta

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Jedenaste nie dotykaj"

WYBÓR REDAKCJI
1.12.2020

Poruszająca, autentyczna, bardzo trudna tematyka. Autorka na podstawie własnych przeżyć i doświadczeń daje nam obraz jak na dziecko wpływa przemoc. „Psychika dziecka jest krucha jak szklanka, delikatna jak drogocenna porcelana. Gdy raz się rozbije, można ją posklejać, ale rysy i miejsca sklejenia będą zawsze widoczne." Każdy dom skrywa jakieś ... Recenzja książki Jedenaste nie dotykaj. Moja historia przemocy

Jedenaste nie dotykaj

30.10.2020

Poruszająca książka o niełatwej tematyce, spisana na podstawie przeżyć i doświadczeń autorki, która zgodziła się wpuścić czytelnika do najbardziej intymnych zakamarków swojej duszy. Autorka porusza trudny temat wpływu bicia, którego doświadczała w dzieciństwie, często w miejsca intymne, na jej późniejsze problemy z seksualnością. Dopiero kiedy do... Recenzja książki Jedenaste nie dotykaj. Moja historia przemocy

@iza.81@iza.81 × 3

Mylący tytuł

18.10.2020

"Jedenaste nie dotykaj" Miała być historia o molestowaniu, a jest o dawaniu klapsów. Tyle. Nic więcej. Nie oczekujcie wielkiego wow, bólu czy smutku. Literaturę na taką tematykę można ,albo zepsuć ,albo napisać ją wybitnie. Tu jest koszmarnie. Nie skończyłam tej książki, bo nie mogłam. Dlaczego ? Jest to chodząca encyklopedia i cała historia na te... Recenzja książki Jedenaste nie dotykaj. Moja historia przemocy

× 3

Bagatelizowana forma przemocy.

13.10.2020

Książka, której nie sposób ocenić. Nie sposób dać temu tytułowi określonej liczby gwiazdek w przyjętej skali, bo nie sposób uznać czy się ją lubi czy nie. Tej książki nie trzeba lubić - trzeba ją przeczytać. - Ile razy słyszeliście, że "klaps to nie bicie", "dupa nie szklanka" czy "jak nie przylejesz to się nie nauczy"? Ile jeszcze podobnych sfo... Recenzja książki Jedenaste nie dotykaj. Moja historia przemocy

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Eli1605
2021-02-10
6 /10
Przeczytane Posiadam Polscy autorzy 2021 2021

Pierwszy raz nie jestem pewna swojej oceny. Bardzo ciężko czytało mi się te pozycję. Pewnie dlatego, że dla mnie chociaż mam już wnuki to temat jakby nowy. W mojej rodzinie odkąd sięgam pamięcią nie stosuje się kar cielesnych, nawet klapsów. U nas rozmawiamy. I nagle autorka otworzyła mi oczy, że zarówno my ustrzegliśmy się jak i ustrzegliśmy nasze dzieci i wnuki przed traumą, która może zniszczyć życie. Cieszę się, że Laura otworzyła się i przelała na papier to co ją złego spotkało, że wreszcie się z tego wyzwoliła. Wierzę, że to pozwoli jej dalej normalnie żyć. Najbardziej zabolały mnie wypowiedzi księży, którzy raczej nie mają pojęcia o wychowywaniu dzieci i nie powinni w to ingerować. Mam nadzieję, że ta pozycja pozwoli wielu osobom zrozumieć, że wydawałoby się "niewinne" klapsy mogą okaleczyć psychikę dziecka na całe życie. Dziękuję autorce za egzemplarz i przekazuję moim znajomym do poczytania.

× 21 | link |
@ewfor
2020-11-10
5 /10
Przeczytane

Moim zdaniem, chociaż problem o jakim pisze jest poważny i bardzo ważny, to został przez autorkę opisany w książce tak jakby czytelnicy nie potrafili czytać ze zrozumieniem. Temat klapsów został nie tyle poruszony, co dokładnie opisany zbyt wiele razy w dodatku przedstawiony nie jako samo bicie tylko gwałt. Nie wiem, czy autorka nie pamiętała tego, co napisała wcześniej, czy chciała, aby wpłynęło to na większą liczbę stron w książce, czy… uznała, że dopiero jak wiele razy napisze to samo, to dopiero dotrze to do czytelnika.

W swojej książce powołuje się na wiele publikacji książkowych i internetowych, którym tematem są spanking (klapsy będące powszechną formą kary cielesnej polegającej na uderzaniu, zazwyczaj otwartą ręką, w pośladki innej osoby, aby wywołać ból fizyczny), fetyszyzm, molestowanie czy bicie dzieci.

Ciekawym zabiegiem literacki, jeżeli mogę tak o tym powiedzieć, jest wplecenie w treści wpisów z bloga prowadzonego przez autorkę przed napisaniem książki. Muszę przyznać, że te fragmenty napisane tak po prostu, od serca najbardziej mnie poruszyły o bardziej pobudziły empatię.

Z całym jednak szacunkiem do autorki i z jeszcze większym szacunkiem do tematu (problemu) jaki opisała, to nie może człowiek nastawiać się na to, że w każdym dziecku klaps wywoła erotyczne następstwa i dziecko będzie masturbacją zamieniało ból w przyjemność cielesną. Czasami działa to pobudzająco dla umysłu, dziecko bojąc się „kl...

× 2 | link |
@tatiaszaaleksiej
2020-12-01
7 /10
Przeczytane
@iza.81
2020-10-30
8 /10
Przeczytane
@Zaczytane_koty
2021-04-18
2 /10
Przeczytane
@kasia.rzymowska
2020-10-13
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Jedenaste nie dotykaj. Moja historia przemocy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl